Avignonské proroctví (2007) (seriál)

Mysteriózní zhovadilost jehrubšího zrna. Radši nevidět...

Barbar (2009)

Teda jako na vizuální stránku já si potrpím, vo to nic, ale na Barbarovi je to asi taky to jediný, co se dá vypíchnout. Jinak je to totiž hrozná nuda. Mikkelsen nic neříká, občas se postará o nějakou tu krev a jinak lautr nic. Všichni se jen moudře dívají do nádherných zalesněných dálek, občas prohoděj slovo, popolezou, zase něco poví, pak někdo umře...a to je tak asi všecko.

Barbar Conan (1982)

Jedno z mých nejoblíbenějších fantasy vůbec. i kdyby snad Conana předělávali tisíckrát, nikdy neseženou lepšího herce do hlavní role než Arnolda. Ten se ani nemusel moc přetvařovat, protože jako barbat tou dobou fakt vypadal. :) Přímočarý příběh, dobrá akce, skvělej Arnold a navíc ta hudba tady se povedla na jedničku.

Barbaři (1987)

Jsem si jistej, že kdybych to viděl jako malej capart, tak je to u mě číslo jedna :-)) jenomže teď...inu, levnej, hodně hodně béčkovej fantasy masakr s dvouma kulturistickýma bráchama. Chlapi alá Conan tady furt pózujou (nejspíš si to spletli s kulturistickou soutěží), občas si vzpomenou co bylo ve scénáři, tak něco pronesou (dialogy jsou strašně jednoduchý a dicný) a hlavně teda bojujou se srandovním vlkodlakem, podivným drakem a ještě podivnějším Michaelem Berrymanem..no, je to síla, ale koukat se na to dá :)

Bastardi (2010)

Hmm, čekal jsem to teda lepší. Respektive, čekal jsem osudy mladého učitele v hororové škole zhusta navštěvované cikánskou posádkou, bybarvené v jaksepatří drsném hávu a to jsem dostal...slovník žáků ZŠ je samá kurva, píča, šukat...jenomže celkově Bastardi vyhlížejí tak nějak neuceleně. Leckteré záběry se zdají samoúčelné a o ničem. Jsou tam jenom proto, aby se něco dělo a aby film vyhlížel ještě krutějc. Nicméně se musí nechat, že Bastardi jsou taková dost ojedinělá sonda do problematického prostředí nepřizpůsobivých cikánských čtvrtí a situaci vykresluje takovou jaká je, což se cení. Jen kdyby to dostal nějakej šikovnější režisér..mohlo to bejt o dost lepší.

Bastardi 2 (2011)

Do děje se vměstnalo plno nových tváří (přibylo celebrit), například starej Dostál s hysterickou manželkou, doktor...Dostálové jsou vůbec rodina k pohledání. Došlo na vyřizování účtů s Magnuskem (kterej pořád utěšeně tloustne), policejní angažovanost a tak..škola už mi tady přišla spíš vedlejší, ted už se řeší jen mafiánské móresy rodiny Dostálů..škoda, Bastardi se ubírají podle mě špatným směrem a mám dojem, že trojka už bude vyloženě o hovně. Magnusek bude pravděpodobně ještě tlustší, naverbujou zbytek herecké elity (Kraus, Fialová, hrušínský...), která ovšem nic nezachrání a pak bude ještě horší čtyřka...na konci se dozvíme, že 500kilovej Magnusek oddělal pro jistotu všechny žáky, protože z nich stejně nic dobrýho nevyroste..hotovo.

Bastardi 3 (2012) odpad!

Změť scén s větším či menším počtem cikánů...od prvního dílu Bastardů mám pocit, že Magnuskovi vůbec nešlo o nějakej příběh, ale o to, ukázat lidem prostředí cikánů a jejich prohřešky vůči společnosti (dost realisticky a bez okolků, to uznávám a je to asi jedinej klad, kterej se cení)..jak řáděj ve volným čase, ve škole, všude..jenomže půlka těchhle scének je samoúčelná a hlavně příběh je úplně v pozadí. třetí díl je už úplná amatérskej a je šílený, že v něm hraje opět celá skvadra našich nejlepších herců..smutné.

Bathory (2008)

Docela zapomenutelná záležitost..škoda. Finance na Bathory Jakubisko uvolnil opravdu nemalý, ale výsledek nic moc..oceňuju neotřelý pohled na intriky okolo slavné bizarní šlechtičny, ale ve finále z toho vznikl takový nesourodý slepenec...jo a co bylo fakt šílený byla ta dvojka mnichů, kteří v 16. století řádili na rogale, jezdili na kolečkových bruslích a navíc snad měli i nějakej foťák, či co to bylo...vskutku pokrokoví chlapi :))