Druhá občanská válka (1997) (TV film)

Film je sice satira a nadsázka, ale v dnešní době politické korektnosti stojí za vidění. V době uvedení to nebyl žádný velký hit, ale tvůrcům se z jejich dílka podařilo vytvořit nadčasový filmový skvost. Položme si otázku, co by se stalo, kdyby nějaká země použila vojenskou sílu a odmítla převzít na svém území uprchlíky... Vedlo by to k rozkolu našeho politického a právního systému v Evropě?

Nobunaga Concerto (2014) (seriál)

Původně jsem chtěl ohodnotit maximem, líbilo se mi to, sice ta myšlenka není nová (cestování v čase), ale ruku na srdce, kdo z našinců ví něco o historii Japonska... Jenže ten konec, nechci být vulgární, ale musím, protože ten byl doslova ultradebilní. Nejde jen o to, že to skončilo otevřeně, ale ten kripl Oda zabil mou nejoblíbenější postavu, to mu neodpustím. Jinak jsem tedy Saburovi opravdu nežral ten jeho vztah s manželkou, nejen, že se jí nedotkne, on se jí bojí. Jeho sestra za dobu co jí provdá, dá svému muži tři dcerky (ve skutečnosti měli 4 děti, chlapce a 3dívky, během 10let manželství) a on se nemá k ničemu... V době, kdy je jediným žijícím mužským členem rodu Oda, je jeho prvořadým úkolem dělat děti, když ne se svou starou, tak s armádou konkubín, kterou si může pořídit. Chápu, že seriál je nadsázka, ale když už si tam samurajové pářou břicho, vraždí se jako dobytek, čekal bych alespoň realitu jeho manželského života.

Klub sráčů (2000)

U tohoto filmu je možné hodnotit pouze jako odpad nebo dát maximum, pamatuji se, jak mi ho kamarád kdysi pouštěl jako horkou novinku a mluvil o nejlepším filmu všech dob. Tento film je nostalgie, ve škole, kdo neviděl jako by nebyl. Jinak v mém blízkém okolí velmi neoblíbený a nepochopený film.

Teror na kolech (1987)

Průměrný válečný film (možná pro někoho dokonce podprůměrný) o jednotce trestanců, tentokrát z druhého břehu, prostě těch zlých. Natočeno na motivy knihy Svena Hassela, mého oblíbeného autora, tudíž je moje hodnocení filmu nekorektní. Přímou předlohou je román Kola hrůzy, snímek si z něj však bere velmi málo. Pro fanoušky Hasselových knih bude film nejspíš zklamání, nicméně je to jediný (bohužel ne příliš úspěšný) pokus dostat příběhy autora na filmové plátno.

Ráj (1982)

Bylo to bohužel velmi slaboduché. Pravdou je, nebýt Phoebe a jejího v té době dokonalého těla, sotva bych mohl dát tomuto filmu tak vysoké hodnocení.

Gladiátor (2000)

Bohužel, ale z filmu mě baví jen jeho začátek. Bitva sama je natočena velmi dobře, ale pak mě děj již moc nebere. Je to jen další příběh o pomstě, zasazený tentokrát do kulis antického světa.

Osvobození I - Ohnivá duha (1970)

Tento díl je perfektní, minimum propagandy, maximum boje, na svou dobu famózní bitevní scény. Němci vyobrazeni poměrně korektně, nejlepší část z celé série. Ostatní epizody jsou plný patosu a celkově šla jejich úroveň hodně dolů.

1597: bitva u Myeongryang (2014)

Film o velkém námořním vítězství Korejců během druhé Imdžinské války, plno patosu a korejského sebeobětování, no budiž, těžko se dalo čekat něco jiného. Hrozně nerad bych snižoval jejich vítězství, ale rozdíl ve výzbroji obou flotil byl markantní i přes drtivou japonskou převahu, transportní lodě plné pěchoty se sotva mohou rovnat plnohodnotným válečným lodím. Velitel invazních sil generál Katō Kiyomasa (jeden z mnoha) byl bezesporu nejschopnějším a nejtvrdším velitelem jakého mohl Kampaku vyslat, prokázal to nejen během občanských válek, ale také na korejském poloostrově v letech 1592-1593, na moři však bohužel pro Japonce neměl nárok se prosadit. To co na filmu oceňuji je výprava, je vidět, že se nešetřilo a bitevní scény jsou prakticky perfektní. Ironií je, že pro samuraje je druhá Imdžinská válka poslední šance jak prokázat svojí vojenskou nadřazenost mimo samotné Japonsko, po krachu druhé invaze přijde občanská válka a pak nástup Tokugawské dynastie a téměř 300let míru...

Jingbirok (2015) (seriál)

Zatím jsem viděl pouze 17 epizod a vcelku vysoká spokojenost. Herec co hraje Tojotomi Hidejošiho nemůže být snad víc přesvědčivý, má nejoblíbenější postava, popravdě tak jsem si nějak představoval, že Kampaku vypadal i choval. Je to natočené z pohledu Korejců, tak tam historickou vyváženost nehledejte, ale těžko si stěžovat, první seriál na téma Imdžinské války, co jsem měl možnost vidět...

Bouchači a bouchačky (2001)

Tento film mě rozesmál, hlavní zásluhu na tom měl Steve Buscemi, má sice jen vedlejší roličku, stála však za to a byl to právě tento film, po kterém jsem ho začal brát. Od příběhu toho moc nečekejte, policajt s bolestmi zad, který není u kolegů moc respektován se stává nejdříve terčem vtipů, po vyřešení důležitého případů zase hrdinou.