• Krátkometrážní

Život sestier Royových (1996) (TV film)

Kristína Royová napísala desiatky, cez 70 diel určite, no čo narobíš, keď televízor ani Facebook nebol? Dokonca vizionársky napísala dielo aj o hnutí Oľano pod názvom Bludári. Boli to časy veru zlé. I mozog trebalo zapájať. Niekedy aj zapíjať.

Dunaj, k vašim službám - Episode 13 (2023) (epizoda)

Na jednej strane drastický fašistický režim, ktorý na Slovensku v roku 1940 bol taký tuhý, že v Berlíne len závideli a Slováci chudáci pritom bez Židov nemali ani lekárov, hoci podľa archívov boli v tom čase práve takým udeľované aj výnimky, ale o tom čšššš, inak by náhodou niekto mohol i k pravde dôjsť. Na strane druhej najtvrdší nácek zo všetkých má všemocnú moc, ale nevie si poradiť ani zo zasranou švagrinou a jedným kočíkom. Gardisti samozrejme hovoria len o popravách a masovom obesení nepriateľov, ale že v rokoch 1939-1945 nebol v réžii vedenia Slovenského štátu v skutočnosti popravený ani jeden človek, k tomu sa už pisálkovia nedopátrali.

Dunaj, k vašim službám - Episode 12 (2023) (epizoda)

Keď vás hodia pod vlak, tak skončíte len s natrhnutou perou a jemnou hrčou na čele. Vynikajúci návod, ako odradiť prípadných samovrahov.

Fosca Innocenti (2022) (seriál)

Spuchnutá vyšetrovateľka, pod očami aj celkovo, vyšetruje vraždy a to samotné vyšetrovanie nie je zlé, tie prípady sú v poriadku, ale herecké výkony sú pomerne slabé, prostredie je pekné, no vidno, že to je celé také televízne, lacné. Našťastie to bolo kompenzované nenápadným súkromným životom, z ktorého vyplýva, že keď to nevyjde s mužom, na chvíľu to môže vyjsť so ženou, potom zase s mužom, nabudúce možno s kredencom či buldozérom, takže Fosca je otvorená všetkému a tým pádom seriál musel byť vydaný, lebo bez explicitnosti dokáže byť progresívny a iný ako progresívny dnes ani nemôžeš byť. Kupředu levá!

Europa. Kontinent im Umbruch - Wie wir uns ernähren (2022) (epizoda) odpad!

"Krava bude do roku 2035 prežitkom. Treba ju vyhubiť, lebo každý steak na našom tanieri má obrovský vplyv na klimatické zmeny." 🥴🤡🤦‍♂️ Do zvieracej kazajky s bláznami a nech jedia celý život kľudne húsenice a pavúky, ostane viac steakov pre tých so zdravým rozumom.

Rozluštěná vražda (2018) (seriál)

Forenzné príbehy odhaľujúce vrahov po dlhých rokoch. Lepšie ako Kosti aj bez kosti.

Prokurátorka (2023) (seriál)

Ako som pri jednej z častí uviedol: Prokurátorka je vzrušujúca ako výsledky obecných volieb v Liptovských Revúcach, kde na starostu kandidoval jeden kandidát. Človek sa ale dozvie, že slovenská polícia pri výsluchoch bežne rieši aj osobné problémy, takže obvinený len kuká jak sova, že o čom sa tí dvaja dohadujú a že či tam náhodou nesedia kvôli nemu. Dozvedeli sme sa tiež, že na Slovensku sú tisíce konšpirátorov, dezolátov a hoaxerov, ktorí zabíjajú svoje deti, čo, potvrdzujem, je 100% pravda a preto spravodajstvo na jojke a markíze netreba pozerať, aby sme tie hoaxy nenasávali. A niekedy sú tu také prípady, že na domýšľačku, aby to v záverečných častiach obrátili úplne len do osobnej roviny a zistili sme to, čo vieme už dávno. 1. prokuratúra je skorumpovaná naskrz, tu to síce smerovali na generálneho, ale ja by začal Lipsteinom 2 . Slovensko je plné ruských agentov - to ale vieme tiež už dávno, lebo Jaro Naď každý deň referuje, ako dajakého našiel pod posteľou. Následne mi seriál dal aj pár nových definícií pojmov do výkladového slovníka: asistentka = šéfov matrac, mohamedán = myzogín, vysokoškoláčka = prostitútka, eskort lady = anorektická vychrtlina, sedlák = Geišberg mladší. Ale o väčšine pojmov sme to tak nejak tušili...

Prokurátorka - Episode 15 (2023) (epizoda)

Od miestami dobrých prípadov sa prešlo k riešeniu osobnej roviny a tá je všetko, len nie zaujímavá. Či Kramár navštívil Ibiho v Mali, to mi je celkom ukradnuté. Ale asi nie, lebo Ibi je v očiach čaputovcov už dezolát, takže tam maximálne mohol loviť levy.

Prokurátorka - Episode 16 (2023) (epizoda)

Zamotali to ako gordický uzol a vlastne pointa je len taká, že aj tak je tu všetko samý ruský agent a prokuratúra je skorumpovaná. Ale veď to my predsa vieme, u nás prokurátorom môže byť aj človek zabijak v podmienke.

Duch - Zradca (2023) (epizoda)

Mickovičová si od reklám na Ukrajinu či očkovanie odskočila aj niečo zahrať, žiaľ, vyšlo to len na úlohu bordel pornomamá. Strnulý výraz Jakaba bolo vidieť našťastie dvakrát, aj to v prestrihoch, za to pozitívum. Kubovčíkom zúfalý, hlúpučký výraz bol zas na scéne permanentne. Ešteže má toho ducha a ten občasne niečo zadrie.