• Romantický

Vykopávky (2021)

Čo je v živote najdôležitejšie? Nájsť si vášeň. Pre čokolvek, pre kohokolvek, aj v tých najťažších časoch, živiť ju v sebe a opatrovať, ako tie poklady ukryté v zemi, ktoré čakajú práve na týchto ludí. Poetický, upokojujúci a zvláštne pohladzujúci príbeh.

Rytíři spravedlnosti (2020)

Nezabudnutelný filmový zážitok! Humor a vážnosť a dojemnosť a radosť, akú mi v rámci filmov dokážu priniesť iba severania.

Tenkrát podruhé (2019)

Říkáš, že se změnila, ale ty už taky nejsi stejný. Namísto utápění se ve vzpomínkách na její tehdejší já, hledej v ní to krásné, smutné, překvapivé, co měla tehdy a má i dnes. Úsmevný francúzsky bizár, alebo návod na prežitie pokročilých vzťahov.

Velký úklid s Marií Kondo (2019) (pořad)

Podla Marii Kondo by sme mali ideálne vlastniť približne 30 kníh. Myslela tým, prečítané za posledné mesiace? Najoblúbenejšie z posledných týždňov? Či..? V skratke - No one needs that kind of negativity! Inak som nadšená a môj vrodený cit pre organizovanosť, poriadok a čistotu, postúpil o vyšší level.

TY (2018) (seriál)

Oh la la! Prvá séria ma dostala! Nie ten, čo urobí pre lásku všetko, je psychopat. Podlahla som a teraz trpím príjemným stihomanom..

Conor McGregor: Notorious (2017)

Ako fanúšik bratov Diazovcov som k dokumentu pristupovala s určitou nevôlou, musím však skonštatovať, že spracovanie je výborné. Malý zrzek s velkým egom ma síce nikdy neuchvátil, zato dostatočne pobavil.. oproti tomu Nate Diaz a jeho obrovská pokora ma presvedčili, že u muža neexistuje príťažlivejšia vlastnosť ako skromnosť a pokora. Aby som to skrátila - v porovnaní s nagelovanými futbalistami, ktorí si počas pobehovania po ihrisku a hraniu sa s loptou kontrolujú účes, teším sa, že je možnosť fandiť aj ozajstnému športu. Alebo návod pre chlapcov o tom, že k bohatstvu sa dá aj prebojovať. Doslova.

Dej mi své jméno (2017)

Zavriem oči a cítim pohladenie slnečných lúčov a morskú sol vo vlasoch.. Unáša ma vlna nekonečnej nehy a príbeh sa mi rozlieva v žilách a pumpuje v srdci.. Hypnotická atmosféra leta a tóny prenádhernej hudby .. Dá sa zamilovať do príbehu ? Ó ano !

Florencino knihkupectví (2017)

Takto to dopadne, keď vás k filmu zláka názov a láska ku knihám.. Film mal obrovský potenciál, o to viac som sklamaná tou nepríjemnou nudou, ktorá sa, bohužial, tiahla celým príbehom .. Jednu hviezdičku knihám, druhú roztomilej herečke v hlavnej úlohe.

A Quiet Passion (2016)

Jste ve své neposlušnosti sama, slečno Dickinsonová! Nádherné zobrazenie nezávislosti jednej krehkej a nepochopenej ženy, ktorá vo svojich riadkoch zhmotnila obsah vlastnej duše.

Kocour Bob (2016)

Pal Gerhard Olsen povedal, že mačky upokojujú dušu. James Bowen to zistil. Ludia, ktorí pomáhajú ostatným živým tvorom v núdzi si zaslúžia obrovskú úctu a rešpekt. Vd'aka takýmto príbehom mám pocit, že svet speje k lepšiemu. Najkrajší životopisný film, aký som kedy videla.