octopuska

okres Brno
magická hlubina

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 15.1.2021  17:30
    Hodinka (TV seriál) (2011)

Tohle byla neskutečná pecka ze zákulisí BBC. Vymazlenej vizuál 50 let. Odkazy na Fleminga, MI6, Casino Royal.... No prostě konverzační delikatesa z prostředí novinářů, zpravodajských služeb, špinavé politiky, korupce, prostituce, pornografie a tak bych mohla pokračovat. Samý fajnový sviňárny z lepší společnosti. Nesmí chybět vyšperkovanej, dekadentní hampejz, kde se kujou takový pikle, že se jeden nestačí divit. Ben je tady geniální a táhne za sebou celou řadu známých ksichtů britské TV tvorby, které vždycky ráda vidím. První série je umirněná, jen tak přešlapuje, naznačuje a ke konci nabere páru, aby v druhé hned ze startu nabrala zběsilé tempo, které vygraduje ve strhující finále, v kterém je Hodinka po čertech krátký čas a já jsem nechtěla, aby zkončila. Mám pocit, že se zamýšlela třetí série, ale bohužel to nedopadlo.

• 14.10.2020  13:46

Je to krásná romanťárna, až na půdu. Lily a Sam jsou kouzelná dvojice, která se léta míjí a prožívá nejednu horkou, ale i úsměvnou chvíli v životě. Oba hledají lásku a štěstí, sice každý na vlastní pěst. Ale právě proto, aby zjistili, že tohle mohou naplno zažít jen spolu. Tenhle snímek patří mezi ty opravdu pěkné a koukatelné romantiky, které mají dobrý příběh a skvělé herecké výkony. Sam, už mě zaujal ve filmu "Než jsem tě poznala" a naprosto odrovnal, jako Oswald Mosley v Gangach z Birminghamu.

• 14.10.2020  13:23
    The Haunting (TV seriál) (2018)

Moc pěkná duchařina s parádní atmosférou a vizuálem. Ideální do podzimního ponurého počasí. Je čas zatopit v krbu, nalít si oblíbené drinky a navštívit tajemný a nebezpečný Hill House, plný temných nástrah. A hlavně se seznámit s hodně zajímavou rodinkou Craineových, které Dům Na Kopci nenechá chvíli v klidu. A nenechá ani vás.

• 24.9.2020  17:01

Tohle mě nečekaně zasáhlo a překvapilo. Svérázný název filmu klame tělem. Těchto válečných, romantických dramat jsem viděla hodně. Ovšem tenhle disponuje velmi silným a originálním příběhem. Je krásně natočen, má skvělé herecké výkony a v podstatě nejdůležitější postava Elizabeth, která je hybnou sílou událostí, figuruje pouze ve vzpomínkách Spolku přátel krásné literatury a bramborových koláčů. Které natolik ovlivní hlavní hrdinku, že překope svůj dosavadní život, který původně směřuje v krásný život v přepychu, okázalých prstenů a cestou do NY. Juliet chce být úspěšnou spisovatelkou a hledá nějaký silný a zajímavý námět. A ten přichází s překotnou a riskantní návštěvou malebného ostrova Guernsey a touhou poznat neobyčejný spolek. A ten navždy změní její pohled na svět. Potkává okouzlujícího farmáře Dawseyho a jeho přátelé, kteří ji společně odtajní neobyčejný příběh z nedávno skončené války. Zážitky a obyčejný, ale o to srdečnější život na ostrově ji navždy zasáhne. A i kdyby snoubenec Mark přitáhl celé květinářství a kufr zásnubních prstenů, nemá žádnou šanci vyhrát. Přátelství, láska, soudržnost a srdce na dlani, jsou jasným vítězem. Jedna z nejkrásnějších romantik, co jsem viděla.

• 13.9.2020  09:47

Další z filmů se psem v hlavní roli, který je vlastně vypravěčem celého příběhu. Otřepaná klišé tu čpí na míle daleko a přesto je to pecka, co vezme u srdce, pokud ho někdo nemá z kamene. Krásný, silný příběh se sympaťákem Dennym, který má rád rychlá auta, takže koukatelné nejen pro dámy. A naprosto dokonalým retrívrem Enzem, kterého si hned od začátku zamilujete. Kapesníkama jsem nešetřila, poněvadž je to film vyděrač a doják, ale nádhernej. A má samozřejmě odporného záporáka v podobě Dennyho tchána, který je zralý na pěknou nakládačku. HBO do toho zkrátka umí šlápnout.

• 22.8.2020  14:02
    Perry Mason (TV seriál) (2020)

No zpočátku se to tvářilo hodně rozjíveně a neučesaně, ale postupem to nabralo jak atmosféru, tak výborné herecké výkony a zajímavou zápletku. HBO opět vyšperkovalo vizuál a vsadilo na neokoukané tváře. A to je většinou plus. Rhyse mám v povědomí, spíše jako herce záporných rolí a ne moc sympatických chlapíků. Ovšem Mason, to je úplně něco jiného. Pro tuto roli se narodil a dal do ní všechno, podává tady strhující výkon. Spolu s Dellou Street, jsou skvělá dvojice a řeší dost zapeklitý a nepříjemný případ. Do poslední chvíle není jasné, jak to dopadne. Takže tento nekonvenční obhájce, který to umí u soudu pěkně rozehrát a zvednout všem pěkně tlak, si vyloženě říká o další případ. Velmi mě pobavila hláška! "Jeho ego vydýchalo všechen vzduch v této místnosti, takže přeji dobrou noc."

• 1.8.2020  18:33
    Návrat (2003)

Matička Rus vždycky uměla a stále umí točit silné příběhy, které se zaryjí do kůže, jak třísky a nemůžete se jich nějakou dobu zbavit. Hodně dlouho jsem byla napjatá co se z tohohle vyvrbí. Musím říct, že kluci hráli Andreje a Ivana neskutečně. A Konstantin Lavroněnko, jako jejich rádoby otec na heslo, též skvělý. Bylo mi z něj většinu filmu dost úzko. Napětí mezi ním a Ivanem se dalo krájet. Ty melancholické obrazy opuštěné krajiny skoro bez lidí, jako po nějaké katastrofě, mi neustále něčím připomínaly Tarkovkeho, nemůžu si pomoct. Velmi sugestivní snímek, který potěší hlavně filmové gurmány.

• 1.8.2020  18:15

BBC mě nemůže zklamat, obzvlášť s tímto žánrem. V tomhle Angláni nemají konkurenci. Mají výborné předlohy, lokace, herce a BBC na vizuálu nešetří. Je to vždycky pastva pro oči. Romantické, historické drama, okořeněné zločinem a trochou té mystiky je velmi koukatelné. S výborným obsazením. Rhys, Goode, Norton parádní, kostýmní role jim vyloženě sedí. Též skvělá Anna M. Martin. I přes tři hodiny stopáže si to udrželo mou pozornost úplně s přehledem. Až se podivuji, jak panstvo na Pemberley bylo přívětivé ke svým poddaným. To se jen tak nevidí. A Matthew Goode si střihl pěknýho záporáka a lamače dívčích srdcí, kterého dámy rozhodně nechtějí vidět viset.

• 30.7.2020  14:54
    Patrick Melrose (TV seriál) (2018)

Tohle je pecka, ač Cumberbatch není zrovna můj oblíbenec, tady je dokonalej. Ty jeho feťácký excesy jsem mu žrala aji s navijákem. Občas to vypadalo, že se neovládne a sešňupe i titulky. A vůbec se mu nedivím, kdybych měla takové rodiče. Jsem na tom stejně. Není vždycky výhra narodit se do bohaté, prominentní rodiny. Zvrácenost tady jen kvetla. Otec se trumfoval na střídačku s matkou a chudák Patrick, není se co divit, že si málem zlikvidoval nosní přepážku. Je to skvěle natočeno, výborně vystižená psychologická hloubka postav. Opět ukázka toho, jak může být konverzační drama, dobře uchopené, napínavé a zábavné. Pět dílů ideálně stačilo k zmapování Patrickova krkolomného života, který se mu nakonec podařilo ustát.

• 23.7.2020  17:30
    McMafie (TV seriál) (2018)

BBC umí natočit i novodobou mafiánskou podívanou. Špinavý byznys se dnes odehrává v honosných kancelářích a na opulentních večírcích, většinou pod rouškou dobročinných akcí. Každý správný mafián má top bankéře, který umí pracovat s účty a fondy, jako cukrář s těstem. Špinavý prachy z nelegálních obchodů protáhne přes půl světa a ejhle vše je v cajku. Kdo nechce hrát s pravidly McMafie, tak okusí staré metody. Násilí a zbraně. Příběh mladíka z ruské, mafiánské rodiny, který chce vést košér život, ale nějak z toho zkrátka nejde vystoupit, ať chce sebevíc. Jeho přeměna v chladného mafiána je dokonalá. Minimalistická podívaná s luxusní atmosférou a lokacemi. Hodně konverzační, minimum akce. A hlavně James Norton nám ukazuje, jaký by byl parádní 007. Velmi britský, okouzlující a bondovský. A doufám, že i bude. Chtělo by to druhou sérii.

• 23.7.2020  15:27

Tohle je kulervoucí hackerská jízda s profláklýma ksichtama od sousedů ze západu. Šlape to od začátku do konce, atmosféra parádní, super hudba a ten konec je prostě top. Je vidět že tyhle technologie prostě nikdy bezpečné nebudou a vždycky se najde nějaký individum, který přijde na to, jak obchcat zabezpečovací systémy a není to zas takovej problém. Musí na to být správně vychcaná hlavička a sociální vrstva co nejnižší. Možnosti jsou neomezené a drzost nesmí mít žádné hranice. Elyas s Wotanem a Tomem si pěkně zařádili a ukázali s noblesou všem, jak se to dělá. Jeden má strach po shlédnutí rozkliknout aji Seznam.

• 17.7.2020  15:17

Tohle se moc povedlo a obsazení nemohlo být lepší. Konverzační lahůdka a musím hned vzpomenout na Vorname, protože to je ještě o fous lepší. Škoda, že nešlo také do kin. Vyvolená rasa má jeden lepší zářez do pažby, jak druhý. Elyas a Florian jsou na vrcholu sil a hrají, jak o život. Nebojí se žádného žánru a v Německu plní kina o sto šest. Tuhle telefonní taškařici, by si měl zahrát každý se svým okruhem blízkých přátel a asi by se nestačil divit, co by vyplulo na povrch za průsery. V kině je to paráda a dabing povedený, ale v originále je to ještě lepší. Ta konverzačka v němčině prostě nemá chybu. Všichni mají velmi příjemné hlasy, takže to lahodí ouškám.

• 28.5.2020  18:36

Elyas nám zraje, jako víno. A po spoustě bláznivých a velmi vtipných komedií, zažehl zřejmě novou éru vážnějších rolí a filmů. Po velmi povedeném Spolu to dáme, tu máme další vážné téma. Tentokrát z prostředí soudnictví a právního systému. Elyas v roli obhájce na sebe bere nelehký případ, který zasáhne jeho soukromí a blízké přátelé. Původně z banálního případu se vyloupne pěkně psychicky náročný oříšek. Skvělá ukázka právního slovíčkaření, kličkování a odhalování špatných zákonů s kterými se potýká asi každý systém. Drama nás zavede, až do druhé světové války a osvětlí tak jednání odsouzeného, kterého si zahrál legendární Franco Nero. Je tu sice spíše v pasivní nemluvící roli. O to víc je tu kladen důraz na jeho emoce, které prožívá při samotném procesu se spoustou traumatizujících vzpomínek. Pro mě jednoznačně výborné drama a vyvolená rasa opět ukazuje, že točit umí, jak komedie, tak dramata.

• 22.5.2020  18:28
    V pasti - Série 2 (série) (2018)

Po hodně jalovém Desateru hříchů, které mě zklamalo, je druhá řada V pasti s mými oblíbenci Andrim a Hinrikou, jako závan čerstvého, islandského větříčku. Jsem na začátku, ale vypadá to na rozjezd opět víc než slušně, takže doufám ve vzestupnou tendenci, jako v první řadě. Opět jsou zde všichni divní a ujetí. To bude asi tím depresivním krajem. Kdybych tam musela žít, tak vraždím, jak o život.

• 22.5.2020  18:11
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Vikingové si uvědomili, co si vpustili do země za odpornou infekci a natočili o tom naprosto dokonalou džihádistickou jizdu o osmi dílech, které postupně vygradují ve zdrcující finále. Herecky skvostné a atmosféricky nepopsatelné. Mělo to na mě stejné účinky, jako Černobyl. Opět se odvíjí více příběhů, které se nakonec spojí v jeden. Cestovatel je sympatický mladík, učitelský asistent, který svým osobním kouzlem a extra vyvinutým manipulátorským darem, páchá jedno zvěrstvo za druhým s milým úsměvem a jeho záběr je opravdu velkolepý. Tak vás zblbne, že si tu bombičkovou vestičku, z které není úniku oblíknete bez mrknutí oka. Sulejmanů, Fatim, Ahmedů, Sulejek , Abdulů.... si člověk užije habaděj. Všechno co není extrémní Islám je Haram. Tudíž špatně a je třeba zlikvidovat. Je to mrazivé a znepokojující a nedívá se na to vůbec lehko. Nic pro slabé nátury. Ale nutnost vidět pro každého. I když tu islámskou pakáž nemůžu, ani vystát, Pervin jsem fandila, aby se z toho pekla dostala a její příběh byl pro mě jednoznačně nejvíc nervy drásající. Takže sem s druhou řadou, ať se dorazím. Allah akbar !!!

• 10.2.2020  18:41
    Po svatbě (2006)

Bier a Jensen mě nemůžou nikdy zklamat. A ani Mads mě nikdy nezklame, je to geniální herec, který umí hrát pohledy. Krásnej, ale velmi smutnej příběh, kterej mě vzal za srdce stejně, jako Bratři a Lepší svět. Seveřani zkrátka tohle umí bezkonkurenčně. Jensenovy scénáře dávají divákovi fest zabrat a krutá režie Bier taktéž. Ale vždycky je to neskutečně dobře a citlivě podané a psychologická linka filmů je perfektně a velmi civilně podaná. Ty dva by jsme u nás potřebovali, jako sůl. Dánský filmový svět na ně musí být právem pyšný.

• 10.2.2020  18:24

Copak Adolf, ten dokáže rozčeřit vody v jakékoliv situaci a tohle jméno zkrátka nemá na růžích ustláno. Velmi originální a vtipná konverzační přestřelka, která neuvěřitelně odsýpá a graduje. Začne nevinným žertíčkem a pěkně se rozjede ve spoustu obviňování, výčitek a vytahováním kostlivců ze skříní. Dojde i na pěstní konfrontaci a pánové ukazují svá ješitná, sebestředná ega ve velkém. Sabeth pak ve finálním strhujícím monologu všem přítomným egomanům udělí pěknej slovní klystýr, za kterej by se nemusel stydět ani Adolf. Ale jak jinak, než nic se nemění a pokračuje se v zaběhlé rutině. Skvělé herecké výkony v čele s Floriánem. Ten jeho sexy knírek, byl nanejvýš výmluvnej. A co třeba Adolf? Příkladná ukázka toho, že se dá z hovna uplíct hodně pevnej bič.

• 3.2.2020  20:39

Ani jsem netušila, že jsem schopna sjíždět takové zvrácenosti. Ovšem, když se jedná o německou produkci a podle skutečnosti, tak neváhám ani minutu. Vyvolená rasa mě zase jednou pěkně posadila na prdel. A to doslova. Fritz je takový milý hošík s vizáží, tak odpudivou, že i zvoník od Matky boží by záviděl. Chce si užívat života plnými doušky. Miluje sex, ale jak na potvoru mu nestojí ptáček. A je zaděláno na zvrácenou dekadentní podívanou, která slabším povahám zřejmě rozhodí zažívací trakt na delší dobu. U zlaté rukavice je nepřeberný výběr odpudivých cour a jiných zjevů toho nejtvrdšího kalibru. Pohlavní choroby z obrazovky přímo sálají a po shlédnutí filmu je třeba navštívit koupelnu a zavolat deratizační službu. A to je živná půda pro našeho devianta, který řádí, jak černá ruka. Likviduje jednu couru za druhou, takovým kultivovaným, sofistikovaným způsobem, že se jeden nestačí divit. Z odporného, podkrovního kutlochu se line odér hnijícího masa, pod rouškou toho nejodpornějšího hnusu. Myslím, že párky s hořčicí nějakou dobu vynechám. Musím teda ještě vypíchnout hudební složku, protože na té se někdo extrémně vyřádil a posunul film ještě o level výš. Celou dobu jsem čekala, kdy zapěje božský Kája v líbezné němčině a ejhle on zapěl! Což mě definitivně odrovnalo. Klobouk dolů hercům i režisérovi a hlavně maskérům. Každopádně povedený surrealistický zážitek.

• 22.1.2020  20:20
    Klér (2018)

Poláci se teda zas vytáhli a hned s velmi ožehavým, černoprdelnickým tématem. Režisér velmi odvážný muž. Pěkně zacloumal nábožensky založeným Polskem. A všem pěkně ukázal, jak se káže voda a ne pije, ale chlemtá víno. Reálně, syrově, bez příkras ve stylu Dogma. Římskokatolická lůza páchá jeden smrtelný hřích za druhým a ani se nezačervená, natož, aby se kála ze svých hříchů. Ze začátku jsem se smála, ale smích mě brzo přešel a pak už jsem jen zírala v němém úžasu a styděla se místo těch zvrácených kreatur. Velmi silná výpověď o slavné církvi a náboženství, jako celku. Tohle se zřejmě děje skoro všude, ale tutlá se to neuvěřitelným způsobem. Každopádně kdo vybral ty ksichty do hlavních rolí, byl génius. To se jen tak nevidí.

• 22.1.2020  19:45
    Na nože (2019)

Povedená rozfrněná família i s příbuzenskou pakáží pouští žílou starému pánovi fakt stylově. Jakmile jim ovšem přiškrtí kohoutky, už se brousí nože. K tomu pečovatelka co špatně snáší lež a kdykoliv si na ni jen vzpomene, tak se jí navaluje a chce zvracet, takže vlastně blije celej film o sto šest, protože tady se pravda mluví jedině, když se někdo splete. A do toho se polehoučku vkrade 007 v mantlíčku, jak z Columba, co se tváří, jako Poirot Hercules a začne vyžírky dusit pěkně od podlahy. V polovině filmu vtrhne na scénu Captain America a všem s libým úsměvem oznámí, že si mají zkrátka nasrat. Rázem se hyenám u čtení závěti začne zvedat tlak, cholesterol i cukr. A pak,už to jede, jako po másle. Parádní kriminálka se skvělýma hláškama, černým humorem a vybroušenými dialogy. Tohle už se dneska netočí. A je dobře, že se tohle, tak povedlo a bude se pokračovat dál a doufám, že na stejné úrovni.

• 19.1.2020  23:20

Nedívalo se mi na to vůbec lehce a nemohla jsem nevzpomenout na Druhou šanci. Samozřejmě tu dánskou. Téma s dětmi není nikdy lehké téma, obzvlášť když v tom hraje roli zločin. Psychologické drama o vině, beznaději, pomstě a odpuštění je tady servírovano syrově, jak jen to jde a jak to umí jen seveřani. K tomu úžasný nástroj, jako jsou varhany. Z toho běhá mráz po těle, jen se rozezvučí první tóny. A když je skvostný scénář a úžasné herecké výkony, co víc si může divák, fajnšmekr přát.

• 9.1.2020  19:14
    Black Books (TV seriál) (2000)

Pracovní nasazení je přímo vražedné, kurevský odpor k práci má přímo astronomické rozměry, spotřeba vína extrémní, spotřeba cigaret neuvěřitelná, zákazníci v přímém ohrožení, humor šibeniční a ti tři B+M+F fakt krutá sestava. A ten hrůzostrašnej dabing se k tomu neuvěřitelně hodí.

• 31.12.2019  14:33

Tohle je velká nostalgie a ukázka toho, jak skvělé jsme měli umělce, nic nesměli, všechno bylo zakázaný. Komanči jim dýchali na záda a přesto všechno byli úžasní, vtipní. Humor opravdu chytrý, do režimu se rýpalo inteligentně a s grácií. Človek se neuvěřitelně pobavil a zasmál. Kolikrát si říkám, jak tohle mohlo projít. Ta rudá vrchnost byla neuvěřitelně tupá, jinak to není možný. Scénka Horníčka s Kopeckým je geniální a Menšík, jako konferenciér božskej.

• 12.12.2019  17:21

Na druhej pokus mnohem lepší, než ten první v kině. Ne že bych upřednostňovala dabing, originál je originál. Ale tady mně to s dabingem sedlo mnohem víc. Pokud je v tomto filmu nějaká věta bez sprostého slova, tak se to dá spočítat na prstech jedné ruky. Klasicky vymazlenej Tarantino do posledního detailu. Nebudu srovnávat s jeho ostatními filmy. Je to pořád těžkej nadstandard. A hlavně pastva pro oči i uši Ale je důležité znát pozadí příběhu. Věřím, že kdo se na to dívá a neví o co jde, tak nemá šajnu to pobrat a je z filmu rozčarován. Musím tady vypíchnout Bradíka. Je to jeho film i když Leo je taky parádní, tentokrát je trošku v pozadí. Co se Brad zbavil té vyžilé, masochistické čůzy, co si hraje na matku Terezu, tak nabral svěží vítr do plachet a rozkvetl, jak májová louka. Tady mu to neuvěřitelně sekne a role Cliffa je jeho osudovka. Miluju scénu, kdy si vychutnává toho uřvanýho, šikmookýho trotla a taky tu, když chystá papů svýmu hafíkovi. Přeju mu ocenění, které si za tuto skvělou roli bezpochyby zaslouží a nejen on. Na finále se čeká celkem dlouho, ale stojí to vážně za to.

• 28.11.2019  12:40
    Král (2019)

Netflix si střihl temné historické, komorní drama s působivou atmosférou a vizuálem. Timothée v roli Jinřicha V. naprosto dokonalej. Roste z něj velkej herec. A doufám, že bude mít šťastnou ruku při výběru rolí, jako doposud a nezabředne do hollyúdských sraček. Edgerton se nám pěkně nasyslil a v roli Jindřichova rádce a přítele, též skvělý a příjemně to chvílemi celé odlehčoval. Ovšem Pattizon je odpornej v reálu a tady z něj ten sliz přímo crčí. Nicméně, abych nebyla úplně zaujatá, zahrál toho hajzla dobře. Jsem spokojena, protože na historické temné drama jsem měla velkou chuť a dostalo se mi zadostiučinění měrou vrchovatou.

• 23.11.2019  09:41
    Le Mans '66 (2019)

Pro mě zatím událost roku a možná ji letos, už ani nic nepřekoná. Film je dokonalý svým příběhem, který jednoznačně strhne. Od počátečního seznamování se spoustou technických informací, závodních okruzích, automobilkou Ford a Ferrari, až po hlavní hrdiny. Rozjíždí se to celkem pomalu, aby to pak vygradovalo do strhujícího finále. Marťan s Batmanem to pěkně rozjeli a jsou skvělá dvojka, kterou nelze jinak, než milovat. Batman je teda ještě o krok napřed. Milese si jednoznačně užil a dal do toho všechno. Vypadá sice, že strávil nucenou dovolenou v Somálsku, ale to vůbec nevadí. No a Josh Lucas si tady střihl pěknýho hajzla, který celou dobu pěkně zvedá tlakový ventily a pije člověku krev, jak hladovej upír. Ale to je právě to co ten příběh pěkně fajruje a dává tomu ty správný otáčky. Parádní kamera, luxusně nasnímané závody, hudba......Člověk má po skončení chuť skočit do té své plečky a pořádně ji prohnat nočním městem. Oskarové nominace, jsou zde samozřejmostí a Batman by si rozhodně zasloužil zlatého plešounka.

• 4.11.2019  11:52
    Deník doktorky (TV seriál) (2008)

Poslední dobou jsem sledovala samý náročný filmy a seriály. Takže tohle bylo, jak závan svěžího větru. Hodně mě to překvapilo. Takhle, jsem se u seriálu hodně dlouho nepobavila. A vznikla celkem silná závislost a je škoda ,že je dokoukáno. Herecky vynikající. Oceňuju opět ten brilantní evropský přístup nadhledu a přirozenosti herců. Hlavní hrdinka není vůbec dokonalá, je prostě normální a myslím, že se v ní vidí spousta ženských. Je příjemný se dívat, jak se v podstatě celým seriálem projí k touženému štěstí. Pak tu máme sebestředného, arogantního, šovinistického a neskutečně sexy dobytka Marca Maiera. Co si budeme líčit, která ženská by ho nechtěla předělat k obrazu svému, zkrotit a učinit ho lepším. Střelení rodiče Grétky, romantický a vnímavý Dr.Kaan, intrikánská Gábi, ušlápnutá a zakřiknutá věčná panna Sabina. Mimochodem její příběh byl docela mazec a dost objasnil její počínání. A další postavy, které byly nepostradatelné a dotvářely celkový obraz. Je to neskutečně vtipné, černý, sarkastický humor z pusinky Marca si člověk užije fakt hodně. Je to prostě milé, romantické, kýčovité, sentimentální a dojemné. Normálně se tomuto žánru vyhýbám, ale tohle mě prostě dostalo. A happy konec jsem tady vyjímečně ocenila. A ty pecky co celým seriálem zní, přesně na míru dané situaci, jsou třešnička na neskutečně dobrém dortu.

• 12.10.2019  10:23
    Penny Dreadful (TV seriál) (2014)

Uchvatný seriál, který se hodí hlavně do ponurého, sychravého, podzimního počasí. Oblíbené hororové postavy ožívají ve skvostném vizuálu, se skvělými hereckými výkony. Atmosféra depresivní, viktoriánské Anglie je úžasná a třetí série je naprosto dokonalá. Nejvíce mě zasáhl smutný osud nešťastného Victora a jeho monster. Jak Lilly, tak Johnn byli dech beroucí a jejich tragická osudová linka, mi pěkně brnkala na emoce. Vannesa a Ethan, tak osudoví s jejich nekonečnou, nenaplněnou láskou a nad nimi kroužící, strážný anděl Malcolm, nebo zvrácený, životem znuděný Dorian.... Kdo by je nemiloval a neprožíval s nimi jejich temná dobrodružství.

• 25.9.2019  12:09

No, pátá řada za námi. Uteklo to jako voda a teď bude peklo čekat na šestou. Tempo ubralo na akci. Ovšem, když nějaká je, tak to stojí za to. Hlavně Arthur, když posnídá láhev whisky a dá si pěknou lajničku a završí to douškem opia, tak se urve ze řetězu tak, že se jeden nestačí divit a jeho psychotickej výraz, je přímej pohled do pekel. Přitvrdilo se na konverzačním duchu a hlubší psychologii postav. Rozklad Shelbyovic familie graduje fantasticky. Do toho nastoupil Oswald Mosley, který zastínil snad všechny zloduchy seriálu. Je jako ztělesněné zlo a jeho fašounsko narcistické ego nezná mezí. Hlavně ty píchačky před zrcadlem, se samolibým pohledem boha, mluví za vše. Claflin ho hraje famozně. Konverzační přestřelky mezi ním a Tommym, jsou jedno velké dusno. Skvělá atmosféra pokračuje ruku v ruce s dokonalým soundtrackem a skvostnými hereckými výkony. Tohle je prostě top seriál. A Alfie se probral z mrtvých s vyšperkovanou fasádou, což mě moc potěšilo, jako bonus.

• 15.9.2019  10:06

Taky mě to chytlo a hlavně se to skvěle rozjelo. Postavy vylézají ze svých skrýší a otvírají svá nitra, jak houby po dešti. Výborná atmosféra 50 let a rokenrolové vypalovačky s divokými tanci, nemilosrdně utiskují klasické tance. To nese hodně těžce Mutti tří dcer a majitelka taneční školy, která si zakládá na perfektní pověsti a prestiži. Sama je přitom zkažená, jak mléčné zuby. Osudy všech zúčastněných se pěkně rozjely a každý má nějakého toho kostlivce schovaného ve skříni. Hlavní hrdinka Monika se pěkně vyloupla z původně unylé,bezbarvé nány. A musím zmínit i Joachima, který i přes vizáž Kostěje nesmrtelného, mně dost učaroval. Přeju si, aby ti dva byli spolu i přes ty sračky, co zažívají. Sem z druhou sérií.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8