• Krátkometrážní

Tenet (2020)

71% / Tenet je druhým filmem v roce 2020 na kterém jsem byl v kině (tím prvním byl jen pro zajímavost Ježek Sonic) a upřímně jsem docela rád, že jsem na něj šel i přesto, že 24h před promítáním sem ani náhodou netušil, že na něj půjdu a při pohledu na brutální frontu k pokladnám v kině jsem měl pocit, že se otočím a půjdu pryč ale překonal sem se. Ted ale k samotnému filmu: Tenet je něco těžce vysvětlitelného a na otázku na čem sem byl a co se tam dělo jsem nedokázal odpovědět a to film nemá nikterak složitý děj, složitý je pouze způsob odvyprávění, který zapříčiní, že někdo jej aspoň do konce filmu částečně pochopí a někdo jiný zase bude jen nevěřícně koukat na efekty a děj mu nic říkat téměř nebude (z vlastní zkušenosti). Já děj relativně i na první pokus docela zvládnul skousnout a těžko uvěřit, že je to vlastně až tak lehké ale zároveň tak složité. Silnými stránkami filmu jsou určitě vizuální efekty, bez kterých by asi ani nebyl, krásně vypadá taktéž kamera a dobrá je zde i hudba mimo toho, že dost často přehlušovala i film, což člověku, který byl závislí na titulcích vlastně ani tolik nevadilo. Dějově i herecky je to dosti komplikované, základní děj je velmi jednoduchý a celkově bych ho potopil dvěma hvězdičkami, páč je prostě dost slabý a mě prostě nezaujal, jenže způsob jakým to je "zamotané" hodnocení zvedá na 3 a půl hvězdy, herecky to je taktéž zapeklité, Washington svou roli hrál dobře ale není to zase tak úžasné a jeho výkon hravě překonává Pattinson, který působil celkově velmi charismaticky a možná by mu hlavní role i sedla poněkud více, zbytek postav je dost šablonovitých a většinou bez osobnosti a charakteru, avšak zapomněl jsem zmínit dámu, kterou hrála Elizabeth Debicki, ta svým hereckým výkonem překvapila a do filmu tak (paradoxně jako téměř jediná) přinesla emoce a to v tomto ohledu bude vše. Celkově je Tenet nadprůměrnou podívanou, kterou bych ale doporučil jen lidem co rádi hledají ve filmech souvislosti a tudíž i trénují mozek, bez toho totiž děj nikdy ani z poloviny asi nepochopíte...

Eiga Beast Wars Second: Čó seimeitai Transformers – Lio Convoy kiki ippacu! (1998)

78% / Nedávno jsem dostal nutkání si pustit tento film i bez předchozího vidění seriálu ke kterému se dostanu ale až za několik let a jsem upřímně jsem rád, že jsem toto viděl. Seriály Beast Wars II a následující série NEO mají velkou výhodu v typu animace, která se od konce G1 v Japonsku (Zone) prakticky nezměnila a pokud, tak jen k dobrému. Vadí mi totiž CGI použitá v původním Beast Wars a proto mám chut spíše na něco s klasickou animací a "Lio Convoy in Imminent Danger!" je tím pravým, dobrý děj, slušný dabing, dobře vytvořené postavy, a tím myslím hlavně megalomanského "Majin Zaraka" aka Scorponoka, kterej fakt vypadá dost epicky, nakonec ještě mohu pochválit soundtrack, který se Japoncům obzvlášť povedl a nemám k němu žádné námitky. Co ovšem malinko vadí je trochu krátká metráž a trošku uspěchanej konec, kdy je vidět, že chybí i scény a nebo něco nedává prostě smysl chvílemi. Každopádně i přes tyto problémy je film dobrý a ve finále jej můžu doporučit.

Největší podvody historie (2016) (seriál)

53% / "Největší podvody historie" je slušná dokumentární série na velmi zajímavé téma, bohužel forma přednesu a také dabing jsou tak slabé, že se u toho bez problému dá usnout.

Čachtická paní (2009)

39% / Neviděl jsem nic předtím na toto téma, o této paní jsem pouze slyšel něco málo kdysi, avšak rozhodně to nic nemění na tom, že nejde o nic excelentního. Ze začátku se film tváří pěkně a chvílemi sem ani nechápal, tak slabé hodnocení ale v průběhu času sem zjistil, že scénář je mírně odfláknutý a nudný, herci po první čtvrtině přestávají být přesvědčivý a film pak padá a padá, mimo vraždění děvčat a sexuálních hrátek se po první půlce tam již prakticky nic dalšího nevyskytuje a tím se vám film dokáže dost zhnusit, že ani nevíte proč jej vůbec sledujete. Celkově jde o mírný podprůměr, kdy ze začátku máte dobrý pocit ale postupně zjišťujete, že film je nezajímavý a uspěchaný, za mě doporučuji pouze v případě, že potřebujete kulisu k jiné činnosti.

Auta 3 (2017)

87% / První díl je nestárnoucí kultovní klasikou, dvojka je nic extra říkající akčnárna a trojka? No musím uznat, že po opravdu dlouhé době mám radost z nějakého animovaného filmu z posledních let, trojka celkově více zapadá k jedničce a ta atmosféra se mi zdá téměř dokonalá, chvílemi možná i jedničku překonávající, dějově je film mírně poupravená klasická šablona, kterou ještě k tomu celkem výrazně okořenili, avšak pokud si myslíte šablonu dětskou tak ani ne, spíše pro dospělejší filmy avšak s animací Pixaru, samotná animace je pak více než skvělá, Pixar když chce tak dokáže téměř nemožné a já mohu tento film s klidem doporučit prakticky každému, i těm co se nelíbila dvojka, film dospěl a podle mě si zaslouží i přes menší blbosti 5 hvězd a myslím, že na tento film ještě chvilku budu vzpomínat.

Ledové království II (2019)

63% / První díl Ledového Království sem měl možnost vidět již před lety, avšak nic extra to nebylo, šlo do jisté míry o dosti předvídatelnou věc po všech stranách, která v některých momentech až nudila. K dvojce jsem se dostal skrze přítelkyni co mě na to vzala do kina (22.12.2019) a osobně jsem velmi mile překvapen, ačkoli příběh je opět odhadnutelný, tak už jde o něco více originálního než jednička, nadále zde byl i lepší hudební doprovod a velmi potěšili i na dospělejší publikum mířené vtipy, které tak nějak předchozí díl postrádal. Celkově jde o slušný animák určený z velké části pro děti, který nijak neurazí ani nepobouří, avšak i starší si v něm určitě něco najdou...

Let 42 (2015)

45% / Náhodou jsme tento film viděly s přítelkyní na jistém dokumentárním kanálu, to, že jde o film nám došlo až tehdy když se letoun dostal do období druhé světové války, je naprostá pravda, že jde o hovadinu ale není to až tak hrozné a koukat se na to dalo, za mě by film byl tak horní jednu hvězdu, avšak přítelkyni se líbil a tak si odnáší mírný podprůměr za poměrně slušný příběh, snesitelné herecké výkony a do jisté míry i komičnost.

REC 4: Apokalypsa (2014)

34% / Jednička byla více než úžasná, dvojka byla okopčená jednička s mírně odlišným dějem, ohledně trojky jsem na stejné lodi jako můj kolega J*A*S*M, páč i mě připadá jako "solidní film, který se nebál být jiný", sice je o něco hůře zpracovaná jak díl druhý ale svým dějem se jí snadno vyrovná a čtyřka? Čtvrtý díl je i pro mne více méně zklamáním, prakticky bez výjimek navazuje na druhý díl (pokud nepočítáme starou babičku, která očividně odkazuje na trojku), a na rovinu já si pokračování toho ani nepřál, i když já tomuto odmítám říkat REC, páč zde naprosto chybí záběry z kamer, které nemají v rukou kameramané, zde je vše profesionálně natočeno a na původní koncept si tu nikdo ani nevzpomene, jinak je REC 4: Apokalypsa prakticky běžný podprůměrný béčkový horror, který nemá čím překvapit pokud jste viděli již předešlé díly a je tedy naprosto zbytečný.

Handjob Cabin (2015)

80% / Je to kravina ale sakra zábavná a originální, jenom zamrzí, že jde pouze o "trailer" a ne přímo o celovečerák.

Underworld: Probuzení (2012)

29% / Jednička byla slušnější průměr se skvělým nápadem, dvojka byla prostý průměr ale stále to na jedničku navazovalo, trojka byla prakticky pouze dodatkem již zmíněného druhého dílu, avšak stále to v sobě mělo jisté kouzlo, podle mě to trojkou vážně mělo i skončit, protože 4. díl je naprostá katastrofa, která s předchozími díly sdílí jen pár scén, herce a existenci Lycanů a Upírů. Jediné co mohu pochválit tak je z velké části vizuální prostředí (bez postav) a také atmosféra akčního vyvražďování bez nápadu, které na mě sice fungovalo ale ne moc. Co naprosto pohořelo tak byly efekty, CGI postav, herecké výkony, scénář a vlastně vše ostatní.