Let Fénixe (2004)

Závěr je sice trochu ujetý, ale příjemná odreagovávačka. Jestli je tohle remake, tak tak originál nesmí jít mimo mě.

Tulák z širých plání (1973)

Asi nejdrsnější Eastwoodova role, co jsem zatím viděl. Ze začátku mi to jeho jednání hlava nepobírala, ale s blížícím se závěrem jsem si to neskutečně užíval.

Mimic (1997)

Rozjezd solidní, ale po pár minutách mě euforie přešla. Pořád jsem si říkal: "Kde už jsem to sakra viděl" - takže podobných filmů už asi pár je .-) Nicméně ti chrousti vypadají skvěle.

Frekvence (2000)

Film se zajímavým námětem, ovšem s nevychytaným dějem. Chtělo to ještě trošku dopilovat, mně třeba dost věcí nedávalo smysl (změny v minulosti vs. budoucnost). Závěr je taky dost pošahaný, ale happyend se mi líbil. Slabší 4*.

Kids (1995)

O mladých pro mladé, o parchantech pro staré. Pohled na dnešní generaci. Drogy, chlast a sex. Režisér se s ničím nesere.

Klíč (2005)

Sice mi to pochopení chvíli trvalo, ale nakonec jsem absolutně spokojen. Napínavá atmosféra, skvěle zmáknutá kamera a obsazení je taky na jedničku, Hudson vypadá dost dobře.

Věčný příběh (1998)

Příjemné zpestření nudného odpoledne. S "happy endem" jsem tak nějak počítal, ale bez něho by se to taky dalo (jakože popelka by skončila v otroctví a princ by se oběsil). Jediné co mi nesedlo byl princ a Drew to taky mohla zahrát trošku líp.

Zločinec (2008)

Filmů z vězeňského prostředí už je fakt dost a jak vidím, tak ještě dost bude. Zločinec není zas tak špatný. Začátek vcelku předvídatelný. Další průběh průměrný. Režisér mohl přidat trochu víc akce, protože se mi zdá, že hořícího toaleťáku bylo v tom kriminálu málo. Závěr hodně zbrklý, škoda.

Wanted (2008)

Tak tohle už jsem dlouho nezažil. Do půlky filmu jsem byl absolutně spokojený. Skvělá akce, pěkné zpomalené záběry.. Prostě solidní výplach mozku, ale po absolutně nečekaném dějovém zvratu jsem se dostal do stavu, spokojené nadspokojenosti. "Shoot that motherfucker!"