Čas nádejí (2024) (seriál)

Asi najlepší slovenský seriál aký som zhliadol. Realita osudov na Slovensku počas chorých režimov. Žiadny šťastný koniec sa nedostavil. Maličké mínus je málo citlivo spracované časové posuny.

A máme, co jsme chtěli (2023)

Jedinečná príležitosť ako si ukázať zložitosť danej doby. Herecké výkony nadpriemer a konečne niečo s pridanou hodnotou v našich končinách.

Renfield (2023)

Trochu Tarrantino pre deti ale aj zábava na odreagovanie napriek mnohým technickým chybám.

Batman (2022)

Bohužiaľ Pattinson zvláda iba dva výrazové prvky tváre. To je veľmi málo na stvárnenie Brucea a jeho alterega. Bale túto úlohu zvládol oveľa lepšie asi pre to v rozhovoroch s úsmevom hpdnotil výkon jeho nástupcu. Naopak iný maskovaný herec ma prekvapil milo. Farrell bol veľmi dobrý De Niro z plastelíny. Bavil ma.

Elvis (2022)

Interpret ktorého charizma vytvára obrovský potenciál na čokoľvek nosiace jeho meno. V spojení s menom Toma Hanksa priam odsúdené na úspech. Výsledkom je však na sklamanie dosť plytký výsledok s ktorým sa divák nemá šancu zžiť. Chýbal náhľad aj na viac šťastných období, počas ktorých sa budovalo tak silné puto v súkromnom živote s manželkou.  Chýbalo viac detailov o celkovom zrode jednotlivých megahitov interpreta tak ako to bolo v biografických snímkach iných interpretov či kapiel. Film pre mňa vypálil dosť kostrbato a neosobne.

Muž z Toronta (2022)

Woody znova zachranil svojim pričinením úroveň filmu. Vďaka nemu nepadol podpriemerny film do suterénu ale obstal ako slabší štandard.

Na západní frontě klid (2022)

Recenzie, ktoré nebolo možné ignorovať sa hrnuli na sociálnych sieťach z každej strany. Nutné povedať že bola drvivá väčšina pozitívna. Pre to môj úsudok poznačilo čiastočne sklamanie. Oceňujem spôsob náhľadu, ktorý sa značne líši od amerických miestami patetických podaní nekonečnej studnice odvahy a sebaistoty. Film sledujúc z pohľadu mladého vojaka, ktorý nerozoznal dobrovoľný odchod na frontu od záškoláctva kričí pravdou o ľahkovážnosti, ktorá sa pričinila k obludnosti akou bola svetová vojna. Strach, hrôza a panika to sa odrážalo od realistických prejavov hlavnej postavy. Ako menej podarený považujem spôsob akým sa bolo lepšie povedané nebolo možné priblížiť k vedľajším postavám filmu. Ťažko určiť či bol problém v dialógoch, scenáry alebo obsadení ale k nevýrazným, plochým a splývajúcim členom partie sa mi nepodarilo prilnúť tak aby som bol do filmu plnohodnotne vtiahnutý.

Peacemaker - Season 1 (2022) (série)

Príjemné, nenáročné rozptýlenie. Tak trochu pripomínajúce prudko ľahko stráviteľné komédie od Arnolda S.. Obrovský pseudo hrdina s veľmi jednoduchým myslením. Rozdiel je hádam iba vo veľmi vulgárnych dialógoch.

Spiderhead (2022)

Dosť prvoplánový koncept. Verím však, že veľkej časti populácie vec poslúži ako téma pre "boj" proti vakcínam.

Stínohra (2022)

Faktom je, že nakoľko ide o tunajšiu produkciu je to slušné spracovanie scenára so zmysluplným obsadením. Som spokojný aj keď záver mal potenciál na rozšírenie.