Gallienus

Gallienus

okres Děčín

2 body

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3
  • 1.7.2020  12:50

  Je to taková milá blbůstka, co má velmi chytlavý opening (https://www.youtube.com/watch?v=eBmYQpT0Mk4), možná je 3 moc, ale bavilo mě to a nemůžu říct, že tohle anime byla ztráta času. Jinak má Katarina úžasný spalování, protože to co se jí podaří všechno sníst a vypadat přitom pořád stejně dobře, tak to musí v mnoha lidech vyvolat mírnou závist...

  • 17.9.2020  10:11

  Tento seriál má hodně dílů, které jsou svou povahou dost depresivní a první série měla těchto okamžiků opravdu mnoho, druhá v tomto ohledu nasadila laťku ještě výš... Pro mě osobně 11. epizoda předčila všechny ostatní. Možná si zaslouží plné hodnocení především za ten konec, protože ... spoiler!, ale nedám jej. ...hlavní hrdina umřel alespoň v objetí své milované, které už dost docela dobře hrabalo... Načež on tam v tom jejím klíně doslova uhnije, ona je nesmrtelná a do konce věků bude hladit jeho kosti, opravdová romantika... Mimochodem jsem vděčný tvůrcům za to, že poslední záběry Subarua byly hodně tmavé a člověk musel použít představivost, smekám před ním, že k Emilii vůbec došel.

  • 14.8.2020  08:39

  Za mě byla tahle epizoda přesně to, co od Re:Zero chci...,takže bojuj Subaru, budu fandit!

  • 13.7.2020  19:31

  Původní epizody jsou jedinečné a těžko se jim něco dokáže vyrovnat, tak nemůžu být k této epizodě přísný. Herec Hollyho - Norman Lovett těžce přehrával, chvílemi mi přišlo, že jen stěží dokáže zabránit vlastnímu smíchu, ohledně toho, co právě sám řekl..., což bylo takové milé, protože když budu nostalgicky vzpomínat, tak vždy dokázal udržet během svých monologů a dialogů naprosto vážnou tvář, teď se u té role opravdu bavil, a ne ji pouze hrál... Přesto to vůbec nebylo zlé, byl jsem spokojený, tvůrci mile potěšili.

  • 5.2.2020  11:07

  Z filmu jsem neměl velká očekávání, takže jsem nebyl příliš zklamaný, ale přesto to mohlo být lepší. Bylo zde poměrně dost věcí co mi úplně nesedlo, kdybych o té bitvě nic nevěděl, užil bych si snímek více, ale takto mě tam iritovala spousta historických nepřesností nebo rovnou hloupostí. Přitom je zde oproti původnímu filmu vcelku i dost dobrých a zajímavých scén. Pro mě a to musím hodně ocenit, byl záběr na paluby letadlových lodí Kido Butai v době útoku amerických střemhlavých bombardérů, jsou totiž takřka prázdné…, což je historicky přesné a správné, za to tvůrcům filmu děkuji. To co bylo naopak nepřesné a řekl bych i hloupé, byla účinnost japonských AAA zbraní, ta byla v reálu mizerná, ve filmu je zodpovědná za většinu amerických ztrát, což je prostě špatně. Byl to CAP letadlových lodí, kdo sestřelil přes 90% útočících amerických letadel. To co mě na snímku hodně překvapilo, bylo vyzdvihování Jamagučiho, jistě byl určitě schopnější než-li jeho nadřízený, nicméně zde nejspíš zafungovala jeho poválečná aura, spíše než historická skutečnost. Jeho hlavním atributem a ctností bylo, že přijal zodpovědnost za japonskou porážku (na rozdíl od svého nadřízeného) a zemřel na své vlajkové lodi, byť se mohl zachránit. Dělá to z něj možná morálnější důstojníka se smyslem pro povinnost, ne však lepšího velitele, protože jestliže byl tak kvalitní admirál, prospěl by své zemi více živý než mrtvý… Film považuji spíš za zábavu, ne historicky přesný popis bitvy.

  • 29.3.2020  12:12

  Čekání na tuto epizodu bylo opravdu dlouhé, ale z mé strany určitě spokojenost, bavil jsem se. Kvituji, že zde byly ukázány souboje i ostatních škol, jen mě mrzí, že byly tak kraťounké... Či-Ha-Tan mile překvapil, vím, že není šance, aby tato škola postoupila, ale nevadilo by mi to. Co napsat na závěr, snad nebudeme na pokračování čekat opět dva roky...

  • 12.5.2019  16:28
  Cobra Kai (TV seriál) (2018)
  *****

  Pro mě nostalgické vzpomínání na film a velmi milé překvapení, nečekal jsem skoro nic a dostal dobrou podívanou, rozhodně nejsem zklamaný.

  • 8.2.2020  14:40
  Hinamacuri (TV seriál) (2018)
  ****

  Po velmi dlouhé době jsem nejen dokázal dokoukat nějaké anime, ale navíc se při tom i pobavit. Líbil se mi kontrast osobností mezi Hinou a Anzu, byť to zpočátku vypadá, že ta první je lepší, tak opak je pravdou. Anzu si totiž v příběhu projde skutečným charakterovým růstem, doslova rozkvětem a to se mi moc líbilo..., krásná byla Nittova žárlivost, když ji má chvíli doma a může srovnávat..., a následně pak žehrat na skutečnost, že on "vyhrál" Hinu, od níž může čekat pouze její obligátní nakrm mě.

  • 18.8.2019  18:57

  Moc rád bych dal víc než tři hvězdy, bohužel to nejde. Nebylo to vůbec zlé, ale že bych byl z příběhu nějak nadšený, to také říct nemohu, chyba nejspíš byla ve velkém očekávání a to se prostě nedostavilo. Navíc to skončilo otevřeně, nebo lépe řečeno, jsem se spoustu věcí nedozvěděl..., třeba mi odpovědi poskytne film a třeba také ne.

  • 25.3.2018  15:18

  Dobré a to velmi, nicméně strašně kraťounké, je to první epizoda a čekání na druhý díl (nejméně několik měsíců) bude pěkně k vzteku. Tak to byl nejspíš hlavní zápor, ke kladům patří nádherná animace, mnoho vtipných okamžiků (na studentky Anzia vyspávajících kocovinu atd.), jízda tankem opět velmi akční, hned počáteční scéna na mostě dosti navnadí. Těšil jsem se na Poslední kapitolu a jsem spokojený, byl bych nadšený, kdyby nebyla rozdělena a do světa puštěna jako celek, to se však nestalo.

  • 7.3.2018  19:03

  Bavil jsem se, je to mnohdy velmi smutné, cynické a morbidní, ale dobře natočené... Scéna, kdy Nikita zvrací do záchodu a Vjačeslav se mu nabízí, že mu bude držet vlasy neměla chybu. Nicméně to, co na filmu oceňuji asi nejvíc, je že z Lavrentije nedělají tu největší zrůdu, protože nikdo z vítězů nebyl o nic lepší, oni vyhráli a napsali svou verzi dějin, pravda však není černobílá...

  • 9.9.2017  18:09
  Boku dake ga inai mači (TV seriál) (2016)
  ****

  O šanci se vrátit do minulosti a změnit některé věci ve svém životě asi stojíme všichni a Satoru Fujinuma ji dostal, sledovat jeho nesobecké počínání určitě stojí zato. Rozhodně nebylo těžké mu fandit, oblíbit si totiž jeho postavu je snadné. Přestože myšlenka příběhu byla dobrá, trochu mě mrzelo, že jsem velmi rychle poznal vraha a to v těchto věcech mnohdy velmi tápu... I konec mě trochu mrzel, přeci jen jsem čekal, že Satoru skončí s někým jiným, za tu námahu a oběti z jeho strany mi to nepřišlo úplně fér, ale co je vlastně fér, třeba právě toužil po té, která ho zachránila. Plný počet nedám, protože vrah čtyř lidí (z toho tří dětí) vyvázne z mého pohledu velmi lacino.

  • 3.9.2017  20:22

  Zklamán z filmu rozhodně nejsem, naopak velmi mile překvapen z mnoha vsuvek z historie, jedná se sice o takové malé drobnůstky, přesto mě potěšili. Mnoho nových postav (rozuměj lodí), některé se sice pouze mihnou jako Ryūjō (to jak uklouzne je právě jedna z těch historických vsuvek ukazující její špatné nautické vlastnosti, loď jež projde několika přestavbami, přesto bude patřit spíše k těm nepříliš povedeným typům jap. letadlových lodí) nebo Čókaj (i ona má několik historických vsuvek) příběh rozhodně obohatí. Mé oblíbené letadlové lodě projdou přezbrojením, místo A6M dostanou A7M Reppú(?), na rozdíl od seriálu, kde jsou součástí světa Kancolle pouze malé pilotky, film nabízí i maličké a roztomilé námořnice, jež děvčatům sedí na ramenou, ovládají věže či jiné součásti lodních systémů. Toho, kdo není moc fandou lodí nebo historie, případně hry asi film úplně nenadchne, bude pro něj docela obtížné jej ocenit.

  • 30.7.2019  12:14
  Hai to gensó no Grimgar (TV seriál) (2016)
  ****

  Na toto anime jsem narazil náhodou na YouTube, zaujalo a po jeho zhlédnutí musím říct, že rozhodně nezklamalo. To čím si mě toto dílko získalo, je poznání, že zde nemáte žádné supermany, pouze hrstku obyčejných a vystrašených dětí, co se snaží přežít v neznámém světě, kde se chyby neodpouštějí. Všechny postavy zde sice nemají stejně prostoru, jedna či dvě jsou čistě do počtu, nicméně na pouhých 12 epizod je vykreslení těch hlavních dostačující. Jistě má toto anime i své zápory, ale klady u mě rozhodně převažují.

  • 17.11.2016  17:12
  Ooku (TV seriál) (2016)
  ****

  Viděny pouze dvě epizody a nebylo to špatné, sledovat další však nebudu... Dobře vykreslena atmosféra a prostředí velkého vnitřku (šógunův harém), Erika Sawadžiri zde hraje mladé děvče (a zároveň pěknou mrchu), kterému se z ulice (a to doslova) podaří dostat až k šógunuvi do postele a stát se jeho favoritkou. Aby si své postavení udržela je ochotná nemilosrdně likvidovat mladší konkurenci (včetně své vlastní milenky). Vzhledem k tomu, že je celý příběh postaven právě na boji o šógunovu přízeň, intrikách mezi konkubínami, tak mi ty dvě epizody bohatě postačí.

  • 19.12.2017  10:29

  Některé epizody jsou opravdu epické a nadchli mě, protože i přes veškerou snahu hlavní hrdina vždy selže a to muselo být pro něj skutečně úmorné... Bohužel, ne každý díl je tak dobrý, navíc je Subaru dost nevyrovnaný, ten jeho charakter mi úplně nesedl, jednu chvíli je normální a pak se chová jak blb, ale to se ještě dalo. To co mi vadilo je minimální vykreslení charakterů ostatních postav, krom Subaru a Rem jsou všechny okrajové. Emilia je strašně plytká a je pro mě dost nepochopitelné, že autor z ní udělal Subarovu Femme fatale, zrovna tohle mi nesedlo. Raději bych dal přednost tomuto konci: https://www.pixiv.net/member_illust.php?mode=medium&illust_id=59063693

  • 27.5.2016  18:18

  Na film jsem se těšil od konce listopadu minulého roku, kdy se dostal do kin a já viděl upoutávku. Očekávání z mé strany byla velká, po zhlédnutí se přiznám, ne zcela naplněná... Jistě líbilo se mi to, je tam opravdu hodně dobrých okamžiků a ta nadsázka mi nevadí, v seriálu ji bylo také dost, ale tady ji bylo až za hranou, což tento snímek trochu shazuje. Přesto dám bez rozmyšlení maximum, už za tu nádhernou scénu, kdy Maho a Erika (a nejen ony) mají na sobě uniformu Oarai a jsou první, kdo svou účastí změní rozložení sil v nadcházejícím střetu...

  • 23.7.2017  10:22
  Jamada-kun to 7 nin no madžo (TV seriál) (2015)
  ***

  Pro mě trochu zklamání, neznám předlohu, tak nevím co chybělo či co bylo navíc, ale příběh se hodně táhl a poslední tři epizody jsem shlédl už jen ze setrvačnosti... Přesto jsem se docela bavil, některé hlášky mě rozesmáli, asi nejvíc ta, kdy se hlavní hrdina rozhodne políbit Shiraishi, aby se jí navrátily vzpomínky a řekne: "Dobrá! Prvně si zajdu vyčistit zuby."

  • 21.6.2015  18:06
  Jingbirok (TV seriál) (2015)
  ****

  Zatím jsem viděl pouze 17 epizod a vcelku vysoká spokojenost. Herec co hraje Tojotomi Hidejošiho nemůže být snad víc přesvědčivý, má nejoblíbenější postava, popravdě tak jsem si nějak představoval, že Kampaku vypadal i choval. Je to natočené z pohledu Korejců, tak tam historickou vyváženost nehledejte, ale těžko si stěžovat, první seriál na téma Imdžinské války, co jsem měl možnost vidět...

  • 12.1.2016  21:45
  Kantai Collection: KanColle (TV seriál) (2015)
  *****

  Je to sice nehorázná blbost, ale nemohu dát jinak než maximum..., hlavní hrdinka Fubuki, (nepříliš povedená třída japonských torpédoborců se špatnými nautickými vlastnostmi), je odpočátku velká sympaťačka. Mám rád historii Spojené flotily a tenhle seriál mi udělal radost, je fakt, že člověk musí při sledování vypnout mozek, nicméně pobaví to.

  • 22.6.2015  12:03

  Film o velkém námořním vítězství Korejců během druhé Imdžinské války, plno patosu a korejského sebeobětování, no budiž, těžko se dalo čekat něco jiného. Hrozně nerad bych snižoval jejich vítězství, ale rozdíl ve výzbroji obou flotil byl markantní i přes drtivou japonskou převahu, transportní lodě plné pěchoty se sotva mohou rovnat plnohodnotným válečným lodím. Velitel invazních sil generál Katō Kiyomasa (jeden z mnoha) byl bezesporu nejschopnějším a nejtvrdším velitelem jakého mohl Kampaku vyslat, prokázal to nejen během občanských válek, ale také na korejském poloostrově v letech 1592-1593, na moři však bohužel pro Japonce neměl nárok se prosadit. To co na filmu oceňuji je výprava, je vidět, že se nešetřilo a bitevní scény jsou prakticky perfektní. Ironií je, že pro samuraje je druhá Imdžinská válka poslední šance jak prokázat svojí vojenskou nadřazenost mimo samotné Japonsko, po krachu druhé invaze přijde občanská válka a pak nástup Tokugawské dynastie a téměř 300let míru...

  • 28.7.2015  19:04
  Co by kdyby (2014)
  ***

  Zdaleka ne tak vtipné jako kniha, navíc mi chyběla scéna s dortem a hořícíma koulema... Jinak se film v celku snažil držet předlohy (na pár drobností), ale že bych z toho byl nějaký omráčený to tedy ne, asi bylo mé očekávání příliš veliké.

  • 26.7.2015  12:42

  Kdybych byl fanda anime, asi bych dal lepší hodnocení, nicméně mě to nechytlo a tak pouze za dvě. Myšlenka mi nepřišla špatná, provedení však bohužel ano, něčeho tam bylo málo, něčeho moc, snad jednou do těchto filmů intelektuálně dorostu. Hrála tam ovšem Júka, která se mi velice líbí, tak jsem u toho vydržel kvůli ní až do konce, i na hlavní hrdinku se dalo koukat, tak to zas takové utrpení nebylo.

  • 27.6.2015  15:56
  Mijamoto Musaši (TV seriál) (2014)
  **

  Dvoudílná série, která rozhodně nenadchla. Mám smůlu, že jsem četl knihu a tím od tohoto dílka čekám prostě něco navíc. Nelíbilo se mi, jak zde vyobrazují Kodžira, on tu vypadá jako kladná postava, nechci moralizovat, ale toto se zrovna nepovedlo. Retrospektiva se zde také moc nedařila, nesedlo mi to. Tvůrci to natočili pro domácí publikum, lidé mimo Japonsko však nemají představu o Musašiho životě a ty logické díry se budou špatně chápat. Navíc těžko bude k uvěření porážka Jošiokovi školy, zabít přes 70 studentů..., tím, že zabil toho kluka, udělal vše, aby se následnému boji vyhnul, tady je to pojato tak, že z něj udělají krvežíznivého maniaka. Jinak se moc nepovedl výběr hereček, snad ta co zahrála Okó vypadala slušně, tak se alespoň dalo pochopit proč s ní Matahači utekl. Kniha je rozsáhlé dílo, které se sice ne úplně dobře čte, ale tento hokus pokus se s ní nedá srovnávat...

  • 26.6.2015  10:17
  Nobunaga Concerto (TV seriál) (2014)
  ***

  Původně jsem chtěl ohodnotit maximem, líbilo se mi to, sice ta myšlenka není nová (cestování v čase), ale ruku na srdce, kdo z našinců ví něco o historii Japonska... Jenže ten konec, nechci být vulgární, ale musím, protože ten byl doslova ultradebilní. Nejde jen o to, že to skončilo otevřeně, ale ten kripl Oda zabil mou nejoblíbenější postavu, to mu neodpustím. Jinak jsem tedy Saburovi opravdu nežral ten jeho vztah s manželkou, nejen, že se jí nedotkne, on se jí bojí. Jeho sestra za dobu co jí provdá, dá svému muži tři dcerky (ve skutečnosti měli 4 děti, chlapce a 3dívky, během 10let manželství) a on se nemá k ničemu... V době, kdy je jediným žijícím mužským členem rodu Oda, je jeho prvořadým úkolem dělat děti, když ne se svou starou, tak s armádou konkubín, kterou si může pořídit. Chápu, že seriál je nadsázka, ale když už si tam samurajové pářou břicho, vraždí se jako dobytek, čekal bych alespoň realitu jeho manželského života.

  • 5.8.2015  16:21
  Wood Job! (2014)
  *****

  Vtipné, hezké, poučné a s nádechem mystična, zasmál jsem se. Postava co hraje Hideaki Itó je perfektní, dokonalej vidlák a buran (myslím to v dobrém), hezky se vyvíjí jeho vztah k hlavnímu hrdinovi, od pohrdání k respektu, až po přátelství. Scéna, kdy hrdina následuje kami v lese, prokazuje, že mít místní bohy v úctě, není jistě na škodu, ta trocha duchovna a mystična nebyla v příběhu vůbec na závadu. Velmi pěkný film.

  • 27.6.2015  16:20
  Eien No Zero (2013)
  ****

  Tak to jsme si pobrečeli..., další úžasný patos, v Japonsku to dozajista splnilo účel. Já se ptám proč? Mají to opravdu zapotřebí? Japonských válečných filmů je jako šafránu a těch kvalitních je ještě méně. Problém tohoto snímku je v tom, že hlavnímu hrdinovi nelze prostě věřit, opravdu to nejde. Ti kluci v JNAF než prošli výcvikem a zařadili je do válečného stroje, byli přetvořeni na automaty plnicí pouze rozkazy. Prostě je zcela zlomili a i kdyby ne, tak pud sebezáchovy by neumožnil hlavnímu hrdinovi mluvit tak otevřeně! Stačí si přečíst dostupnou literaturu a rychle pochopíte. Navíc náš hrdina musel projít válkou v Číně, než ho poslali na Sorjú (myslím, že to byla ona, vzhledem k těm bombardérům Val na palubě, než byla napadena, ale mohu se mýlit) a tato válka ho musela semlít dostatečně. Nicméně je to pořád uvěřitelnější, než ten blábol Red Tails, tak dávám čtyři hvězdy...

  • 28.7.2015  16:00

  Překvapivě originální a přitom v mezích reality, hlavní hrdina obyčejný člověk (žádný superman), který se dostane do soukolí děje, kde neví co je pravda či iluze. Body dávám za dobré vykreslení konce, vše vysvětleno a také ukončeno (trochu jsem měl strach, že to skončí otevřeně ve smyslu, závěr si domyslete sami..., naštěstí ne).

  • 9.9.2016  17:48

  Film je o tom, jak se jeden mladík zabouchne do své sice postarší ale stále ještě velmi atraktivní sousedky. Prožije a vychutná si s ní několik zajímavých okamžiků oblaků a deště a nakonec se vrátí ke své stejně staré přítelkyni. Jestli měl film i jiný intelektuální přesah než zobrazení vztahu postarší ženy a mladého kluka, tak mě unikl.

  • 20.9.2017  11:52
  Kiyosu kaigi (2013)
  *****

  Když jsem viděl před drahnou dobou trailer, byl jsem trochu rozpačitý, z mé strany panovala obava, že to bude fraška, ne historický film... Není tomu tak, Tókičiró (v podání Jó Óizumi, kterého jsem začal registrovat až po této roli) je skvěle vyobrazen a protože patří mezi mé nejoblíbenější historické postavy starého Japonska, kvitoval jsem, jak se pomalu ale jistě drápe na vrchol své moci (byť ho po konferenci na hradě v Kiyosu bude čekat ještě trnitá a dlouhá cesta) a pokládá zde její základy. Režisér Kóki Mitani měl k ruce prakticky to nejlepší z ansámblu japonských herců, z vedlejších rolí mě zaujali především: Miki Nakatani jako Nene a Susumu Teradžima v roli Kanbei Kurody...

<< předchozí 1 2 3