Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Horor
  • Krimi

plakát

Pravdivé zprávy (2021) (TV pořad) odpad!

Kavalčík měl snad své publikum jako ostravský Ruda, ale takto na vlastní triko mi jeho projekty přijdou dosti tragické, nevtipné a trapné.

plakát

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

V první polovině jsem se moc bavil. Zábavná, krásně barevná podívaná a parádní choreografie. Bohužel ve druhé polovině to ztratilo šťávu, včetně těch vyšperkovaných bitek, proto hodnotím jako průměr.

plakát

The Haunting - Staré sídlo (2020) (epizoda)

Z první série jsem byl nadšený. Rozjezd série druhé hodnotím spíše hůře, protože laťka je opravdu hodně vysoká, ale pořád věřím, že se dostane na přelomové momenty a nezapomenutelný závěr.

Amigo (2019)

Mám rád španělské horory i komedie, takže jsem Amiga uvítal s nadšením. Bohužel zřejmě nejsem cílovka. Záměr tvůrců a děj asi chápu, ale právě tyto věci mě na filmu neskutečně ubíjely. Dokonale nesympatické obsazení a dlouhé napínavé pasáže jen proto, aby vás ve finále nasraly. I když, musím uznat, ten závěr mě v tomto směru naopak potěšil.

plakát

Třetí den - Friday - The Father (2020) (epizoda)

Tak toto bylo hodně dobré. Pevně věřím, že si další díly udrží laťku a nezklamou. Totálně mě uhranul vizuál a zvláštní barevné pojetí. Tomu odpovídá i takové, až pohádkové, vyprávění příběhu s výborným závěrem. Samá chvála!

Krvavá nevěsta (2019)

První část se rozjížděla docela zajímavě, ale k závěru už většina scén nebyla ani tak vtipná jak úsměvná. Ale musím uznat, že se tady najde spousta scén, hlavně s krvavě okouzlující Samarou Weaving, je zasraceně stylových!

plakát

Penny Dreadful - Seance (2014) (epizoda)

Už jsem začínal mít obavy nad kvalitami tohoto seriálu, když v tom přišla seance a musím uznat, že takhle povedenou jsem neviděl od Drag Me to Hell!

Ivan (2017)

Šedivá deprese na slovinský způsob. Snad nikdy jsem u filmu nepociťoval takovou tíseň. Je hodně detailní už od prvních minut, přes které jsem měl dost velký problém se vůbec prokousat. Myslím že tvůrci se takto snažili co nejvíc vykreslit pouto mezi matkou a dítětem, kdy vám pak na základě dalších rozhodnutí hlavní hrdinky zasazují ránu za ránou. V závěru jsem byl doslova zpráskaný a čekal na ránu z milosti, která přišla v podobě finále, u kterého jsem nedýchal. Taky nebudete. Dýchat ani litovat toho času..

plakát

Outsider - Must/Can't (2020) (epizoda)

Nějaký ten seriál se zmrveným koncem už jsem viděl. a že jich není málo, ale tady je to trošku jinak. Outsider začal excelentně, postupně ztrácel, v závěru se stal nesnesitelně natahovaným a nakonec vyšuměl do prázdna. Snažím se v těchto případech hledat aspoň nějaké pozitivum, ale tady nenacházím, opravdu jde jen o festival ztraceného času.

plakát

Outsider - Foxhead (2020) (epizoda)

Tady jde v podstatě o to, jestli se dokážete naladit na takový malý žánrový kotrmelec. Mně to moc nejde, asi i proto, že jsem nevěděl o zápletce zhola nic předem. Lidi tady mají extázi, když po hodině tahanic na konci žere borec jelena, ale mně toto po atmosférických bombách z prvních dílů přijde jako cesta do hrobu.