• Romantický

Imaginární lásky (2010)

Nežné pohladenia za sprievodu huslí, dotyk bez lásky však nehreje, iba dusí. Filmový poklad, ktorý poodkryl snahu poukázať na obe sféry v oblasti lásky. Odmietnuť a zraniť, alebo byť odmietnutý a sa trápiť? Nepýtajte sa nikoho, koho máte na piedestáli, pretože ten bude mať pravdu vždy. Tak vyspelý pohlad na tému lásky od tak mladého človeka je zarážajúco-potešujúci. Záver úsmevne dokonalý.

Lemmy Forever (2010)

Lituješ něčeho? Ne. Na to je život moc krátkej.

Má odpoledne s Margueritte (2010)

I love to be inside you. That’s where I’m happiest. It’s soft and warm. Like being wrapped in silk. Počuli ste niekedy niečo romantickejšie? Nie? Tak k tomu ešte pridám, že tento muž pestuje zeleninu, zaujíma sa o knihy, rozpráva s mačkou a pomenováva holuby v parku. Plus, jeden z najkrajších fimových záverov, aký som kedy videla a priatelstvo, aké by som v starobe zažiť chcela.

Milovaná (2010)

POZOR POZOR, OBSAHUJE SPOILER ! Keby sa problémy s lud'mi dali riešiť vyhadzovaním ich z okna, to moje by bolo stále otvorené.

Single Man (2009)

Máte chybu v opise. Poprosím opraviť na Drama / Psychopatický...

Trhliny (2009)

Hypnotizujúca balada o krehkom duševnom zdraví. Očarená atmosférou, nehodnotím dej, omámi ma, unáša ma, ponáram sa v nej..

Šiawase no kaori (2008)

Deň, ktorý vám môže zmeniť život, sa začína každé ráno. Pohladzujúci, priam ukludňujúci film a pre tých z nás, čo milujú variť a následne jedlo vychutnávať, ovoniavať a príjemne si ním nechať zmysly opantávať, je film doslova pôžitkom.

Zvonilka (2008)

Tieto Zvonilkovské príbehy sú tak kúzelné, že sa mi nedalo inak, ako uveriť, že ich svet je skutočný. A tým, ktorí sa ma pýtajú, či som už navštívila psychiatričku odkazujem, že áno ! Po tretej návšteve konečne uverila, že víly existujú :)

Elvis a Anabelle (2007)

Nevšedný príbeh s čarovnou atmosférou. Elvis bol presne ten typ chlapca, ku ktorému by som sa schovala, ak by som potrebovala byť chvílu osamote, ale zároveň sa sama necítiť. Prostredie, v ktorom žil na mňa pôsobilo úžasne upokojujúco. A ak by som mu tiež mohla vymalovat dom a zasadiť pole plné slnečníc, kludne sa zdržím aj dlhšie... povedzme, navždy.

Mořská víla (2007)

Na zelený štvrtok zelené vlasy, ryba vo vani spokojne pláva si, môžme byť smelí a prirovnať ju k Amélii. Chceš niečo velmi? Podla Alisy, stačí želať si. A ked' už sme pri tom, kde inde uvidíte pivo, ktorému je clivo, ked' je daždivo? p.s. a záver? emocionálny manéver. Sú to zrádci, už dávno viem, že prílišná dobrota se nevyplácí, alebo za dobrotu pod kapotu.