ef - a tale of memories. (2007) (seriál)

Výtvarně dobře udělaná anime. Hlavní linie (Čihiro) je skvělá, ale vedlejší příběhy nejsou nic moc. Musím se přiznat že jsem od anime z Top 50 (No. 16 v čase psaní komentáře) na Anime News Network čekal trochu víc. Dávám ***+, a to plus je za skvělou telefonní scénu.

Myself; Yourself (2007) (seriál)

Průměrné aime, jak obsahem tak provedením. 5/10

Ičigo Marshmallow (2005) (seriál)

Téměř vše podstatné o seriálu již napsal Subjektiv. Jediné, s čím nesouhlasím, je, že tento seriál je podobný Azumanze (ta je víc orientovaná na "brutálnější" humor. Veskrze pozitivní a oddechové dílko pro děvčata, kde se moc zajímavého neděje, ale je to Kawaii !

Nodame cantabile (2007) (seriál)

Nodame Cantabile je komediální seriál o studentech hudební akademie. Jeho devizou jsou dobře zvolené charaktery a hudba. V průběhu seriálu se divák nenásilně seznámí s díly významných hudebních skladatelů (Beethoven, Brahms, Debussy, Gershwin, Chopin, Mozart, Schubert, Schuman, Stravinsky, Rachmaninov ...). Hudebních anime je poskrovnu (zatím jsem narazil jen na Princess Tutu), a tak i když je to spíš na 4* dávám všech pět za hudebně vzdělávací rozměr.

Komik a jeho svět (1979) (pořad)

Bezva seriál. Člověk se seznámil s tvůrci grotesek a později veseloher nejlepší možnou formou

Star Trek: Nová generace (1987) (seriál)

Nejsem postižen ST mánií, a tak to nevidím tak pozitivně. Děj seriálu nemá význačné směřování. Technická vysvětlení dost kulhají. Na druhé straně je to dobře natočeno. Neviděl jsem všech 177 dílů, je to již dost dlouho co jsem to sledoval v TV, a tak moje hodnocení berte s rezervou. Lepší ***.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Hned v úvodu jsem zaslechl zpívat: „Kyrie, Christe“ …, což se mi v kontextu obsahu seriálu, kde o milosrdenství člověk téměř nezavadí, vůbec nelíbilo. Vesměs jde o detektivku s prvky fantasy. Jediné co je alespoň z počátku "zajímavé" jsou dedukce záhadného „L“ při pátrání po samozvaném přetvořiteli světa. Po patnácti dílech mne to však již začalo poněkud nudit.