• Fantasy

Ten pravý, ta pravá? (2018)

Destination Wedding není jednou z nejlepších ale ani nejhorších komedií... Je to místy vtipné, praštěné, cynické ale taky milé. Keanu a Winona spolu vypadají dobře, navíc Winona se snad vůbec nezměnila a vypadá pořád stejně dobře. Keanu si už asi nezopakuje to, co předvedl ve filmu Dům u jezera ale ani to moc nevadí. Mnohem více mu sedí role jako je John Wick (kterého miluju!)... Komedie to byla fajn.

Upgrade (2018)

Vůbec jsem nečekala, že to bude tak dobré! Hodně mě to překvapilo a dá se říct, že i potěšilo. Už dlouho jsem neviděla tak povedený film. Logana znám už ze Sand Castlu takže jsem věděla, co na mě v hlavní roli bude čekat a přesto jsem překvapená, co všechno ten chlap dokáže zahrát. Určitě bych tomu neříkala Horor, Sci-Fi je to jen v podtextu, rozhodně od toho neočekávejte efekty jako třeba v Ghost in the Shell. Pokud se zajímáte o kameru tak se Vám určitě bude líbit styl jakým jsou některé scény natočeny, kdy kamera kopíruje pohyb hlavní postavy, což vypadá vážně skvěle... Jak už bylo v některých komentářích zmíněno tak vývoj hlavního hrdiny po psychologické stránce (po tom, co přežil autonehodu, vzápětí mu zabili manželku a z něj udělali kvadruplegika) je ve filmu vidět řekněme cca 5 minut a i to je možná moc (ale dá se to jednoduše prominout). Náš hlavní hrdina Grey Trace je během okamžiku vrhnut do drsného boje s pomocí STEM, který jak se vzápětí ukáže je velmi dobrým pomocníkem ale i také něčím mnohem víc.

7 životů (2017)

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděla a ke kterému se vždy ráda vracím protože nikdy nezklame. Distopické sci-fi o sedmi identických sestrách, sedmi životech ale jen jedné identitě mě hodně bavilo a jsem ráda, že hlavní roli získala žena, nikoliv muž jak bylo původně v plánu. Hodně věcí se dá naprosto předvídat ale jediné co vás bude zajímat je výkon Noomi Rapace, která perfektně zvládla zahrát těchto sedm různých osob a spoustu různých emocí.

Bokeh (2017)

Bokeh není sci-fi, takže pokud na to čekáte asi vás film zklame. Jedná se o "islandské" drama, které se zabývá myšlenkou "poslední člověk na světě". Děj filmu nic moc, postavy Jenai a Rileyho jsou celkem sympatické ale to, co film pozvedá (teda aspoň trochu) je nádherná krajina Islandu, kterou se i kamera snažila věnovat a vynést do popředí. Pokud by byl film zpracován více jako sci-fi bylo by to možná lepší ale na druhou stranu by to uškodilo kráse islandské krajiny, která je naprosto skvělým podkladem pro tento typ filmu jako je Bokeh. Bohužel hodnotím 2*, nijak mě to nevzalo a já se dívala jen kvůli tomu Islandu :-/ :-)

Temný rytíř (2008)

"Why so serious?" ...Tohle byla jedním slovem "jízda", která mě bavila od začátku až do konce. Hltala jsem každou scénu, každý pohyb Batmana a samozřejmě Jokera! U tohoto filmu snad není co dodat! Skvěle natočené, zahrané, hudba skvělá, prvotřídní záporák, který se hodně povedl. Joker je jen jeden a to je Heath Ledger! Pravděpodobně se už nikomu nepodaří takový výkon zopakovat ale snad se k němu aspoň někdo přiblíží, Jared Leto má celkem slušně našlápnuto. S Benem tvoří docela dobrou "dvojku", tak možná někdy...

V pasti času (2018)

Tohle vážně bolelo... 1* za Chrise, 2* za hezké zakončení (myšleno grafika titulků)... Na tohle se dala Reese a Oprah jo?! Ani malé dítě bych k tomu neposadila. Většinu času jsem sice sledovala film ale přemýšlela jsem úplně nad něčím jiným a ten jejich "tesseract" by jim měl zabavit Thor protože to sem absolutně nepatří. Knižní předlohu raději číst nebudu. Celkem jsem se na film těšila i když jsem věděla, že nejsem cílovka ale dost mě to zklamalo... S odřenýma ušima 2* a už nikdy víc...

Replace (2017)

Moc jsem nevěděla co na mě v tomto filmu bude čekat a hodně jsem přemýšlela zda se do něho pustit ale velmi mne to překvapilo. Zápletky a hlavní zvrat jsou překvapivě dobré a já díky nim vydržela až do konce. Rebecca mi na roli Kiry sedla téměř dokonale ale jak už bylo zmíněno tak chování postav občas postrádá veškerou logiku. Když odhlédnu od všech negativ tak film není vůbec špatný a hororově je natočen velmi dobře. Jen je velká škoda, že na Replace nebyl větší rozpočet, dokázala bych si představit, že je to zpracováno precizněji.

Minority Report (2002)

Na to jak předloha od Philipa K. Dicka byla skvělá tak filmové zpracování dost upadá. Zápletka druhé poloviny přemrštěná, překombinovaná, přitom se stačilo inspirovat u stejnojmenné povídky a bylo by to o moc lepší, sice jednoduché ale přitom dobré... Colin Farell mi na postavu Witwera neseděl ale předvedl slušný výkon a i když byl Tom Cruise skvělý tak nejde hodnotit jinak než jako dobrý průměr.

Blade Runner 2049 (2017)

Sice delší, ale přesto lepší. 2049 s Goslingem není vůbec propadák jako 1. Film je opět nabitý "filozofií", která je zde inteligentnější než v 1 a většinou dává smysl. Hudba je také mnohem lepší a létající auto vypadá o hodně lépe... Rozhodně doporučuji zhlédnout, už jen díky skvělému obsazení: Ryan Gosling - Jared Leto - Harrison Ford - Dave Bautista. Ana de Armas je v roli Joi naprosto úžasná a na "vztah" Joi - Joe je radost se dívat... "...because you've never seen a miracle." - "More human than humans." - "The best angel of all. Aren't you, Luv?" - "I'm the best one!" = nejlepší momenty z filmu! Můžu je vidět znovu a znovu.

Blade Runner (1982)

Moc jsem nepochopila co tím chtěl vlastně Scott říct... Jelikož vyšel další díl tak jsem film chtěla vidět a zjistit "co vlastně tak skvělého na něm je?" Odpovědí je, že nic. Děj je hodně uměle natahovaný, postavy téměř nic nepředvádí, u dialogů jde vidět, že jsou proneseny stylem "jen aby se neřeklo" a film je navíc prošpikován "hlubokými myšlenkami", které nedávají ani hlavu, ani patu... Na druhou stranu nebudu hodnotit jako "odpad" jelikož několik scén bylo dobře zahraných a i hudba měla něco do sebe. Celkový film to ale nezachránilo.