Gisaengsu: Deo Geurei

Episode 6 (E06)

(epizoda)
Jižní Korea, 2024, 52 min

Su-in se sejde se Sol Kjon-hui, která s ní chce spojit síly. Paraziti ale naplno vyrazí do boje o moc a zastavit je musí samotná Heidi. (Netflix)

Necrotongue

Finále sice nebylo tak kvalitní jako čtvrtá epizoda, potěšilo mě ale, že se tvůrci odklonili od nadbytečného myšlení a vydali se znovu cestou laciného krváku, která tomuto počinu jednoznačně svědčí. Ne, já jsem u šesté epizody nechtěl přemýšlet nad původem otevřených hlav ani nad jejich směřováním, chtěl jsem si jen užít dalšího akčního nářezu a neunavovat své zbylé mozkové buňky. A přesně to se mi splnilo. / Poučení: I člověk může být jen Potěmkinovou vesnicí. 4*- ()

Martrix

I přes nějaké výhrady, měla tato epka konečně to, v čem jsou Koreánci fakt dobří. Emoce. Obsahově je to slabší...opět se záporáčstvo zkoncentruje do jedné postavy... je to vcelku častý motiv. Seranime jsem neviděl a neplánuji to, takže nadšení z nové postavy v závěru nesdílím. Na druhou řadu bych se ale podíval. ()

Anderton

Finále sa vydarilo aj napriek tomu, že tvorcovia neplánujú ohurovať divákov veľkolepými akčnými sekvenciami a bojuje sa v interiéroch skladu, alebo kde sme sa to ocitli. Funguje paralela s históriu ľudstva ako histórie násilia a záujmami mimozemšťanov. Taktiež medzi nimi panujú rozbroje a nejde o nič viac ani menej, ako predovšetkým o absolútnu moc. Príbeh sa síce uzavrel, ale tvorcovia naznačili, ako pokračovať ďalej. ()