Táto sugestívne vyrozprávaná psychologická dráma je provokujúcou konfrontáciou dvoch svetov: sveta originálneho hľadačstva a sveta mediálneho lesku. Autorka nazerá do tabuizovaných životov fyzicky i mentálne postihnutých ľudí, do životov altruistických obetavcov, ale aj pragmatických cynikov s potrebnou dávkou dramatického napätia, pričom ponúka originálny pohľad na rôzne spôsoby a podoby ľudskej komunikácie. Televíznu moderátorku a režisérku Hanu zaujme na charitatívnej akcii malieb detských výtvarníkov s mentálnym postihnutím naliehavá túžba kedysi známeho, dnes po porážke postihnutého herca Juraja Kramera, získať kresbu neznámeho chlapca. Ambiciózna Hana sa rozhodne o Kramerovi nakrútiť dokumentárny film. Postupne preniká čoraz hlbšie pod povrch jeho rolí – filmových i životných, aby ju napokon jej detektívne pátranie priviedlo k poznaniu prázdnoty vlastného života. (oficiální text distributora)

MaxForValue

O psychologickej dráme sa hovoriť nedá, keďže tej psychológie tam je výrazne menej ako čerešní na strome. Trestuhodne premrhaný nápad, ktorý sa tvorcom rozpadá v rukách a finišuje v predvídateľnom závere, ktorý je akoby jediným nevyhnutným koncom celej tej skladačky, ktorá sa ku koncu snaží tváriť dokonca ako sociálna dráma a je akoby "happyendom" celej story. Je to slabé, ale už len kvôli Zuzane Kanócz a sympatickým vedľajším postavám Gogál, Pauhofová dole nejdem. ()

Arsenal83

Herecky sa mi film nepáčil, podľa mňa sme videli dosť amatérske výkony, Kanócz "zaujala" (inak scéna celkom zbytočná) len polprsníkom, Gogál ani nie je herec a Kňažko ani zďaleka nezahral zlomeného človeka na vozíku, tomu som neveril vôbec nič. Možno mu mali pichnúť fajzer už vtedy pred 10 romi a vyzeral by dostatočne zlomene. Film ale prináša aj pozitívne veci. Napríklad ukáže realitu, že kým ste in, tak sa o vás média trhajú, ale keď sa vám niečo stane médiá vás už majú v prdeli. Alebo sa vám ozvú, ale hľadajú len senzačný príbeh. Vôbec ich nezaujímate. V tejto súvislosti ma napadla podobná vec s pánom hercom Dočolomanským, ktorého médiá do poslednej chvíle života prenasledovali a písali špinavé články o jeho homosexualite a fotili ho ako v pokročilom štádiu rakoviny fajčí, ale akonáhle poslednýkrát vydýchol, tie isté médiá ho začali "nosiť na ramenách" a vychvaľovať do nebies. Takto falošní sú ti naši novinári, čo je už pojem zaradený do slovníka pejoratívnych slov. Čerešňový chlapec ale inak nie je niečo, čo by prinieslo silnejší príbeh, emócie. Celá nosná línia a aj to odhalenie v závere je ľahko odhadnuteľné a inak celý príbeh len tak preletí. ()

elanius

(50/2023) S Hollywoodskymi, alebo aspoň európskymi peniazmi a trochou rozumnej post-produkcie by z toho mohol byť silný film. V rámci možností vlastne ale tiež nadpriemer. Jeden z tých slovenských filmov, kde je scenár na úrovni a chvalabohu aj príbeh má logiku a dobrú štruktúru. Dobrý TV film. (7/10) ()

dr.fish

Novinářka čmuchá po senzaci, nějakém dobrém tématu. Narazí na aukci na slavného herce, který je po mrtvici, má vymazanou paměť, snaží se koupit obraz, který ho oslovil. Od té chvíli se začne odvíjet příběh kusých vzpomínek, ona ty střípky skládá dohromady, a pouhá senzace do televize se náhle stává osobní věcí. Ta holka se postupně sblíží jak s hercem, tak i tak trochu sama se sebou. Zajímavě natočeno a výborně zahráno jak Kňažkem tak Zuzanou Kanocz. Párnický možná trochu připomněl Lutherovy filmy...80% ()

Rockerman

Velmi pěkný, hluboce lidský příběh s poměrně překvapivým a neprvoplánovým rozuzlením. Dalším příjemným překvapením je pro mne výkon Zuzany Kanocz v roli ctizádostivé, chladné až cynické reportérky. Přítomnost mé oblíbenkyně Táni Pauhofové je dalším plusem a kdyby ten závěr nebyl takový hořký a řekl bych trochu nepovedený, možná bych šel i na plný počet hvězd. I takto mě však tento dojemný příběh zasáhl a hodnotím hodně nadprůměrně. ()

• Česká herečka Marta Vančurová rozpráva vo filme po slovensky, dabing nebol potrebný. (feriontly)