Fallout (2024) (seriál)

Tesné 4 hviezdy, keďže seriál má kopu problémov. Najprv pozitíva: skvelá post-apo atmosféra, zábavná satira, postava Lucy, prvky mysteriózna a rýchle odsýpanie. Akurát, že to celé zrádza fakt stupídny scenár, kde sa postavy celý seriál náhodne stretávajú (na podozrivo podobných lokáciach...rozpočet bol asi striktný) a stupídne chovanie veľkej časti postáv. Tie prvky mysteriózna, ktoré sa mi polovicu série páčili, sú na konci strašne dementne vypointované. A čo sa týka postáv, okrem Lucy a jej brata tam nie je absolútne nikto sympatický. Maximus sa chová ako úplny retard, Ghaul je jednoducho hajzel a ostatné postavy sú takmer všetky úplne hlúpe. Do ďalšej série by to chcelo veľmi popracovať na postavách a príbehu. Rozpočtu by asi tiež nezaškodilo mierne navýšenie. Potenciál má seriál ale obrovský.

Podivuhodný příběh Henryho Sugara (2023)

Zo začiatku skvelé, ale čím ďalej film postupoval tým viac ma tá forma štvala. Je to defakto audiokniha s videom, kde postavy absolútne nezaujato v zrýchlenom tempe čítajú scenár od slova do slova a pritom sa pozerajú do kamery. Vo filme nie je snáď ani 10 sekúnd v kuse bez toho aby niekto nekvákal, takže divák nemá žiadnu šancu si vydýchnuť. Aj keď ma film len necelých 40 minút, ku koncu už som nevládal dávať pozor, tak vysilujúce to bolo. Vizuálne nápadité a zaujímavé, ako u Andersona vždy. Btw komediálne na tom nebolo nič, ani raz som sa neusmial.

Protivný sprostý holky (2024)

Veľmi fajn filmík, na môj vkus iba trochu dlhý a niektoré hudobné vsuvky boli divné, texty sa akoby ani nerýmovali.

Ghost in the Shell (1995)

Absolútne som nebol schopný followovať príbeh (možno to bolo aj zúfalým anglickým dabingom). Vizuál pekný.

Potvora - Série 1 (2016) (série)

Zmes humoru a depresie na mňa príliš nefungovala. Tak celkvo vo všeobecnosti si neužívam pohľad na postavy s mizerným životom.

Duna: Část druhá (2024)

Znova brilantná audiovizuálna žranica s bezchybným castingom (možno jedine ten Christopher Walken moc nezapadal). Na druhé pozretie ešte lepšie ako prvý krát.

Faunův labyrint (2006)

Veľmi fajn film, ktorému to kazí dementné chovanie postáv.

S tebou nikdy (2023)

Romantický film podľa šablóny. Neoriginálny príbeh s príjemnými hercami, fajn lokalitami a pár vtipmi.

Zóna zájmu (2023)

Film o ničom. Ústredná zaujímavosť, že rodinka zdieľa záhradku so stenami Auschwitzu by sa dal spracovať do kraťasu. To všetko okolo je totálne nezaujímavé a tým pádom nudné.

Duna (2021)

Totálny audio-vizuálny triumf (audio tu má nadštandardné zastúpenie). Villeneuve vie.