• Krátkometrážní
  • Fantasy

Potom (2012) (studentský film)

Tu hvězdičku dávám za to, že to obrazově nevypadá zle. Ale herdek zase, o čem to je? Během celého filmu se vůbec nic nedozvím. Je to jako nastoupit do autobusu a zaslechnout někoho v půlce rozhovoru, o kterém nic nepotřebujete vědět, ale na další zastávce už vystupujete, takže se nedozvíte nic.

Zatúlaní (2012) (studentský film)

A to bolo čo? Ne, hele Borisi, jak mám já jako divák vědět, o čem to je? Film není Národní divadlo, abych k filmu musel dostat vytištěný program. Jestli jde o bezdomovce, jestli jde o lásku, jestli jde .. o co vůbec jde .. konec člověk taky nepochopí. Na filmovou školu to nestačí. Alespoň, že se na to dá koukat po kamerové stránce.

Česko Slovensko má talent 5 (2015) (pořad)

Mně přijde, že tohle vzniklo ze samé nouze. Asi je to tím prostředím, kde se to celé odehrává. Žádné velkolepé pompézní divadlo, jako tomu bylo v minulých čtyřech ročnících, ale malé improvizované studio s malým počtem diváků v hledišti. Že tam je znovu Bílá a Slávik mi nevadí, ale že tam přibyli Mórová s Prachařem, co by porotci .. s Dejdarem byla minule aspoň sranda a dva noví komentátoři v zákulisí, od kterých bych čekal nějakou zábavu jsou nedostačující. Působí to na mě, jako kdyby mě chtěl někdo vošulit.

Genius loci (2015)

Natočené je to bezesporu výborně. Ale o čem to bylo a proč? Nepřipadá mi, že by celý snímek měl dávat nějaký smysl. Nazvat to experimentem, přičemž definujme hranice experimentu, kterým se nazve všechno, co se kolikrát vymkne nechtěně kontrole. Já vím, že to vypadá suprově, ale taky to musí napřed o něčem být a musí tomu člověk rozumět. Určitě, kdyby tam začala poskakovat polonahá jeptiška, bylo by to zajímavé, ale při současné dějové lince by to taky ničemu nepomohlo.

Príbeh o Benjamínovi (2015)

Je to takové to malé nijak neurážející cvičeníčko do školy. Nic proti ničemu.

Na svazu (2013) (studentský film)

No. To bylo pěkné. Škoda, že se tam neobjevilo víc úhlů záběrů, a že se střídali ty samé dokola, ale pěkné. Jenom nechápu, proč se to celé neodehrává v tom komunismu. Všechno tam do toho sedí, až na to modré kolo hnedka v prvním záběru, které to rozbíjí a potom přijdou na řadu poháry z let 2010. Proč? Neorientuji se tedy v tom, kdy se to odehrává. Zhlédnuto na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=506_i8bEgc0

Isabelle (2014) (studentský film)

Trochu jsem to spíš tipoval na komedii. Jestli jsem to dobře pochopil v první části filmu, ona děvkou není, leč díky oblečení (jak se to tak u mnoha dívek stává) si každý myslí opak. Co byla ale zač, když u sebe měla zbraň a z nějakého důvodu chtěla zabít muže v retrospektivě? Je to pěkně natočené a zahrané, ale o čem to mělo být, nevím. Zhlédnuto na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=7qifUW32s8M

Bastardi (2010)

Kdyby to byl aspoň jenom televizní film. Ale ono se to dostane i do kina. Tohle je prostě filmová trága. Chápu, že něco znamená rozpočet, ale rozpočet by zase neměl tolik omezovat míru talentu. Když nejsou peníze, tak se musí uplatnit vynalézavost. Tohle bych profesionálním filmem nenazýval. Myslím si, že film není profesionální v ten moment, kdy účastníci dostanou plat, ale v tu chvíli, kdy to dílo má jistou kvalitu a estetiku s ní spojenou. Téma na prkýnku, zpracování už v hajzlu.