octopuska

magická hlubina

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 31.3.2019  09:46
    13 (2010)

Tohle mě teda hodně dostalo. Výbornej , mrazivej snímek o tom, kam až člověk dokáže zajít, kvůli prachům. Co všechno je ochotnej podstoupit, získat, ale hlavně ztratit. Dost zvrácená hra na ruskou ruletu o těžký balíky peněz. Výborně vybudovaná atmosféra. Hlavní hrdina skvěle zahranej, jeho morální konfrontace se zvrácenou realitou výborně vystižená. Je to hodně syrový, chvílemi až sterilní a na druhou stranu plné dusné tíživé a emocionálně vypjaté atmosféry. Uff ještě teď mám z toho mrazení v zádech.

• 7.3.2017  13:27
    24. Český lev (TV pořad) (2017)

Přesně, jak řekl Bartoška, je to levárna ocenit film, který nastupuje do kin, až po Lvech. To že ho někde týden hráli, aby si splnil normu, je fakt zcestný a co lonské filmy? Sice vesměs nestály za moc, ale tohle je obraz a fungování České rebubliky!! Vše postaveno na hlavu, včetně Anthropoidu. Ty dvě hvězdy patří Jirkovi a Evě, protože ti i s celým týmem odvedli opravdu neuvěřitelný kus práce a udělali z karlovarského festivalu, který umíral světovou záležitost na úrovni a ocenění si zasloužili právem a ten večer byl bezkonkurenčně jejich.

• 8.6.2016  13:52
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Klidně tu agitku a rudé poselství zrovna tady překousnu, dívám se na to po umělecké stránce a je to dobře natočené, plné skvělých herců a některé díly jsou prostě nesmrtelné. Ze studny mám husí kůži ještě dnes, starej Brůna tu sekeru pěkně rozkýval. Bílé linky a Modrá světla moje oblíbené díly s krásnou Rázlovou a sekáčem Jelínkem. A samozřejmě Mimikry a nesmrtelný vál " Bič boží ", který má v repertoáru J.A.R.

• 10.2.2020  18:24

Copak Adolf, ten dokáže rozčeřit vody v jakékoliv situaci a tohle jméno zkrátka nemá na růžích ustláno. Velmi originální a vtipná konverzační přestřelka, která neuvěřitelně odsýpá a graduje. Začne nevinným žertíčkem a pěkně se rozjede ve spoustu obviňování, výčitek a vytahováním kostlivců ze skříní. Dojde i na pěstní konfrontaci a pánové ukazují svá ješitná, sebestředná ega ve velkém. Sabeth pak ve finálním strhujícím monologu všem přítomným egomanům udělí pěknej slovní klystýr, za kterej by se nemusel stydět ani Adolf. Ale jak jinak, než nic se nemění a pokračuje se v zaběhlé rutině. Skvělé herecké výkony v čele s Floriánem. Ten jeho sexy knírek, byl nanejvýš výmluvnej. A co třeba Adolf? Příkladná ukázka toho, že se dá z hovna uplíct hodně pevnej bič.

• 22.3.2016  13:10

Tak tohle mě rozložilo na součástky, už hodně dlouho jsem neviděla tak dokonalou záležitost. Tuhle bizarní farnost jsem si zamilovala se všemi roztodivnými človíčky, kteří na ní pobývali a hledali svůj cíl i nápravu. Neskutečně silný příběh, neskutečně zahraný. Tohle si filmoví gurmáni nesmí nechat ujít.

• 21.9.2015  09:40

Musím rozhodně souhlasit s KLEOPATROU, taky se mi ten film líbil. Ponurý, syrový. Chvílemi, až beznadějný a cynický. Ewan výbornej a Tilda, která sice moc půvabu nepobrala, ale o to je lepší herečka je též dokonala. Je to těžkej film a není pro každého. Kdo má rád mrazivé, syrové krimi, bude určitě spokojen

• 11.7.2019  11:08

Opět skvělé zpracování Agáty z rukou BBC. To nikdy nemůže dopadnout špatně. Oni tohle prostě umí. Tentokrát příběh oblékli do tísnivě hororového kabátku a opravdu mi chvílemi běhal mráz po zádech. Morbidní barák na samotě v lese, plnej adoptovanejch sprátků, kterým vládne bezcitná, panovačná macecha a kterou samozřejmě dětičky k smrti milují. Z koutku to celé pozoruje jalovej otčím, který má spadeno na afektovanou, po majetku prahnoucí pijavici-sekretářku a nemá problém ptáka strkat i do služebnictva, jak jinak než s následky. Je jasný, že nesnesitelná manželka, studená, jak psí čumák, musí jít od válu a použije se k tomu všech dostupných prostředků. Skvěle ujeté postavy, výborně zahrané, parádní atmosféra. Suchý, až morbidní humor. Hodně to připomíná Černoušky. Tohle já můžu, jen tak dál BBC, sem s další takovou adaptací.

• 3.4.2020  19:21
    Agent Carter (TV seriál) (2015)

Velmi povedená Marvelovka, pro mě asi nejstravitelnější ze všech Marvelovek. Pohodovka s výbroušenýma slovníma přestřelkama a břitkým ultra suchým humorem. Krásně vystižená padesátá léta. Chytrá, sexy agentka Carter, velmi dobře civilně ztvárněná s trochu zvedlým ADHD. Kdy spala je mi záhadou. Když se rozjede nemá problém dát všudypřítomným zloduchům pěknou nakládačku s grácií v kostýmku na míru. Kočkování mezi ní, neustále se kurvícím a v průserech zabředlým Starkem a extrémně upjatým Jarvisem, je na tom to nejlepší. Nemohla jsem si nevzpomenout na čarodějnickou sebranku Mee-Too, protože tady ten šovinismus stříká na všechny strany a Stark musí být navždy noční můrou. Takže u sledování této povedené taškařice si musejí nutně ohlodat pracky, až na kost. Možná by mohly u toho ohlodávání zapřemýšlet nad tím, že kdyby neměly takovej problém s oblíkáním, tak by je nechtěl každej chlap přefiknout na veřejných hajzlech, na kdejaké akci.

• 19.11.2018  12:52

Letos asi nej komedie co jsem viděla, bavila jsem se celej film a hlavní hrdina velkej sympaťák. Ideální film, když chce člověk vypnout a jen se bavit. Francouzi stále umí, když chtějí. Je to odkaz na staré dobré komedie 70-80 let. A jelikož dobrých komedií je jak šafránu, chtělo by to více takový počinů.

• 22.6.2015  11:06

V téhle době aktuální film,který by měl každý vidět.Hrozba víc než alarmující a velmi reálná.Clint vystihl atmosféru výborně a Bradley zahrál amerického hrdinu,těžce traumatizovaného z krvavých misí,kde se musí střílet i děti a ženy víc než dobře.Nelehký úděl rodiny překonat sniperovi těžké psychické stavy,blýskání se na lepší časy a nakonec nezvratně tragický konec vše jen podtrhl.

• 23.9.2019  12:09
    Anna (2019)

Milé překvapení, pustila jsem si to ze zvědavosti, kvůli Murphymu. A musím říct, že se mi to líbilo. Zhltla jsem to, jak malinu. Super akční scény. Skvělá Mirren v dost netypické roli, takové pajdavé, ruské Jaga Bury. A samozřejmě neméně dobří Luke a Cillian v rolích agentů, kteří proti sobě stojí pracovně i jako soci v lásce. Oba propadnou kouzlu vyzáblé žirafy Anny, která to se zbraněmi umí líp, než s pudrem a rtěnkou a nápadně připomíná jinou Lucovu hrdinku, ale to vůbec nevadí. Besson ještě rozhodně nepatří do starého železa.

• 18.1.2016  10:36

Musím konstatovat, že je to milé překvapení. I když se vždycky děsím, jak tyhle věci netočí Rusi, ta to nestojí za nic, čehož je výsledek posledního hrůzného filmové zpracování s Keirou a Judem. Ale tohle má šmrnc a Bean, jako Vronský je parádní. Též Marceau a Molina výborní. Na tu ruskou to sice nemá, ale i tak je to pěkné pokoukáníčko i když velice smutné. Tyhle romance z carského Ruska miluju.

• 27.1.2017  11:19
    Anomalisa (2015)

Pozoruhodná animovaná záležitost, spíše psychologicky laděná sonda do života jako takového. Každý se tam v jisté chvíli vidíme. Poradíme druhému, ale sobě nikoliv. Nechceme být vyjímeční, ale splynout s davem, ale proč? To je právě ten půvab, ta vyjímečnost, kterou ostatní obdivují, skrytě po ní touží, ale nedokáží překročit vlastní stín. Velmi k zamyšlení nad sklenkou dobrého panáka.

• 22.2.2018  12:47
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Říkanková vyvražďovačka božské Agathy patří k tomu nej v detektivním žánru. Myslela jsem, že sovětskou adaptaci z roku 1987 nemůže nic ohrozit. A tahle minisérie od BBC ji ještě několikanásobně překonala. Tady je psychologická stránka postav výborně rozpracovaná a herci hrají fantasticky. Krásná lokace Černochova ostrova a domu, který jen tuto lahůdku umocňuje. Má to až hororový nádech, hlavně druhá půlka, kdy se počet zúčastněných smrskne na třetinu, je neuvěřitelný psycho. V podstatě se už zdržují jen mimo dům. Nervy, strach a zoufalství je dohání k likvidaci mezi sebou a na toho rádoby posledního, co to přežil, čeká po návratu do domu neuvěřitelný šok. Z některých postav mi tedy bylo hodně šoufl, hlavně ta Mirandina byla nechutná. A Lombard se těmi svými zločiny vyloženě chlubil a také moc dobře věděl, že ho jeho minulost a zkaženost dožene. A ta mladá učitelka, ta jančila nejvíc. Z té mi běhal mráz po zádech. A Agatha, kdyby to mohla vidět, byla by určitě nadšená, jak se tahle adaptace moc povedla.

• 16.3.2017  21:46

Amerika byla, je a bude rasistická. Tady je jasně ukázané, že nebyli o nic lepší než nácci, pokrytci toho největšího zrna. Tohle je ostuda, jak takhle talentovaného člověka, s takovými zásluhami odkopli, jak kus hadru. A uznání se mu dostalo, až po smrti. Pěkně mě to nakrklo a jestli to byl záměr filmu, tak se mu to fakt povedlo. Jo Amerika země snů :-)!!!!

• 18.9.2015  11:26
    Bažanti (1971)

To je moje dětství! V sokolovně na tvrdých židlích, na kterých se nedalo sedět a lístek za 8 korun. To je těžká nostalgie. A naše banda na těch tvrdých židlích seděla pořád. Milovali jsme je a ty jejich ztřeštěnosti, byli k sežrání! Vždycky jsem měla dilema, který z nich se mi líbí nejvíc!

• 3.8.2019  09:48

Němci zas ukázali, jak se točí dobrá komedie s poselstvím, pointou a s tím, že se člověk chtě nechtě musí zamyslet nad svým životem. Český filmový průmysl může akorát stát v koutku a čučet s otevřenou hubou a tiše závidět. Chlapci se toho nebojí a lítají nahatí ve sněhu a ukazují svá sošná tělíčka o sto šest. Takže holky si zpraví oko. Je to milý, vtipný a chvílema hodně dojemný a fakt k zamyšlení. Nastavené zrcadlo společnosti, která se zavalila nepotřebným harampádím a krámama, jen aby se mohla vytahovat na ostatní. Máme úplně všechno a kdo je víc? Hlavně že jsme furt nasraní, vystresování, zapomínáme žít a těšit se z maličkostí, které přináší život zdarma. Protože co, když si soused koupí další auto. A co ta koza ve třetím patře, má novou kabelku od Prady, už třetí. To snad není možný........ kde na to bere love, že by akce na netu? A tohle je náš smysl života. Možná by jsme si měli všichni projít stejnou zkouškou, jako Paul a Toni.

• 31.12.2018  15:00

Hi, hi , neříkám, že je to nějaká extra sláva. Ale ten film je tak milej a příjemnej , že jsem nemohla jinak. Mireček Táborský a Ondřik Vetchý jsou tady prostě úžasní a ta modelína Hřebíčková ze štatlu do toho malebnýho venkova sedla , jak prdel na hrnec. Taky bych se k narcisovi Langmajerovi nevrátila, ani za zlatou kreditku. Už jen pro tu malebnou krajinu, kouzelnej hřbitov, svérázné lidičky a hlavně neuvěřitelně sexy hrobníka !!!!!!

• 9.7.2016  13:29

To se zase Amerika vytáhla, to megalomanství ji kapánek leze na mozek, myslím že za ty prachy by se dal natočit smysluplnější film. Nemůžu si pomoct, zlatej evropskej film. Ten nákladnej vizuál klidně oželím. Není nad dobrej scénář a dobré herecké výkony.

• 9.1.2020  19:14
    Black Books (TV seriál) (2000)

Pracovní nasazení je přímo vražedné, kurevský odpor k práci má přímo astronomické rozměry, spotřeba vína extrémní, spotřeba cigaret neuvěřitelná, zákazníci v přímém ohrožení, humor šibeniční a ti tři B+M+F fakt krutá sestava. A ten hrůzostrašnej dabing se k tomu neuvěřitelně hodí.

• 5.11.2018  16:15

Malek se převtělil do Freddieho, nebo Freddie do Maleka, skvělý herecký koncert. Krásný hudební film, asi nejlepší co jsem zatím viděla. Když v kině burácí hudba Queenu a neuvěřitelný hlas Freddieho, člověku naskakuje husí kůže a chvílemi se derou slzy do očí. Silně emotivní a povznášející. Obrovská energie, která z kapely sršela na všechny strany. Musel to být zážitek vidět je na živo. Pamatuji si ten mega koncert Live Aid, viděla jsem ho, jako holka na Rakušákách. Queeni všechny zúčastněné převálcovali a jejich 20 minut bylo strhujících, jako by další den měl být konec světa. Dali do toho úpně vše a z pomalého úpadku se vrátili zpátky mezi Superstar. Singer to zvládl na jedničku s hvězdičkou. Takže doufám, že porota nebude slepá a ocení tento skvělý snímek ve více kategoriích. Doporučuji zajít do kina, je to pecka.

• 22.6.2015  19:58

Viděla jsem více verzí, ale tahle jednoznačně vede.Ralph tady trénuje na Amona a jde mu to tak, že člověku běhá mráz po zádech. Spielberg dobře věděl proč ho vybral. Je to krásně natočeno a ta srdceryvná hudba v těch vypjatých chvílích dělá fakt divy.

• 23.1.2018  15:48
    Bratři (2004)

Tak jestli mě dostala Druhá šance na kolena, tak Bratři mě přibili k zemi, jak kladivo hřebík. Až k neuvěření, že tohle natočila ženská. Ovšem pozor ne ledajaká. Když se spojí Zuzanka a Andreas, tak to vždycky stojí za to. Ulrich snad ve své nejlepší roli. Ten jeho klukovský úsměv, který se postupem času promění v jedno velké utrpení. Na vině, jak jinak pocuchané nervy a otřesné zážitky z války. To co musel udělat, aby přežil a vrátil se k rodině, ho nemilosrdně poslalo do pekel. A Nikola šohaj, jako skoro vždy v roli lůzra, rozervaného na všechny světové strany. Je, jak nečasovaná bomba, nikdo neví, jak se v příští chvíli zachová. A jakoby se jejich cesty v jisté chvíli protnuly a oni si role prohodily. Prostě nemám slov.

• 12.3.2018  17:12
    Bába z ledu (2017)

Hodně ze života, hodně k zamyšlení. Jediný film, který si zasloužil ocenění v té hrůze, která nám je poslední dobou předkládána, na Lvy jsem se raději nedívala, poněvadž je to spíš k pláči, než k smíchu. Sledovat úpadek naší tvorby je hodně smutný. Až na výjimky se na ni nedívám. Bába je jedna z nich. Výborný scénář a skvělé herecké výkony. A perfektní pohled do dnešního života lidí, rodin a vztahů, jejich návyků a zlozvyků. Pavlík Nový, mě i v té studené vodě hřál u srdce a se Zuzanou jsem dost soucítíla. Ta její famílija je fakt lahůdková.

• 26.9.2016  10:55

Příběhy s cynickým nádechem od Allena můžu, tady mi nejvíc sedl Ben, který problémy řešil pistolí a betonovým hrobečkem. A pak neskutečná hudba, ty jazzový doupátka s černošským bandem měly neskutečnou atmošku, tak jako samotná doba. Morálka sice v podstatě neexistovala a neřest se zločinem a korupcí kvetla, jako májová louka, ale mělo to svoje nesporné kouzlo. Navíc kostýmy a lokace klobouk dolů, tohle Allen prostě umí.

• 22.5.2020  18:11
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Vikingové si uvědomili, co si vpustili do země za odpornou infekci a natočili o tom naprosto dokonalou džihádistickou jizdu o osmi dílech, které postupně vygradují ve zdrcující finále. Herecky skvostné a atmosféricky nepopsatelné. Mělo to na mě stejné účinky, jako Černobyl. Opět se odvíjí více příběhů, které se nakonec spojí v jeden. Cestovatel je sympatický mladík, učitelský asistent, který svým osobním kouzlem a extra vyvinutým manipulátorským darem, páchá jedno zvěrstvo za druhým s milým úsměvem a jeho záběr je opravdu velkolepý. Tak vás zblbne, že si tu bombičkovou vestičku, z které není úniku oblíknete bez mrknutí oka. Sulejmanů, Fatim, Ahmedů, Sulejek , Abdulů.... si člověk užije habaděj. Všechno co není extrémní Islám je Haram. Tudíž špatně a je třeba zlikvidovat. Je to mrazivé a znepokojující a nedívá se na to vůbec lehko. Nic pro slabé nátury. Ale nutnost vidět pro každého. I když tu islámskou pakáž nemůžu, ani vystát, Pervin jsem fandila, aby se z toho pekla dostala a její příběh byl pro mě jednoznačně nejvíc nervy drásající. Takže sem s druhou řadou, ať se dorazím. Allah akbar !!!

• 24.4.2019  15:09

Tenhle film by měl vidět každý, kdo plánuje založit rodinu a není si jistý co to všechno obnáší. Hlavně pokud holduje svobodnému zaměstnání a není zrovna moc naladěn na zodpovědnost. Jedno je ovšem jasné, že zrovna takovým lidem se rodí báječné děti. Krásně ukázané, jaké to má pak konce a následky. Dítě je přehazováno, jak horkej brambor od jednoho rodiče k druhému, střídavá péče. Vyřizování si účtů rodičů, kterým samozřejmě nejvíc trpí dítě. Noví partneři, kteří zachraňují krizové situace......a dělají poskoky sebestředným sobeckým rádoby rodičům. Maisie je kouzelná a získala si hned mé srdce. Naopak Moore ve své snad nejodpornější roli, mně nehorázně pila krev. Skarsgard,jako Lincoln v jedné ze svých nej rolí a nesmím zapomenout na Vanderham v roli Margo. Nebýt jich dvou, tak nevím, jak by to s Maisii dopadlo. Citlivě natočeno, krásné herecké výkony. Nemám co vytknout.

• 17.10.2020  09:33
    Cornwallská romance (TV film) (2006)

Přesně, jak píše rikitiki. A tak jsem k tomu i přistupovala. Romantickej, přeslazenej, kýčovitej výplach. Měla jsem přesně na tohle chuť. Po všech těch nakládačkách, je to příjemná změna na dobrou noc. A hlavním lákadlem byl samozřejmě Florian, který je mým velkým oblíbencem. Tady je ještě klučina, co musel někde začít a rozhodně ještě neví, jak bude úspěšný. Má široký záběr a to velmi oceňuji. Výborný hudebník, herec, scénárista, režisér a ještě velmi pohledný a sympatický.

• 11.7.2015  09:36

Když se nesnesitelná emancipovaná kravka nemůže rozhodnout, co se svým osobním životem a sužuje mužské pokolení kolem sebe. Štěstí a lásku má na dosah ruky, ale samozřejmě je třeba to řádně zkomplikovat všem zúčastněným včetně sebe. Potřebovala dostat pořádnou lekci od ovčáka, ale jak jinak - láska je slepá! Pěknej filmeček z krásné a drsné krajiny, kde se nevyplácí špásovat s Valentýnkama !!

• 7.3.2017  14:12
    Dealer 2 (2004)

Ze severu zase vane ostrej a ledovej větříček a přivál nám drsné a silné, pro mě spíše sociální drama . Mads opět naprosto dokonalej, v roli odepsanýho člověka na okraji společnosti s naprosto šílenými rodinnými poměry. Chabý pokus o změnu ze začátku byl, ale bahno a špína zločinu a drog má magickou moc nepustit. Opět kontroverzní téma, malé dítě v rukou feťáků mi nedělalo dobře, jako v Druhé šanci. Ale jinak parádička. Já mam pro ty seveřany velkou slabost.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8