• Krátkometrážní

Učitel (2016) (seriál)

Naozaj vynikajúci poľský počin, u ktorého je len jedna škoda, že sa v ňom nepokračuje. Keďže ide o TV projekt, majiteľ televízie dáva už tri roky prednosť iným veciam a pritom Belfer bol populárny, napínavý, mal veľa fanúšikov, v hlavnej role najznámejší herec a ešte to aj skončilo tak, že je na čo nadviazať. Seriály tohto typu mi budú vždy chýbať, niektoré časti končia mega pútavo, že človek ihneď, ak môže, púšťa ďalšiu časť. A hlavne celé to je natočené tak, že divák zaplače nad tými našími filmovými počinmi. Len o pár kilometrov severne od nás to robia naozaj na západnej úrovni.

Láska je slepá (2020) (pořad) odpad!

U nás niečo podobné vyšlo na TV Narkóza pod názvom Svadba na prvý pohľad a už tam som mal nezastaviteľný reflux. Toto je na udávenie sa zvratkami. Žiaľ bezmozgoví ľudia to budú naďalej pozerať, nevediac, že je to všetko vlastne aj tak dopredu natočené podľa určeného scenára a protagonisti nie sú ani herci, sú to reálne prostitútky a prostitúti.

Pestrobarvec petrklíčový (2014) odpad!

Mnohým ľuďom to pripomenulo Život Adele, čo znamená odpadkový kôš. Zvrátené fantázie, našťastie nie celkom explicitné, ale napriek tomu choré, hoci úchylovia to označujú za novodobý art. Pozreté len kvôli Sidse Babett Knudsen, škoda, že takto upadla.

Dobrý doktor (2017) (seriál)

Na jednej strane dobrý deriál, naozaj dobrý. Zaujímavé prípady z nemocnice, zaujímavé osobné životy, hoci samozrejme treba uznať že autista za operačným stolom, to je dosť pritiahnuté za vlasy. Jediné, čo mi tu vadilo bolo do očí bijúce tlačenie politickej korektnosti, ktoré nebolo vôbec prirodzené. Proste v komparze musela byť tretina bielych, tretina černochov, tretina šikmookých. To mne vôbec teda nevadí, vadí mi však to, že je to pri aktuálnej skladbe obyvateľstva USA totálnym nezmyslom. A niektoré časti boli zbytočným pretlačovaním progresivizmu a gender ideológie, čo som znamenite ohodnotil odpadom. Ale inak bol celkový dojem veľmi príjemný. Vyzdvihnúť je treba herecký výkon Freddieho Highmorea. Vlastne všetci herci sú tu výborní, ale on pôsobil ako absolútne autentický autista. a keby to bol celovečerný film, nominácia na oscara mu neujde.

Vláda (2010) (seriál)

Niekto povie, že to je dánsky House of Cards, ale ja hovorím, že oveľa lepšie. Ten dánsky pohľad je taký ľudskejší, reálnejší. Je to krajina s malým počtom obyvateľov, je našincovi určite bližšia a v niečom má oproti nám podobnejšie problémy než tie americké. Borgen je skvelý pohľad do vnútra politiky, ako sa riešia voľby, skladá vláda, čelí problémom, to celé politikárčenie je tu ukázané viac než dobre. No a potom sú tu novinári, opäť skvelo ukázané, že je tu menšina, ktorá sa fakt o niečo snaží a potom tu sú bulvárne krysy a tých je viac než dosť. No a nezanedbáva sa ani osobná stránka, ako takáto práca zasahuje do súkromia a ničí niekedy aj rodiny. Ja teda nemám rád politické drámy, ale tomuto seriálu dám s pokojným svedomím plný počet, hoci samozrejme, že nie všetky témy sú mi po chuti - genderové kvóty na posty, pchanie sa do amerického zadku, ukazovanie dobrých prisťahovalcov a zlých národniarov atď. Avšak nie je to protežované nejak vehementne a vystupujú tu super herci, z ktorých niektorí sa potom ocitli aj v Game of Thrones.

Mařenka a Jeníček v lese hrůzy (2020)

Lovci čarodejníc neboli vďaka Gemme Arterton ani zďaleka hororom. Ani tu si na hororové chúťky nenapravíme, skôr je to taká rozprávka podľa skutočnej udalosti? Tak to niekedy vyzerá. Takže ako horor síce nové prevedenie Gréty a Hajzla neuspeje, ale ako alternatíva k rozprávke podľa mňa celkom áno. Takže slušný priemer.

Trollové: Světové turné (2020)

Je to stále o tom istom. Proste náhodný výber pesničiek pustených z Youtube a nie že by ten výber bol zlý, to vôbec nie, skoro samá pecka. Ja len, že radšej si fakt pustím klipy než tie škaredé postavičky v pestrofarebnom šate. 3 hviezdy.

Pravěká Země (2019) (TV film)

Pekné, niekedy animované, pútavé, ale stále je to len tipovanie o tom, ako to bolo. Ako sa vraj vyvíjala naša Zem, ako sa vraj vyvíjal život. Ako vraj lotéria rozhodla o evolúcii... Ale kým sa to učí v školách, nech si to mládež pozrie, aby prešla cez testy. Zaujímavý teistický pohľad na vec na pdf zdarma: http://www.evolutionrevolution.eu/sk/

Pandemie: COVID19 (2020) (TV film)

Dnes je tých informácií po celom internete oveľa viac než je zhrnuté v tomto dokuemnte. A ani tu nemáme istotu, že sú pravdivé. Podľa mňa panika predčila realnu hrozbu. Niekomu to evidentne vyhovuje. Ale možno sa mýlim a už žiadny komentár o mesiac na čsfd nenapíšem. Uvidíme, ale zatiaľ si verím.

Blízká setkání (2014) (seriál)

Každý rok je oficiálne nahlásených milión pozorovaní UFO, z toho 5% nie je vysvetlených. Kvalitne spracovaný seriál, akoby polohraným spôsobom o nevysvetliteľných stretnutiach možno tretieho druhu, niektoré časti sa zdajú byť prehnané. Pre fanúšikov UFO výborný dokument, ja k ním nepatrím, ale oceňujem dramaturgiu seriálu, je to dobre natočené, sú to také Akty X v malom.