Bez úniku (2008)

Zmes asi všetkých možných hororov, drám, trhillerov a podobne. O vykrádaní Saw, Kocky nemôže byť ani reči, lebo tie filmy mali aspoň akú takú dejovú líniu aj úroveň (myslím jednotku). Toto je bohapustá snaha o dramatizovanie deja a snaha prekvapiť diváka záverečnou scénou. Jednoznačne zo súboja medzi Breathing Romm a KR13 vyhráva druhá možnosť.

Rysavá jalovica (1970) (TV film)

Vynikajúca komédia so skvelým Jožkom Kronerom, Ivanom Rajniakom pod taktovkou Ťapáka. Na tomto filme vynikajúco sledovať ako sa dá za málo peňazí spraviť (super)veľa muziky. Bodaj by aj dnes vznikali takéto filmy.

Králova řeč (2010)

Vynikajúci film, dlho som sa odhodlával či si ho idem pozrieť ale po zhliadnutí som zistil, že som robil veľkú chybu. Herci v hlavnej úlohe nemali chybu. Geoffrey Rush si cenu akadémie podľa ôjho názoru zaslúžil viac ako Colin Firth, ale ani jemu nie je čo vytknúť.

Apokalypsa: 2. světová válka (2009) (seriál)

Vynikajúci seriál, jeden z najlepších čo som mal šancu vidieť. Najvňčšie pozitívum celého seriálu vidím hlavne v zobrazeniu vojny po celom svete pričom sa nevynechala ani východný front ktorý je v amerických produkciách veľmi často vynechávaný. Možno za slabé mínus považovať posledný diel, ktorý by si kludne zaslúžil o jeden diel navyše, pretože posledné dva roky vojny boli zobrazené veľmi rýchlo.

Krvavý diamant (2006)

Na tomto filme som bol pred pár rokmi v kine, no až po včerajšom vzhliadnutí v televízii som sa rozhodol že ho patrične aj okomentujem. Už toľkokrát sme videli gýče typu ako sa mocné krajiny a mocnejší podnikatelia interesujú do cudzích vojen za dosiahnutím zisku. Tento štýl je viac menej otrepaný a neprináša nič nové. Ale mojou slabinou je obľúbenosť tohto žánru a preto mu udeľujem 5*. Hlavne za výkon vždy skvelého Leonarda a ešte lepšieho Djimona Hounsoua. Zábery na africký kontinent boli dych vyrážajúce a keď k tomu prirátame celkom realistické zábery detských vojakov dostaneme síce film, ktorý sme tu už mali, ktorý sa v niečom opakuje, ale vždy patrí k tomu najlepšiemu.

Pokoj v duši (2009)

Konečne som zhliadol tento tak zatracovaný slovenský film, ale nechápem prečo? Po poslednej klapke ma naplnil zvláštny pocit. Konečne som videl reálny život zo slovenskej dediny. Zasmradené a špinavé krčmy z čias komunistov, rozbité slovenské cesty a takto by som mohol pokračovať. Niektorý sa sťažujú na nadávky a alkohol. Ale ono je to tak. Všetko sa rieši s pohárikom v ruke a nie vždy spisovnými slovíčkami. Vyzobrazenie troch starých kamarátov - väzňa, farára a podnikateľa bolo viac než vynikajúci nápad. Tomuto filmu nemám čo vytknúť. Samozrejme o titulnej piesni a jej kvalite sa nedá nič vytknúť. Na záver by som chcel podotknúť, že najlepšie to vystihol "meave"

Zaklínač (2001)

Bohužiaľ, musím súhlasiť z ostatnými. Tento film nedokázal využiť svoj potenciál, a ďaleko zaostal za tým čomu sa hovorí Zaklínač. Úvod vyzeral veľmi sľubne, kde sme sa dozvedeli podstatu veci, ale po úvodnej polhodiny to šlo dolu vodou. Obrovskou výhodou mohla byť práve európska (poľská produkcia), a nie americká na ktorú sme už priveľmi zvyknutý. Nevadilo mi ani slabé techicko-vizuálne spracovanie nehovoriac o stereotypnej hudbe, ktorá nás sprevádzala celým filmom. Jediné pozitívum hodnotím výber herca, ktorý sa na túto úlohu vynikajúco hodil preto tá 1*. Už len jediné čo mi ostáva je dúfať, že knižné spracovanie sa svojou kvalitou ďaleko vzdiaľuje oproti filmovému prevedeniu

Černá labuť (2010)

Od toľko ospevovaného a očakávaného filmu ako bola Čierna labuť som očakával omnoho viac ako som dostal. Bohužiaľ Aronofskemu sa vôbec nepodarilo zachytiť premenu Niny z bielej labute na čiernu, za predpokladu, že tou zmenou malo byť viac sexu. Niekedy som mal chuť postaviť sa odísť domov a navštíviť nejakú porno stránku. Aj to by bolo zaujímavejšie. Aronofsky si bohužiaľ vybral smer zlatej-strednej, keď sa snažil opäť šokovať, ako to bolo v jeho predchádzajúcich filmoch, ale na druhej strane ako keby mal nasraté v gatiach z toho, čo mu na to povedia (ne)všemožný producenti, a celkový výraz filmu bol tak vyznel rozpačito a nedokončene. Jediné čo sa dá na tomto filme vyzdvihnúť bola záverečná pasáž v divadle a tanec čiernej labute, a samozrejme Čajkovského hudba (ne)zdokonalená dvorným skladateľom Aronofskeoho - Clintom Mansellom.

Skála (1996)

no akoze neviem co je na tomto filme tak skvele, vynikajuce, ocarujuce a co ja viem este. Tento film je absolutne obycajny gýč porovnatelny s ostatnými takzvanymi "akcnymi"filmami. Uz len, myslienka spojenia chemickeho laboranta s dozivotným vaznom je absurdna ale vyvrazdenie celeho komanda zoldnierov na cele s generalom ktory je "americkym hrdinom" ma uz nacisto dorazila. Ani neviem vlastne preco davam tomuto filmu az tri hviezdicky ale mozno som prehýčkavený filmami ktoré patria medzi klasiku a ktoré som videl len niekoľko dní predtým ako som zazrel tento hollywoodsky trahk.

Americký gangster (2007)

Jeden z najlepších filmov ktoré som v poslednej dobe videl a možno aj jeden z najlepších filmov, ktoré som doteraz videl. Denzel Washington ktorý v poslednej dobe začal stvárňovať skutočné postavy zo skutočného života v spojení Russella Crowa pod taktovkou Ridleyho Scotta podáva fakty o pašovaní drog počas vietnamskej vojny presvedčivo, svižne a realisticky. Poslednú hodinu filmu som ani nedýchal a vyvrcholenie filmu ma takmer zaskocilo a prekvapilo ale v tom najpozitivnejsom svetle. Čo ma mrzí najviac je asi nezískanie ani jedného ocenenia v podaní americkej filmovej asociácie ktorá sa z roka na rok stáva konzervatívnejšou a stavia na istotu.