špaček421

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 20.5.2018  17:47
    Sugar Colt (1966)

Chcete, aby z města vypadl doktor? Dobrá, tak na jeho místo nastupuje Sugar Colt! Zábavná blbost, která sice nedává moc smysl a ani neví, jestli chce být normální spaghetti western, parodie nebo bondovka v západních kulisách, ale dobře se na to dívá. Hunt Powers mi tu nevadí a Soledad Miranda byla vážně pěkná, škoda jí...

• 19.5.2018  15:10

Spaghetti westernová verze Shanea, v níž je stejnojmenný hrdina sadistickým mstitelem (a v podání Mikea Marshalla vypadá skutečně jako psychopat), který se neštítí pohřbívat lidi, na nichž se mstí, zaživa, ale vypěstuje si vztah s mladou vdovou a jejím malým synkem. Pár stylových scén, bohužel zkrácená německá verze, která je samozřejmě vystříhána tím nejhorším možným způsobem, tomu moc nepřidává, stejně jako kradená hudba (zazní i Morricone) a komické výkony herců (Oscara za přehrávání získává Spartaco Conversi). Takže je to ve výsledku jedna velká zmatená nuda.

• 29.4.2018  23:01

Paul Naschy jako nájemný vrah, ve volném čase malíř. Spousty mrtvol, krve a nahotiny se ani nedají spočítat. Škoda, že když není na scéně, je to taková šílená nuda. Ale když už přemýšlíte, že to vypnete, objeví se třeba v převleku za kuchařku nebo jako nacistický důstojník a zábava na chvíli může pokračovat.

• 20.3.2018  16:37

Západoněmecká "bondovka" s hned dvěma sympatickými agenty, kteří nejdou pro ránu daleko. Tvůrci film nebrali vážně a plně chápali, že diváci žádají bitky, přestřelky, honičky, lepé děvy v minisukních, drsný svalnatý chlapy, velký auta, exotické lokace, takže ve filmu prakticky nic jiného není. Humor jde občas až do podivných mezí, příběh nedává smysl, ale nudit se nebudete. Zvláště když pokud se zrovna nikdo nebije, nahnal režisér před kamery pohledná děvčata, aby nalákala zrak vilného diváka. A to ne ledajaká - na Němku netypicky krásná Christa Linder, sexy francouzská mrcha Sabine Sun a samozřejmě naše Olinka Schoberová, byť zde s nepříliš slušivou tmavou parukou. Řeklo by se zapomenutelný film - jenže já tu titulní písničku ne a ne dostat z hlavy...

• 10.3.2018  22:52
    Kriminal (1966)

Vypadá to, že všechny italské komiksy šedesátých let vycházely z Fantomase. Nepřemožitelný padouch v kostýmu, který má na něco velikého zálusk, bezmocná policie, která se ho snaží chytit. Dějem i stylem Kriminal připomíná spíše Bondovku, moc se mluví, málo akce, jak by se na komiks slušelo. Přestože Kriminal je vrah a zloděj, dalo se mu celkem proti těm ostatním intrikánům fandit. Zhruba na podobné úrovni jako pozdější Diabolik, narozdíl od něj má děj, což je plus, ale Diabolik měl zase lepší vizuál a hlavně Morriconeho. (A taky Marisu Mell a vůbec lepší obsazení.) Ovšem v porovnání s Fantomasem pohoří oba filmy. A úvodní komiksové titulky udělali lepší zase u nás v Kdo chce zabít Jessii.

• 7.3.2018  23:56

Nic extra to není, ale kdyby v tom nehrál Norris, určitě by to tu mělo lepší hodnocení. Taková průměrná osmdesátková akční krimi o válce gangů, se skvělým béčkovým koncem, kde si Chuck vypomůže robotickým tankem. Poměrně dobře natočeno, ani Chuck tu v mezích svých možností i v mezích role nehraje nijak špatně, dějově to rozhodně není tak strašidelné jako jiné jeho filmy, byť ani tak zábavné jako třeba Invaze USA. Kvůli přemrštěně nízkému hodnocení bych tomu klidně dal i čtyři hvězdičky.

• 3.3.2018  17:19

Původně to mělo být další pokračování Drsného Harryho, pak další akčňák s Charlesem Bronsonem, který ovšem odmítl akceptovat jako svou partnerku kohokoli jiného než svou ženu Jill Ireland. Nakonec z toho je přespříliš zamotaný dobrodružný thriller s vlastně jednoduchým příběhem - najděte zmizelýho chlapa a dostaňte ho před soud. Vše to ovšem ztěžují padouchova neznámá identita, spousta jeho zákeřných a surových pobočníků a konečně i Sophia Lorenová, který hraje každých pět minut na jinou stranu. Coburn, ač v dvojroli (naprosto zbytečné), nemá co hrát, stejně jako Simpson, Wallach, Franciosa i Gardenia, tak se to aspoň všichni snaží táhnout na síle své osobnosti. Stejně je to docela nuda, topení padoucha v moři s litím kýblu krve na přilákání žraloků či Coburnova projížďka skrz dům buldozerem ale pobaví.

• 27.2.2018  10:33
    Star Trek - Miri (S01E11) (epizoda) (1966)

Vyhrabala se mizerná herečka Darby (dále viz. Maršál s Waynem) vůbec v kariéře z toho, že coby dospělá hrála děti? Jinak planeta, která je přesně jako Země, mohl být zajímavý nápad, ale naprosto nic z toho nevylezlo.

• 27.2.2018  09:05

Celou dobu mluví o kmeni, a my vidíme jen jednoho chlupáče s kopími a šutry. Ale velitel Spock to vynahrazuje.

• 27.2.2018  09:03

Legrace, ale Kirk se s tím srandistou nemusel mlátit celých deset minut.

• 27.2.2018  09:02

Celý dvojdíl mě mnohem víc než osudy kpt. Pikea, o kterém stejně vím, jak dopadne, protože celou dobu sedí zmrzačený v křesílku, což nesouvisí s dávnou výpravou, zajímalo, jak se Spock dostane z toho, že zfalšoval záznamy, unesl loď a vnikl do zakázaného prostoru. No a místo toho sleduju sestřih z neodvysílaného dílu a na konci pár vět jako "vše odpuštěno a ti zlí nejsou vůbec zlí a blablabla". Nesnáším střihové epizody a tahle to jen potvrzuje.

• 4.2.2018  15:24

Předlohou byla divadelní hra Gore Vidala, takže namísto životopisného westernu dostaneme psychologické drama, v němž všichni okázale předvádí, jak jsou skvělí herci. I Paul Newman silně přehrává. Historické nepřesnosti bych tomu samozřejmě opustil, ale že Billyho bandu tvoří tři lidi včetně Billyho a lincolnská dobytkářská válka probíhá prakticky jenom tak, že šerif zastřelí rančera a Billy střílí vrahy, to je zarážející. Film se navíc neumí rozhodnout, jestli je Billy celou dobu antihrdina, nebo jestli se z antihrdiny stane čistým padouchem. Snad jen scéna vraždy Boba Ollingera je skvělá a možná i lepší než pozdější v podání Sama Peckinpaha.

• 4.2.2018  15:19
    The Split (1968)

Kdyby to natočil lepší režisér, mohla to být zásadní klasika. Už jen to obsazení - Brown, Borgnine, Sutherland, Hackman, Oates, Klugman. Předlohu napsal Donald E. Westlake. Hudbu Quincy Jones. Snad poprvé v akčním hollywoodském filmu tvoří ústřední pár černoši. A tenhle televizní rutinér to natočí, jako by šlo o stopadesátou epizodu Kojaka. Dívat se na to dá, ale zdaleka to není nic zapamatovatelného. Bohužel.

• 15.12.2017  20:05

-Tučňáci nejsou odvedle, jsou z Antarktidy! - Z Barmy! - Proč jsi řekla z Barmy? - Zpanikařila jsem!

• 15.12.2017  20:04

Nový Bruci, nejsi buzna? To je dobře, řpečtu vám univerzitní řád, zaprvé, žádný buzny, za druhý, nikdo nesmí bít Aborigince, když se někdo dívá, zatřetí, žádný buzny, začtvrtý, ne že někoho načapu na koleji po večerce, jak nechlastá, zapátý, žádný buzny, zašestý, žádnej bod šest tu není, za sedmý, žádný buzny! Australia, Australia, Australia, God loves you!

• 15.12.2017  20:01

I want you, children, to get a head!

• 15.12.2017  20:00

I want to have... I want to have... Raquel Welch, dropped on top of me. She's got a big bottom! And I'd like to speak with someone of superior intelligence!

• 15.12.2017  19:58

Tento sloupec představuje 23% populace. Tento sloupec představuje 25% populace. A tento sloupec představuje 28% populace. Vskutku výmluvná čísla.

• 15.12.2017  19:57

Dnes k nám zavítali ministr průmyslu, ministr pro Commonwealth a ministr dopravy, a nyní vytvoří živou pyramidu. Správnou a původní verzi Okna do dvora či Divotvorného hrnce uvidíte taky jenom zde. A na závěr volby. Tímto bych rád připomněl, že je to poprvé, co jsem se objevil v televizi.

• 15.12.2017  19:55

I use an aftershave called Semprini!

• 15.12.2017  19:54

Tedy, španělskou inkvizici jsem nečekal. TADÁÁÁÁÁ! Nikdo nečeká španělskou inkvizici! Naší hlavní zbraní je překvapení, překvapení a strach. Naše dvě hlavní zbraně jsou překvapení a strach a oddanost papeži. Naše tři hlavní zbraně...

• 15.12.2017  19:50

I'm more interesting than a wet pussycat!

• 15.12.2017  19:47

Holič, který chce být drvoštěpem, který chce být děvčetem, Brian Islam a Brucie a jejich taneček, muž s magnetofonem v nose, výprava na dva vrcholy Kilimandžára, Ken Shabby, který po třech letech dostane kartáč, a na závěr Brian Lovnick (to je jako to, co má glóbus v pase, ale s L) vyzve Carol Cleveland, aby ukázala kozy, a pak si sedne na kočku.

• 15.12.2017  19:42

Tak dost, je to příliš praštěné! Hlídám tento pořad, aby se příliš nepotrhl. Já mám rád humor a rád se zasměju. Jen málo lidí se směje raději než já. Možná moje matka. A poručík Wilkins. A chlapi v posádce. Vlastně většina lidí se směje radši než já.

• 15.12.2017  19:41

Wenn ist das Nünstuck git und Slottermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gespuhrt!

• 15.12.2017  19:39

A co můj zemitej monolog? S tímhle producentem už nespim!

• 15.12.2017  19:38

Jakto, že svět nikdy neslyšel o skladateli jménem Johann Gambolputty de von Ausfern Splendenschlitter Crasscrenbon Fried Digger-Dangle-Dingle-Dongle-Dungle Burstein von Knäckertrascher Apfelbänger Horowitz Ticolensic Grandernotty Spelltinkel Grändlich Grumbelmeyer Spellterwasser Kürstlich Himbeleisen Bahnwagen Gutenabend-Bitte-Ein Nürnburger Bratwurstel Gespurten Mitz-Weimacher Luber Hundsfut Gumberaber Schönendanker Kalbsfleisch Mittelaucher von Hauptkopf Ulmský? (To jméno si pamatuju.)

• 15.12.2017  19:34

To byla ale legrace, to jsme se ale nasmáli. Dovolte, abych se představil, jsem ředitel poradny pro výběr povolání. Chtěl jsem být lékař, ale takhle jsem dopadl. A takhle dopadl další prodejce encyklopedií...

• 15.12.2017  19:31

And now... No.1... The Larch. THE Larch. The Larch. And now... No.1.... The Larch.

• 27.11.2017  17:46

Kromě barvy, do které se tentokrát vrah odívá, tady není originálního nic, párkrát se dokonce krade z Torsa či Argentových filmů. FIlm je ale zábavný a jeho hlavní postavy dostatečně sympatické, abych se u tohoto oddechového gialla dobře bavil. Trashový závěr by mi jinde možná vadil, ale do tohohle seděl přesně.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16