Yellowstone - Season 4 (2021) (série)

Stále výborne, postavy bavia, ale trochu seriál stratil to podvedomé napätie, ktoré tak zdobilo prvé tri série. Alebo ako so všetkým, už sme si na to zvykli. Línia s Kaceyim...what? Totálne pochovaný charakter. Toto si mal Sheridan ustrážiť. (8/10)

Yellowstone - Season 3 (2020) (série)

O nič horšie ako druhá séria. Záver dokonca ešte lepší. Ťažko niečo navyše komentovať. Topková, v niečom krásne oldschoolová zábava. Yellowstone je presne ten seriál, kde sa bez rozmýšľania púšťa ďalší diel a maratón zvyčajne ukončujú len neskoré nočné hodiny. (9/10)

Yellowstone - Season 2 (2019) (série)

Predpokladám, že kľudne mohlo ísť aj o vrchol seriálu. Je vidno ako dôležité je poriadne vypracovať postavy a na pevných základoch prvej série je už potom radosť písať príbeh. A ani to nemusí byť nič extra komplikované. Z tohto podľa mňa ťaží celý ten seriál, jednoduché efektívne emócie a priamočiary dej. Teším sa na tretiu sériu. Bude to ale čím ďalej ťažšie. (9/10)

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

(51/2023) / Ma dvojke som sa bohovsky zabavil, ale trojka ma sklamala. Všetky ingrediencie tam v podstate sú, ale celé je to umelé, silné a také unavené. Myslím, že to už nie je kam moc posunúť. (6/10)

Cesta ven - Série 2 (2023) (série)

Výborná druhá séria. Trochu sa to zamotáva, možno ide trochu iným smerom, ale vôbec som nemal pocit, že seriál stagnuje. Ja by som to pozeral furt. Áno, keď by sme chceli, kritizovať sa dá. Ale čiste zábavnosť je stále na vysokej úrovni. Teším sa na pokračovanie. (8/10)

Yellowstone - Season 1 (2018) (série)

Výborná prvá séria, zdá sa mi, že Taylor to má celé slušne premyslené. Trochu mi to rozjazdom pripomína Breaking Bad. Postavy sú to najlepšie v celom seriály. (8/10)

Yellowstone - Rozbřesk (2018) (epizoda)

Nezvyknem často komentovať epizódy seriálov, ale tentoraz urobím výnimku. V prvom rade som trochu prekvapený z tých 74%. Pár minút navyše a bol by z toho takmer dokonalý samostatný film. Sheridan vie dokonale namixovať tempo, či už akcie, dialógov, príbehu. Raz dominuje to raz, iné ale dokopy to super šlape. Prostredie a nastolenie atmosféry je kapitola sama o sebe. Montana a kovboji, samozrejme na hony vzdialený svet, ale aj tak som mal po pár minútach pocit, že som tam vyrastal a dokonalo poznám tie reálie. Herecky hlavná úloha neni o čom, Costnerovi stačí nasadiť si klobúk, skočiť na koňa a hneď to je u mňa za 8/10:). Celkom prekvapili Wes Bentley a Kelly Reilly. Na prvý pohľad trochu zvláštny výber, ale nakoniec je to práve ten fresh vietor. Ale taký Jeremy Renner tomu nejako podvedome chýba:). Ja len dúfam, že táto moja nekritickosť sa mi v ďalších dieloch/sériách nevypomstí, ale pre mňa jeden z najlepších pilotov seriálu čo si pamätám. (9/10)

Čerešňový chlapec (2011) (TV film)

(50/2023) S Hollywoodskymi, alebo aspoň európskymi peniazmi a trochou rozumnej post-produkcie by z toho mohol byť silný film. V rámci možností vlastne ale tiež nadpriemer. Jeden z tých slovenských filmov, kde je scenár na úrovni a chvalabohu aj príbeh má logiku a dobrú štruktúru. Dobrý TV film. (7/10)

Bílý šum (2022)

(49/2023) / Bolo jasné, že tento film bude rozporuplný, a to sa aj potvrdilo. Kopa, kopa dobrých nápadov a väčšinou mi tieto originálne kusy sadnú. Tentokrát sme sa ale nenašli. Prišlo mi, že film je proste vo všetkých ohľadoch nedorobený a hlavne nekonzistenstný. Vôbec som si nič nevedel za celú dobu z filmu užiť, aj keď čiastkové scénky a nápady boli dobré. Herecky Adam Driver v pohode, podľa mňa najsvetlejší moment. Uvidíme, čo režisér prinesie nabudúce. Aj napriek sklamaniu, myslím, že sa ešte nejakej pecky od neho dočkáme. (6/10)

Mezi živly (2023)

(48/2023) / Vcelku rozporuplný nový Pixar. Pri pozeraní ma to celkom bavilo, ale čím ďalej sa blížil koniec filmu, tým som bol rozčarovanejší. Najväčšia slabina je rozhodne fakt, že film v podstate necieli ani na decká ani na dospelých. Neviem, či sa kino zasmialo aspoň raz, tuším ani nie. Postavy sú v pohode, ale nemám pocit, že stávka na puberťácku love story bol dobrý nápad. Celkovo sklamanie. (6/10)