Velké ticho (1968)

První část filmu je poněkud vágní a moc mne nebavila. Nejvíce mi překáželi šablonovité postupy a příliš vyhraněné postavy (více v nich člověk vidí jakési westernové archetypy něž skutečné postavy). Některé byly až otřesné (nivní šerif, krásná vdova ...). K dobrým pasážím patřili záběry hor. Alespoň průměrné hodnocení bylo zachráněno koncem filmu, kde se k mému údivu objevilo morální poselství, ale i narážka na skutečnou událost. Slabší ***.

Muž a žena (1966)

Zajímavý film, jen mi tam něco chybělo. Možná to byla nerovnováha mezi časem kdy se kamera divá na muže (ať živé či mrtvé) a na ženy - kde dominuje muž. Automobilové závodní scény jsou sice typickým "mužským" prvkem, ale na můj vkus jich je zde zbytečně mnoho (dost jsme se při nich nudil). Scénář je velmi jednoduchý a nemá dostatečnou hloubka (vzhledem k délce a ději). Technické stránka filmu, kamera, střih a hudba se mi líbila, ale nějak se mne to jako celek moc nedotklo. Slabší **** nebo silné ***.

O život (2007)

Musím říci že mne to nevzalo. Marně hledám čemu bych se zasmál či co by mne obohatilo. Jediné pozitivum je snad dobrý výkon Bořivoje Navrátila.

Plamen a Citron (2008)

Dobrý válečný film, kde není vše černé a bílé. Některé scény opravdu stoji za zamýšlení (např. Flammen a šéf gestapa). Za zmínku stoji i to, že se ve filmu mihne i česká věta (téměř na konci, scéna s náklaďákem): "To je dobrý".

VALL-I (2008)

Poměrně se mi líbilo, že člověk rozumí i bez znalosti jazyka (sledováno ve Francouzštině). Na druhé straně tato robotí lovestory na smetišti Země nepřináší nic nového (pominu li grafickou a technickou stránku), a to nemluvím o závěru filmu, který je na můj vkus až příliš fádní.

Zkažená mládež (2007)

Celkově dávám slabší 4* a to proto, že filmově jde o průměrný snímek a výchovně jde o něco co je třeba vidět.

Zakázané království (2008)

Nechápu proč tvůrci mrhají peníze a čas na filmy jako je tento. Vykucháme kus čínských bájí, spojíme sympatického moulu s dvěma postaršími chlápky (kdy jeden je pořád na mol) a pohlednou holčinou a necháme je bojovat proti zlému polobohu kterému slouží stylová ježiBABA. Okořeňme to výtahem z východních nauk (takový glutamát sodný) a špetkou humoru. Měl by se servírovat pokud možno na velkém plátně, protože tak vynikne výprava a bojové kydličení.

Stmívání (2008) odpad!

Sladký bezduchý film se spoustou vizuálních efektů. Že něco přebývá na efektech, no budiž, ale tak hrozně tuctový a nudný scénář to se vidí málo kdy . Hercům jakož i příběhu by uvěřilo snad jen pětileté děcko.

Četnické humoresky (2001) (seriál)

Neviděl jsem všechno ale, velmi dobré 3* či slabé čtyři si tento seriál zaslouží.

Jedné noci v jednom městě (2007)

Tento snímek je složen z několika příběhu, a jak už to tak bývá, jsou některé lepši a některé horší. První mini-série příběhů s názvem Ulity se odehrává uvnitř domu. Muž s cirkusem v němž účinkuje zdechlý hmyz (***), Lovec na číhané v obýváku (****), Věštec (**), Nevěrná manželka v psím krematoriu (***+), Osel jako král (*****) a "Kokainista"(****). Ulita bývá stočená a navíc už samo slovo může mít vícero významů. Tyto bizarní miniatury mohou připadnou divákovi jen jako potřeštěný autorský exhibicionismus, ale já tam našel přinejmenším pár zajímavých myšlenek a jednu otázku: Jak by vypadala moje ulita? Střední část , O Větvičkovi a Ploutvičkovi, je postavena ze čtyr episod (ročních období). Nápaditost příběhu je úchvatná nemluvě o skvělých vánocích (*****). Poslední třetinu povídkového filmu vyplňuje Jedné noc v jednom městě (****), Zastavený čas (**+) a Džin (**). V posledním příběhu jakoby přicházela únava ne jen na flamendry, ale i tvůrce, ale co by jste čekali po probdělé noci. Animace, design postav a hudba do sebe velmi dobře zapadá a tvoří pěkný celek. Protože jsem film bral jako soubor povídek tak mi nesourodost částí nevadila.