Marťan (2015)

The Martian je klasický štvorhviezdičkový film. Tri sa mu nedá dať pre jeho nesporné kvality a zábavnosť. A na päť nedočiahne pretože neponúka do žánru nič moc nové a ani v divákovy nezanecháva pocit výnimočnosti. Matt Damon je v roli úžasný aj keď z času na čas som mu tie jeho nasilu vtípky nežral. Ostatné postavy sú taktiež obsadené na výbornú, možno s výnimkou Jessicy Chastain a Kate Mary, ktoré ma miestami iritovali. V neposlednom rade filmu trochu podráža nohy taký ten klasický americký cukríkový koniec kedy všetci so slzičkou na krajíčku tlieskajú hlavnému hrdinovy aj keď si pomaly dobre uprdne. Každopádne to sú menšie kozmetické nedostatky a výsledný produkt je výborný a človek sa nenudí ani sekundu, aj keď sa v blockbusterskom merítku na plátne absolútne nič nedeje. Hlavné pozitívum tohto filmu ale je, že Ridley Scott je 'späť', čo určite poteší každého správneho filmového fanúšika.

Maska (1994)

V civilných scénach relatívne zaujímavé, ale akonáhle nastúpi na scénu maska sa film premieňa na detinský súbor náhodných a rádoby vtipných scén. Priemer.

Máš ji! (2018)

Film mal viacero zábavných momentov kedy som sa z chuti zasmial (vďačiť treba prevažne Jake Johnsonovi), ale bola to naozaj strašná vtákovina pri ktorej mi pravdepodobne odumreli nejaké mozgové bunky. Herecké obsadenie docela sympatické (super Isla Fisher) až na malé výnimky. Tými boli jeden pravdepodobne ochotnícky neherec (herec tmavej pleti) a novinárka Annabelle Wallis. Táto pani je asi najhoršia herečka posledných rokov a odporúčam si ju všímať v scénach kde nič nehovorí, iba stojí v zábere. To chúďatko vôbec nevie ako sa má tváriť, kam má pozerať, a asi rozmýšla nad tým ako sa stala herečkou. Zbytočne temný koniec robí z tejto komédie takú americkú klasiku v posledných rokoch. Priemerné 3 hviezdy.

Méďa 2 (2015)

O kus slabšie ako prvý diel, ktorý taktiež nebol žiaden veľký zázrak ale tie štyri hviezdy si ako tak obhájil. Pokračovanie stráca moment prekvapenia a je v ňom až priveľa hluchých miest, ktoré nevyvolajú ani len malý úsmev. Zápletka je podobne ako v jednotke slabá a hlavne nezábavná. Naozaj nerozumiem prečo sa tvorcovia rozhodli pre takúto "vážnu" tému, ktorá nepriniesla ani len emócie. Oveľa radšej by som videl blbnutie dvoch kamošov v Bostone ako tú istú zápletku o únose doplnenú zábermi zo súdnej siene. Ale aj keď som bol dosť sklamaný, film priniesol zopár výbuchov smiechu, i keď tie potenciálne najväčšie prezradil už v traileroch (akéto prekvapenie v dnešnej dobe). Tri hviezdy sú tak akurát a aj napriek mnohým nedostatkom to bude medzi tou komediálnou biedou jedna z najlepších amerických komédii tohto roku.

Menu (2022)

Fajn jednohubka, ktorú o hviezdičku pozdvihol veľmi zábavný výkon Nicholas Houlta. O 2 dni ale zabudnem o čom to bolo.

Mezi námi děvčaty (2003)

Film s výborným námetom, ktorý bol premietnutý do výslednej podoby naozaj podarene. Nevadil ani cukríkový koniec. Lindsay Lohan bola naozaj zlatíčko a zahrala to super. Škoda, že z nej vyrástla taká fetka a alkoholička.

Minority Report (2002)

Špinavé a dejovo zamotané sci-fi, ktoré si aj na niekoľké zhliadnutie drží latku vysoko. Táto vízia budúcnosti sa mi sakra páči a Spielberg vie ako dobre natočiť hon na zajaca. Akcia je ako zvyčajne u Spielberga špičková a film ma viacero nezabudnuteľných scénok, podporené výbornym citom kameramana pre ikonický záber, ktorých je vo filme kopu. Vytknúť sa dá len v detailoch hlúpy príbeh plný viacerých nezrovnalostí a rozprávkový koniec.

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

Takto má vyzerať moderný akčný film. Praktické efekty bez zbytočného digihnusu, zaujímavé lokácie, humor, kvalitný záporák a bezchybný Cruise. Najlepšia scénka série síce zostala neprekonaná (Dubaj z M:I4) ale podvodná pasáž a hlavne fantasticky natočená naháňačka na motorkách zostane v pamäti ešte veľmi dlho. Jediné čo ma po skončení filmu napadlo bolo, že chcem pokračovanie, najlepšie čím skôr a čím viac.

Mission: Impossible Odplata - První část (2023)

Akčná lahôdka na zaujímavých lokáciach s katastrofálnou zápletkou a nudným antagonistou. Akcia nestojí za reč, tá bola skvelá ako vždy, ale čo bol ten príbeh? Mal som pocit, že sme sa zrazu ocitli v 90-tych rokoch a preto nemohla chýbať zlovestná ruská ponorka, vždy o krok dopredu premýšlajúca vševediaca umelá inteligencia (a kľučik, ktorý ju vypne pravdaže) a hlavný protivník so zmysel nedávajúcou motiváciou. Do toho ešte aby si divák počas premietania vytiahol flip chart a zapisoval si komplikované schémy vysvetlujúc, kto akurát hrá na ktorú stranu a kto ukradol a drží v rukách kľučik. Niežeby ten tupý príbeh úplne pokazil zážitok z filmu, ale očakával som jasnú 5* záležitosť a je ho veľká škoda. A bohužiaľ toto bola iba prvá časť.

Miss Stevens (2016)

Fajn indie jednohubka so sympatickým hlavným duom.