Kung Fu Panda (2008)

Jeden z najlepších animákov čo som do teraz videl. Záverečný boj nemá chybu krásne "matrixovské efekty" a vtipné hlášky počas celého filmu mi nedajú ináč ako dať tomuto filmu 5*. Za neprospech filmu by som pokladal len čas, ktorý bol veľmi krátky a ubehol tak rýchlo že som sa nenazdal a už tu boli záverečné titulky, ale bolo to spôsobené aj tým, že ste sa vžili do deja a v nejednom prípade by ste chceli byť ako panda Po :D

Mezi řádky (2007)

Filmy, ktoré sa venujú rasovej diskriminácii a školskej integrácii v USA máme neúrekom Tento film je podobný filmom ako sú Nebezpečné myšlienky alebo kód 187. Každý z týchto filmov majú veľa spoločného a postupom času naberajú kliché. Neskúsený učiteľ príde do triedy najhorších študentov a postupom času patria medzi elitu na škole, akoby nám chceli tvorcovia vtlačiť do hláv, že jediný školský systém ktorý funguje je v USA. Jediné čo film zachraňuje sú mená hercov.

Sex ve městě (2008)

Takže tu máme rozuzlenie štyroch žien, ktoré prišli do New Yorku hľadať lásku, a značky. V živote som nevidel ani jednu časť zo seriálu ale predsa som sa rozhodol navštíviť kino a pozrieť si tento film. Nemusíte mať strach, ak ste nevideli ani jednu časť kľudne si pozrite film nevesta na úteku a budete v deji omnoho viac ako keby ste sledovali seriál. Môžem povedať, že je to voľne pokračovanie vyššie uvedeného filmu ale v obrátenom garde. A samozrejme s happyendom. No čo viac si želať v krajine snov, nájsť si bohatého chlapa a žiť s ním šťastne až pokiaľ nezomrú, ale aby som nebol len kritický v niektorých pasážach ubiehal film svižne a na pár vtipných poznámkach sa zasmejem ešte aj dnes. Je na škodu veci, že film trval takmer dve a pol hodiny, čim zbytočne naťahovaný, ale predsa som to prežil a som tu. :D

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

A máme tu štvrté pokračovanie slávneho Indiana Jonesa s povestným zaprášeným klobúkom a plieskajúcim bičom. Po úspešných prvých troch častiach sa nám po 19 rokoch čakania vrátil ale bohužiaľ ako obyčajný film o neobyčajnom mužov, ktorému sa postaví „záporáčka“ Irina Spalko. O Indim je známe že je muž veľkých možností ale prežitie výbuchu atómovej bomby bolo už aj na mňa veľa. Hlúpe dialógy, nemastné výkony robia z filmu bohužiaľ len podpriemer, ktorého zachránila len veľká reklama , tajnosti o filmu a nadšenie divákov. Dúfam, že to bola posledná časť aby Indy mohol spokojne a so cťou odísť do dôchodku.

Ďáblův advokát (1997)

Výborný film, ktorý hovorí o tom, ako všetko čo máme radi odkladáme na druhú koľaj a prvoradá sa nám stáva práca, peniaze, moc a sláva. Posledných 30 minút je veľmi zaujímavý a dej je svižný. Rozhovor medzi diablom a synom prebieha akoby v súdnej miestnosti kde obhajca a prokurátor vedú svoje záverečné reči. Rodinu by sme si mali ceniť vo svojom živote najviac a nemali by sme sa hrnúť za šťastím ako raz napísal jeden básnik "Nesmiem byť šťastný. lebo šťastím uplynie šťastie. len z kyprej pôdy pochybností, nám láska rastie."

Eragon (2006)

Máme tu ďalší film, ktorý bol nakrútený podľa knižnej predlohy. V posledných rokoch sa nám roztrhlo vrece filmov ktoré sú inšpirované fantasy, ale nie všetky majú rovnakú kvalitu. Jediný, ktorý stál zato bol pán prsteňov. Ale koho je to chyba spisovateľov, alebo filmových štúdií, ktoré chcú zarobiť milióny bez toho aby si poriadne prečítali knihu a vo filme aj z nej vychádzali. Tak isto je to aj z filmom Eragon. Minimum vecí vychádza z knihy. Vymyslené nové pasáže, hlúpy scenár a takto by sme mohli pokračovať ďalej. Jedine čo tento film zachraňuje je prírodná scenéria a Zafira.

Armageddon (1998)

No čo dodať k tomuto filmu asi toľko, aby si každý užívateľ tohto servera zaobstaral americkú vlajku, naučil sa spievať americkú hymnu, vlajku si položiť pod kolená, kľaknúť na vlajku, ruku položiť na srdce a spievať, spievať, spievať.

Schindlerův seznam (1993)

Je tu ďalší snímok, ktorý zachytáva hrôzy z druhej svetovej vojny a konečne riešenie židovskej otázky. Ale označiť tento snímok za film by bol hriech. Je to niečo viac ako film, je to posolstvo ktoré nám zachytáva Spielberg o tom, čoho sú ľudia schopný za honbou moci, slávy a peňazí. Nijaký národ si nevytrpel toľko čo Poľsko a Spielberg týmto dielom vzdáva úctu ľuďom ktorý počas druhej svetovej vojny najviac trpeli. I keď sme videli veľa filmov s témou holocaustu a druhej svetovej vojny, jedine Spielberg bol schopný najreálnejšie nám podať svedectvo o hrôzach vojny. Navždy si budem pamätať tento nezvyčajný čiernobiely snímok a v ušiach znejúcou mi hudbou a toto dielo bude patriť nielen k najväčším úspechom Stevena Spielberga ale k celej filmovej tvorbe od jeho začiatku.

Gladiátor (2000)

Film, ktorý mi dal do povedomia režiséra ako je Ridley Scott. Po zhliadnutí Gladiátora som si nechal požičať najlepšie filmy od tohto režiséra a odvtedy patrí k mojej top 5 režisérov. Tomuto filmu fakt nechýba nič od výpravy, geniálnej hudby Hansa Zimmera, až po herecké výkony, už dvorného herca Ridliho Scotta, Russella Crowe. Stretávam sa tu že scenáre boli plytké a použité historické fakty na zasmiate. Vážení, uvedomte si, že to nie je dokument ale blockbusterový film natočený pre spotrebných užívateľov filmovej tvorby. A ak má niekto chuť na dokumenty zapnite si STV 2 alebo BBC.