• Krátkometrážní

Až do konce dní (2020)

Od začiatku do konca je jasné, ako to dopadne. Film len ťaží z krutej choroby u mladého, no neponúka nič viac len jednu svadbu, na ktorú sa vyskladali dobrí ľudia. Žiadny zvrat, prekvapenie, ide priamo k veci: očakáva od diváka slzy za niečo, na čoho vopred pripravil. Napríklad aj obsahom... Dá sa to však robiť aj obratnejšie. Skutočné utrpenie sa tu ani neukazuje, ukazuje sa len utrpenie z toho, že to už končí. No a na záver uvidíme, ako sa oproti reálnym osobám nominujú do filmov trikrát atraktívnejší herci.

Big Brother (2023) (pořad) odpad!

Ani sledovať netrebalo. Stačí, že vo finále je niekto, kto si ide "zarobiť" na zmenu pohlavia a stačí. Fakt nie na čo peniaze vyhadzovať a kto tam posielal hlasy mi je záhadou, to už musí byť výplach mozgu Anjelskými vodopádmi.

Princezna a písař (2014) (TV film)

So všetkým rešpektom a veľkým uvážením by som ja ako pisár princeznej ako Monika Timková ani smsku neposlal. Nie to ešte listy písal.

Největší podvody historie (2016) (seriál)

Príbeh o Hitlerovi a sfalšovaných denníkoch bol jediný výborný. Dokazuje, ako médiá vlastne na hoaxoch sami radi zarábajú, a to dokonca dvakrát. Najprv ho zverejnia, vyvolajú rozruch, prilákajú predplatiteľov a potom druhýkrát, keď ten hoax vyvracajú ako super škandál. Zvyšok pomerne nuda s maketou Lochnesskej príšery či pitvou mimozemšťana a človeku je až smiešno, ako tu o hoaxoch rozprávajú "odborníci", ktorí hovoria, že "vtedy nemali ešte BBC, aby vedeli, či je to pravda". Hej, tá BBC, čo informovala o chemických zbraniach v Iraku. Alebo jedna psychologička mudruje: "Je to ako keď sa jaskynní muži báli dinosaurov." Do prdele, rozdiel medzi človekom a dinosaurom je len 60 až 100 miliónov rokov, to sa fakt sekla len tesne 😆 Každopádne som zvedavý, kedy sa natočí seriál aj o súčasných hoaxoch, napríklad, že jedna až tri včely sú sloboda alebo, že Veronika Remišová má tri vysoké školy.

Sleep (2023)

Nevšedný nápad a posledná rola Seon-gyoon Lee z Parazita pred jeho medzisviatočným dobrovoľným odchodom. Nejde o veľdielo, no záver necháva otázky, o čom to celé bolo a nemusí priniesť uspokojenie. Zábavné psycho, ktoré vás prinúti zamyslieť sa, že ak jete po nociach z chladničky surové mäso, tak asi niečo nebude v poriadku :)

Tengo ganas de ti (2012)

Pozitívnejšie než jednotka, a to len preto, že psychotické prejavy boli v miernejšej povahe a popolnice ostali na svojom mieste, sem tam len nejaký nábytok náš hrdina presunul. Každopádne stále mu ostala tá herecká poloha besného párnokopytníka, kde vysunutím krku a navretím žili na spánkoch chce tak strašne ukázať svoj hnev, že kardiológovia už určite chystali bypasy. Inak je láskyplný kruh súčasnej doby uzavretý tým, že dievčatá túžia prísť o panenstvo pod vplyvom drog s neznámymi nositeľmi semena niekde na hajzloch diskotéky, proste čistá amorovská romanca.

Tři metry nad nebem (2010)

Keď toto niekto nazýva "romantika jako blázen" tak mi ostáva len uvažovať, čo je romantické na psychopatovi, čo mláti päsťami do kontajnerov a z tlamy mu tečie pena, že i bernardíny ticho závidia. Byť takých opálených suterénov viac, tak bezdomovci nebudú mať čoskoro čo žrať. Takže ja túto konštatáciu romantika jako blázen jednoznačne skracujem len na "jako blázen".

Cementerio del terror (1985)

No keby ten cmiter zacementovali, ako sa píše v názve, určite by žiadni zombíci z hrobu nevychádzali. Taká začiatočnícka chyba pri vyvolávaní strašidiel! Tento "horor" pôsobí dnes už veľmi smiešne a niektoré situácie boli smiešne aj vtedy v 85tom. Každopádne na výkon 23-ročného študentíka to nebolo až také zlé. Okopíroval nápady, ktoré dovtedy videl, a niečo ozliepal. U nás by mal za to aj dnes doktorát.

Nauč mě milovat (2023) (seriál)

Ďalší z tureckých kúskov, ktorý je o jeden až dve úrovne nad tradičnými latino telenovelami, lebo to obsahuje typickú bláznivosť a humor. To sa v latino kúskoch takmer nenosí. Tam sa desať minút plače, potom chvíľu trhajú vankúše a rozbíjajú zrkadlá a zase plače. Aj preto v rámci žánru v tomto polmesiac vyhráva, hoci samozrejme nejde o nejaké dielo, ktoré by si mal pozrieť každý. Svoju klientelu to ale má.

Římské legie - armáda stavitelů (2020) (TV film)

Niečo k skvelej technickej vyspelosti Rimanov, ktorú hlavne v boji, no zanechali nám aj stavby, ktoré obdivujeme dodnes. Francúzsky dokument, takže všetko komplet z Galie, z dnešného Francúzska. Rím sa predstavuje ako armáda staviteľov, hoci to bola aj armáda krvilačných hrdlorezov a otrokárov. Nad tým sa ale pri pohľade na pamiatky staré dve tisícky rokov nejak nezamýšľame.