Pán prstenů: Dvě věže (2002)

Extened edition: Trošku sa to tiahlo (hlavne scénky so stromami) a záverečná bitka na dvoch frontoch bola už miestami unavujúca. Taktiež sa mi zdalo, že v tomto diele pribudlo veľa zbytočných green screenov, čo ma niekedy vytrhávalo z tej všeobecnej nádhery. Tak či tak sa jedná o epickú fantasy.

Párty Hárd (2019)

Neskutočne primitívna a vtipná zábava. Love it.

Párty Hárder: Summer Massacre (2022)

Od minula sa to držalo docela pri zemi a veľa vtipom chýbal správny timing. Každopádne rád som sa vrátil k sympatickým postavám, hlavne tým vedľajším.

Pásky z Nagana (2018)

Fajn a svižný dokument. Jedine mi prišlo, že tvorcovia prehnane tlačili na to, že českú repre vykreslili ako úplne zúfalých outsiderov, pritom 2 roky predtým vyhrali majstrovstvá sveta :))) Túto skutočnosť dokument totálne odignoroval a spomínal z 1996 iba akýsi svetový pohár, ktorý je úplne irelevantý.

Pátrání (2018)

Bavil ma ten koncept. Je to prvý film, ktorý sa odohráva na pracovnej ploche, ktorý som videl. Veľmi ma zaujala vysoká prepracovanosť a vernosť, s ktorou tvorcovia rozprávali celý film na pracovnej ploche (aj keď tam bolo pár detailov, ktoré mali za úlohu posúvať príbeh, napríklad televízne vstupy). Škoda, že film a aj herci miestami pôsobili docela lacno, aj keď uznávam, že herecky to nemusí byť žiadna lahoda hrať celý čas pred počítačom. Príjemné prekvapenie.

Pátý element (1997)

Legendárné akčné sci-fi dobrodružstvo, ktoré je miestami neuveriteľne vtipné. Dizajn budúcnosti a herecké výkony sú skutočne bizarné a over the top. Mytológia a úvodná polhodinka síce trošku drhnú, ale odkedy Korben Dallas vyhrá lístky na vesmírnú loď, tak film naberie neuveriteľné zábavné tempo, ktoré nestratí až do konca. Nestarnúca klasika.

Pearl (2022)

Úplne iný film ako X a sadol mi o trochu horšie. Horor to už moc nie je, tentokrát sledujeme viac drámu. Mia Goth výborná a teším sa na záver trilógie.

Pirát silnic (2007)

Pohodová komédia, pri ktorej sa človek necíti trápne s rozkošnou Islou Fisher. V rámci žánru nie je čo vytknúť.

Počátek (2010)

Po asi treťom zhliadnutí: Inception je kvalitný film. Ale nemyslím si, že to je nejaký zázrak a aj preto 14. miesto v Top 250 Imdb absolútne nechápem. Respektívne chápem, premisa je nevídaná a to sa ľuďom vždy páči, ešte viac keď filmu väčšinu stopáže nerozumejú a ešte viac keď ku koncu všetko klapne (a ešte viac keď sa zjaví na konci filmu niečo o čom môžu diskutovať dlhé mesiace po premiére ako točiaci sa totem v tomto prípade). Toto všetko Inception spĺňa, ale keď si to odmyslím mám pred sebou taký docela nijaký akčný film, ktorý posledných 40 minút vyčerpávajúco nezastaví, hudba non-stop duní a ja som si už len prial aby to skončilo. Robí to z filmu nekvalitný kúsok? Vôbec nie, ale nejaký top film kinematografie sa fakt nekoná.