• Krátkometrážní

Ve jménu našeho Pána (2019) (seriál)

Že je v Amerike húfne rozšírené sektárstvo, to dobre vieme. Osobne mi ale prišiel vtipnejší krátky klip od Robbieho Williamsa „Sin, sin, sin“ než táto trošku umelá snaha o zábavu. Áno umelá, pretože ak sa niekto snaží na náboženských stretnutiach resp. v rozhovoroch medzi tzv. kňazmi dať do scenáru čo najviac vulgarizmov a my máme byť šokovaní, tak to je tak trochu kalkul. Inak dejová linka kvázi rodinného seriálu celkom ujde. Ale nejaké chytanie sa za brucho sa nekoná. Herecky tu vyniká Danny McBride, ktorý je „nastajlovaný“ ako pravý mafioso.

Mrazík (1964)

Nie je to najlepšia rozprávka na svete, ale Ivanova potulná pieseň v slovenskom znení sa stala mojou osobnou hymnou :D : "Keď sa vidím v zrkadle, som so sebou spokojný. Nevyzerám veru zle, u žien vyhrám bez vojny." Odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=1x4m9i2aEP4

Moje povstanie.sk (2014) (TV film)

Nič nie je len čierne alebo biele, ale politickí vykladači histórie to žiaľ takto maskujú. Nič proti SNP nemám a tento filmový počin je chvályhodný, komornejšie natočený, ale na druhej strane zaujímavo. Ale glorifikovať SNP odmietam, vraždenie sa dialo aj na strane tých "dobrých", no dnes to je úmyselne zamlčiavané. Zaujímavé je aj svedectvo jedného z top povstalcov, veľkého účastníka povstania, komunistu a budúceho prezidenta, ktorý na SNP nikdy nedal zanevrieť. Dokument z pera Gustáva Husáka: "Nové skupiny narychlo sehnané místními lidmi nebo ruskými zajatci, kteří utekli z německých lágrů, a mnohými podezřelými individui, se staly neřádem nejen pro partyzány, ale pro celé osvobozené území. Tyto skupiny si braly auta, peníze, šperky, zboží, všechno, co chtěli a v množství, jaké se jim zalíbilo. Jejich tábory byly často brlohy ožralství a prostituce."

Moje povstanie 2 (2019) (TV film)

Honey Boy (2019)

Shia LaBeouf sa správa odjakživa divne, idiotsky až zvrátene a dnes už vieme prečo. Film je terapiou pre neho samého, snáď mu to pomôže, ale široké publikum to možno až tak nezasiahne, pretože niektorým veciam chápe len on sám. Niektoré linky v tomto pochmúrnom príbehu vyznievaú až pedofilne - scéna, kde sa síce veľa nestane, ale predsa len chlapček vyzerajúci na 12 v posteli s vyspelou černoškou po 30-tke. To mi nejak vyznelo cez čiaru. Autorovi však prajem, aby mu filmík pomohol, aby sa očistil, prestal brať drogy a začal normálne žiť. Lebo herecky a umelecky má naozaj na veľa.

Útěk z Pretorie (2020)

Južná Afrika, krásna to krajina, keby tam dnes už neprenesledovali belochov, keby to nebola asi najkriminalnejšia krajina v Afrike a keby vám na futbalových zápasoch nehučali do ucha s tou blbou trúbou vuvuzelou. To ti fakt nepomôže ani Potterova hůlka, ani ária Daniela Hůlku. Hoci Pretoria je na druhej strane podľa Googlu "relatívne bezpečným mestom, ale neodporúča sa vychádzať von za tmy, dokonca ani v skupinách." Nie teda divu, že sa nám bývalý kúzelník snaží z tohto miesta ujsť, hlavne keď je zatvorený v base a to tam nie je ozaj med lízať. Film je založený na skutočnej udalosti úteku dvoch politických väzňov. Thrillerovo podľa mňa celkom dobre zvládnuté, nechýbalo napätie a pozeral som ozaj so záujmom. Napriek Radcliffovi podľa mňa vcelku dobrý film.

Wendy (2020)

Dobrodružná hudba na začiatku trochu navnadí akoby fanúšikov detského Indiany Jonesa, ale ide len o prepracovaného Petra Pana. Záchrana, nebezpečnstvo, boj za slobodu, taká klasika z románov. Na môj vkus ale mega ukričané, detský rev nie je hudba pre moje uši. Mládeži tak okolo 12 rokov sa to môže zapáčiť.

Neviditelný (2020)

Dobrá atmosféra hneď od začiatku a to mám rád. Takto má začínať horor a nie trápne trištvrtehodinové sťahovanie sa do domu, na chatu a pod. Elisabeth Moss ma s tými opuchnutými očami a peknými čiernymi najkami veľké predpoklady hrať psycho devu, ktorá vás naozaj vtiahne do nerozhodnosti, či sa jej to zdá, alebo sa to zdá vám. Po hodinke to však stráca na tej atmosfére, na ktorej to bolo vybudované a mení sa to skôr na krvák, ktorému chýbajú ľakačky. Z toho trápenia v druhej polovici to mohol vyslobodiť už len nejaký mega prekvapivý záver. Ten efekt však neprišiel.

First Lady (2020)

Klasická kvázi romantická komédia, kde sa istá "slečna" vlastne už dôchodkovom veku snaží stať prvou dámou a nejde na to štýlom Moniky Lewinskej, čo môže mladšie publikum a fanúšikov grannies trocha sklamať. Ale inak gaučoví povaľači a zanietenci plytkých nič nehovoriacoch dialógov sa v podstate zabavia. Film točený pre stanice ako Hallmark.

Frčíme (2020) odpad!

Prvá rozprávka, kde sa otvorene objavuje postava, ktorá sa identifikuje ako LGBT... Takto sa dnešným deťom podsúva zvrátenosť a napriek tomu ľudia ostávajú hluchí a nemí. Pixar navyše oznámil, že budúci rok chce vydať rozprávku, kde bude už aj transexuálna postavička. Zbesilým liberálom už tak jebe, že ich fakt zastaví len postupne vzrastajúci radikálny islam. A to budú potom ešte len kukať, čo sa deje. Len už bude neskoro.