• Fantasy

Hvězdy nám nepřály (2014)

Jako knihomol jsem musela samozřejmě nejdříve přečíst knihu, byla nádherná, super, vtipná, dojemná, jedním slovem úžasná a pak se pročtete na samý konec a řvete jak želva a říkáte si "proč - umřel?; nemohli být spolu?; prostě proč?" Protože je to jistým způsobem ze života, protože tak to prostě chodí a vy to chápete ale nechcete uvěřit. A film? Doják na druhou... Přiznám se, že Divergenci jsem viděla jako první a proto mi do rolí Hazel Grace a Augustuse tito herci naprosto sedli. Postavy jinak byly vzhledem k hercům velmi sympatické a rozhodně bych si pro ně přála větší "nekonečno". Člověk si nemůže vybírat, jestli ho svět zraní nebo ne, ale může aspoň mluvit do toho, kdo ho zraní. Já jsem se svou volbou (ohledně filmu a knížky) spokojená. Doufám, že vy ostatní taky. Ok, guys? :D :-)

Carrie (2013)

Tak tohle se moc nepovedlo. Výběr Chloë pro hlavní roli byl slepým výstřelem do tmy a výběr Julianne byl žalostný, tuhle herečku mám ráda ale tato role jí absolutně nesedla. Bohužel to nezachránil ani Ansel, který si tam taky něco málo střihl. Odpadem bych to nenazvala ale dobrý průměr to taky není.

Predestination (2014)

Herečku Sarah Snook jsem do této doby vůbec neznala, takže jsem byla trochu na pochybách. Ovšem velmi zbytečně, její herecký výkon byl více než skvělý a předčil i výkon Ethana Hawkea. Vytkla bych tomu jen jednu věc a to, že je opravdu blbost sám se sebou zplodit dítě a poté sám sebe ukradnout a položit na práh sirotčince. Jinak je to zajímavý nápad ale postrádá veškerou logiku.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Film ničím výrazně nenadchne, příběh celkem zajímavý ale stačí mi vidět jednou. Bohužel to nezachránili ani mí oblíbení herci jako je Dominic Cooper, Anthony Mackie či Mary Elizabeth Winstead. Doba trvání přes hodinu je až až, kdyby to bylo kratší možná by to bylo lepší.

Válka nevěst (2009)

Pro mne zábavná a oddechová komedie, kde se kvůli svatbě z nejlepších přítelkyň stanou nepřítelkyně, ale vše samozřejmě končí happy endem, kde dlouholeté přátelství nakonec vezme za své a tak je to správné. Ani nevím kolikrát jsem film viděla a už vůbec nepočítám kolikrát jsem zatoužila po těch božských svatebních šatech od Very Wang, ale Kate Hudson v nich byla dokonalá nevěsta. Sama jsem se původně chtěla podívat jen kvůli Anne Hathaway ale mile mne film překvapil, takže se stává mým oblíbeným.

Bathory (2008)

Velmi povedené životopisné drama Juraje Jakubiska. Ovšem pokud budeme srovnávat film s knihou Čachtická paní od Joža Nižnánského o Alžbětě Báthoryové půjdeme s křížkem po funuse. I když na začátku filmu zazní výrok: "anebo vše bylo úplně jinak?...", tak nás čeká drama pojednávající o tom, že "krvavá grófka" byla možná nevinná. Je to jiné zpracování než od již zmíněného pana Nižnánského, který čerpal informace přímo z "Čachtického hradu" a tak Alžbětu Báthoryovou vykreslil jako sadistickou hraběnku, která se údajně koupala v krvi mladých dívek. Asi nikdy se už nedozvíme jak to vlastně s "krvavou grófkou" bylo doopravdy, jestli byla nevinná nebo byla vražedkyně, ale i tak nám film nabízí skvělou podívanou v hlavní roli s Annou Friel, která se role hraběnky zhostila přímo bravurně.

Zelená míle (1999)

Opět se tu setkáváme s brilantním hereckým výkonem Toma Hankse, zdá se, že tomu nemůže být ani jinak. Také je povinností zmínit skvělý výkon Michaela Clarka Duncana v roli Johna Coffeyho, který pronesl pro mne legendární větu: "Jako to kafe paní, ale psaný jinak." vysvětlující jeho příjmení a kterou mám s ním velmi úzce spjatou. Jinak konec filmu je velmi smutný, takže u něj budu brečet pořád dokola a je jedno jestli ho vidím poprvé nebo podvacáté. Ale i navzdory tomu se k tomuto filmu budu vždy ráda vracet.

Pretty Woman (1990)

Nazvala bych to skoro až pohádkovým příběhem, kde se z prostitutky stane dáma. Divákům se tu naskytne pohled hned na několik společenských vrstev, od prostitutek až po milionáře, hned dvěma příklady jsou hlavní postavy Vivien a Edward Lewis. A když se bavíme o pohádce tak film neskončí jinak než happy endem. Pokud jako já milujete Julii Roberts a Richarda Gera tak byste si tuto romantickou "pohádkovou" komedii neměli nechat ujít.

Forrest Gump (1994)

Film o Forrestu Gumpovi milují lidé napříč generacemi a není divu, že si získal i mne. Jedná se o skvěle odvedenou práci a co víc, o úžasný herecký výkon samotného představitele Forresta, kterým není nikdo jiný než herec Tom Hanks. Pokud bych si z tohoto filmu měla odnést jen jediné ponaučení, tak bych sáhla po větě Forrestovi maminky, která zní: "Život je jako bonboniéra, nikdy nevíš co ochutnáš." Pravdivá věta, která se bude hodit vždy a za všech okolností.