špaček421

Česko

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 4.2.2018  15:24

Předlohou byla divadelní hra Gore Vidala, takže namísto životopisného westernu dostaneme psychologické drama, v němž všichni okázale předvádí, jak jsou skvělí herci. I Paul Newman silně přehrává. Historické nepřesnosti bych tomu samozřejmě opustil, ale že Billyho bandu tvoří tři lidi včetně Billyho a lincolnská dobytkářská válka probíhá prakticky jenom tak, že šerif zastřelí rančera a Billy střílí vrahy, to je zarážející. Film se navíc neumí rozhodnout, jestli je Billy celou dobu antihrdina, nebo jestli se z antihrdiny stane čistým padouchem. Snad jen scéna vraždy Boba Ollingera je skvělá a možná i lepší než pozdější v podání Sama Peckinpaha.

• 4.2.2018  15:19
    The Split (1968)

Kdyby to natočil lepší režisér, mohla to být zásadní klasika. Už jen to obsazení - Brown, Borgnine, Sutherland, Hackman, Oates, Klugman. Předlohu napsal Donald E. Westlake. Hudbu Quincy Jones. Snad poprvé v akčním hollywoodském filmu tvoří ústřední pár černoši. A tenhle televizní rutinér to natočí, jako by šlo o stopadesátou epizodu Kojaka. Dívat se na to dá, ale zdaleka to není nic zapamatovatelného. Bohužel.

• 15.12.2017  20:05

-Tučňáci nejsou odvedle, jsou z Antarktidy! - Z Barmy! - Proč jsi řekla z Barmy? - Zpanikařila jsem!

• 15.12.2017  20:04

Nový Bruci, nejsi buzna? To je dobře, řpečtu vám univerzitní řád, zaprvé, žádný buzny, za druhý, nikdo nesmí bít Aborigince, když se někdo dívá, zatřetí, žádný buzny, začtvrtý, ne že někoho načapu na koleji po večerce, jak nechlastá, zapátý, žádný buzny, zašestý, žádnej bod šest tu není, za sedmý, žádný buzny! Australia, Australia, Australia, God loves you!

• 15.12.2017  20:01

I want you, children, to get a head!

• 15.12.2017  20:00

I want to have... I want to have... Raquel Welch, dropped on top of me. She's got a big bottom! And I'd like to speak with someone of superior intelligence!

• 15.12.2017  19:58

Tento sloupec představuje 23% populace. Tento sloupec představuje 25% populace. A tento sloupec představuje 28% populace. Vskutku výmluvná čísla.

• 15.12.2017  19:57

Dnes k nám zavítali ministr průmyslu, ministr pro Commonwealth a ministr dopravy, a nyní vytvoří živou pyramidu. Správnou a původní verzi Okna do dvora či Divotvorného hrnce uvidíte taky jenom zde. A na závěr volby. Tímto bych rád připomněl, že je to poprvé, co jsem se objevil v televizi.

• 15.12.2017  19:55

I use an aftershave called Semprini!

• 15.12.2017  19:54

Tedy, španělskou inkvizici jsem nečekal. TADÁÁÁÁÁ! Nikdo nečeká španělskou inkvizici! Naší hlavní zbraní je překvapení, překvapení a strach. Naše dvě hlavní zbraně jsou překvapení a strach a oddanost papeži. Naše tři hlavní zbraně...

• 15.12.2017  19:50

I'm more interesting than a wet pussycat!

• 15.12.2017  19:47

Holič, který chce být drvoštěpem, který chce být děvčetem, Brian Islam a Brucie a jejich taneček, muž s magnetofonem v nose, výprava na dva vrcholy Kilimandžára, Ken Shabby, který po třech letech dostane kartáč, a na závěr Brian Lovnick (to je jako to, co má glóbus v pase, ale s L) vyzve Carol Cleveland, aby ukázala kozy, a pak si sedne na kočku.

• 15.12.2017  19:42

Tak dost, je to příliš praštěné! Hlídám tento pořad, aby se příliš nepotrhl. Já mám rád humor a rád se zasměju. Jen málo lidí se směje raději než já. Možná moje matka. A poručík Wilkins. A chlapi v posádce. Vlastně většina lidí se směje radši než já.

• 15.12.2017  19:41

Wenn ist das Nünstuck git und Slottermeyer? Ja! Beiherhund das Oder die Flipperwaldt gespuhrt!

• 15.12.2017  19:39

A co můj zemitej monolog? S tímhle producentem už nespim!

• 15.12.2017  19:38

Jakto, že svět nikdy neslyšel o skladateli jménem Johann Gambolputty de von Ausfern Splendenschlitter Crasscrenbon Fried Digger-Dangle-Dingle-Dongle-Dungle Burstein von Knäckertrascher Apfelbänger Horowitz Ticolensic Grandernotty Spelltinkel Grändlich Grumbelmeyer Spellterwasser Kürstlich Himbeleisen Bahnwagen Gutenabend-Bitte-Ein Nürnburger Bratwurstel Gespurten Mitz-Weimacher Luber Hundsfut Gumberaber Schönendanker Kalbsfleisch Mittelaucher von Hauptkopf Ulmský? (To jméno si pamatuju.)

• 15.12.2017  19:34

To byla ale legrace, to jsme se ale nasmáli. Dovolte, abych se představil, jsem ředitel poradny pro výběr povolání. Chtěl jsem být lékař, ale takhle jsem dopadl. A takhle dopadl další prodejce encyklopedií...

• 15.12.2017  19:31

And now... No.1... The Larch. THE Larch. The Larch. And now... No.1.... The Larch.

• 27.11.2017  17:46

Kromě barvy, do které se tentokrát vrah odívá, tady není originálního nic, párkrát se dokonce krade z Torsa či Argentových filmů. FIlm je ale zábavný a jeho hlavní postavy dostatečně sympatické, abych se u tohoto oddechového gialla dobře bavil. Trashový závěr by mi jinde možná vadil, ale do tohohle seděl přesně.

• 20.11.2017  17:41

Chvílemi zajímavý, chvílemi zábavný western o dvou bratrech, kteří jsou natolik rozdílní, až jsou si nakonec strašně podobní. Jinak jde ale všechno podle šablony. Steffen je stejný jako všude, Garko coby zlý Sartana sice přehrává, ale nakonec jsem si zvykl. Kromě nakreslených skal a aztécké modlitebny, v níž sídlí banda, zaujme nejvíc podzápletka s matkou a Lacerenzova hudba.

• 20.11.2017  17:37

Bava byl velice dobrý režisér, ale tady působil jen jako režisér druhého štábu. Lze to pochopit - při natáčení Prokletí smrti se naprosto rozpadla produkce a Bava nakonec nedostal zaplaceno, mohl být rád, že byl film dokončen a uveden, proto zřejmě přijal pomocné práce na tomto béčkovém westernu, který jako by vypadl z oka padesátkové americké produkci. Ken Clark ostatně vypadá spíše jako Wayne než jako Eastwood. Na nedělní odpoledne celkem ok, ale jinak to vážně není nic extra.

• 9.11.2017  12:16

Zatímco Brad Harris v roli Sabaty, který ničím vůbec nepřipomíná toho Van Cleefova, se skrývá před zákonem po boudě, kterou na něj ušili padouši, a celý film nedělá prakticky nic, hlavní roli získává padouch v podání Vassiliho Karise. Ani to však nemůže nijak pozvednout tuhle zmatenou nudu, natočenou snad ještě rychleji než napsanou.

• 9.11.2017  12:14

Detektivní spaghetti western, kde chybělo jenom nahradit Roberta Woodse Giannim Garkem a měli jsme dalšího Sartanu. Sice špatně sestříhaného a se směšnými gumovými hady, ale i tak lepšího než první díl i ten s Georgem Hiltonem.

• 7.11.2017  12:57

Vizuálně výborně natočené giallo s trochu promyšlenějším příběhem a vynikajícím Francem Nerem, doprovozené výbornou Morriconeho hudbou. Škoda, že Bazzoni nepřináší žádné skutečně pamětihodné scény, na jaké jsme z jiných žánrových kousků zvyklí, a místo toho "jen" vypráví příběh.

• 7.11.2017  12:39

A raz dva tři čtyři! Plukovník Hogan vyšetřuje vraždy páchané na sexy silikonových cvičenkách v posilovně a to prosím sponkou, Mike Danton se ochometá okolo, svádí vnadné cvičenky, vynáší odpadky a pere se s Fritzem Matthewsem, kterému k dokonalosti chybí jen useklá ruka, jíž by byl umlácen. Slasher od tvůrců Smrtelné kořisti nemohl dopadnout špatně. Nebo dobře, vyberte si. Já mám zábavně špatné filmy rád.

• 7.11.2017  12:35

Anthony Steffen dostává sidekicka, který se tupostí, neschopností i otravností plně vyrovná Old Wabblovi. Bohužel tvůrci se nejvíc ze všeho zaměřili právě na tuto postavu a vše ostatní, včetně naprosto zmateného příběhu, jim totálně uniklo. Steffen se sice dokonce snaží hrát, ale vzhledem k tomu, že to neumí, vychází i jeho snaha vniveč.

• 17.10.2017  23:13

V tomhle giallu jsou úplně všechny elementy, které má správné giallo obsahovat. Škoda jen, že to není to správné giallo. Je to zábavný film, dobře natočený, celkem dobře obsazený, byť herecké výkony nejsou nijak valné, i jindy skvělí Hilton a Fenech to tu táhnou spíše jen na svém charisma, a Ben Carra Ivana Rassimova nenahradí, i kdyby se rozkrájel, ale hlavně je zoufale neoriginální. Na druhou stranu, jako prototyp toho, co je vlastně giallo, bych ho začátečníkovi určitě doporučil. Ostatně napoprvé jako třetí film, co jsem v žánru viděl, se mi to líbilo o dost víc.

• 15.10.2017  14:30

Spíš by se to mohlo jmenovat "Čtyři mouchy, snězte si mě". Přesně takhle pasivně hrdina v podstatě čeká na to, až si pro něj vrah přijde. Veškerou aktivitu i přemýšlení za něj musí obstarat vedlejší postavy, včetně těch komických, jako je Mariellův homosexuální detektiv nebo Spencerův Bůh. Když se takhle pasivně chová v jiných giallech Edwige Fenech, je to ještě přijatelné, ale na k smrti vyděšeného Brandona se přece jen nekouká tak dobře. Ostatně Brandon skoro nehraje a celý film jen kouká jak vyoraná myš. Pointa je slabá a snadno odhadnutelná, stejně jako identita vraha, kterému jsem vlastně nakonec tak trochu i držel palce, aby nesympatického bubeníka, který s vlastní ženou (kterou si vzal pro prachy) zachází jak s kusem hadru a jak vytáhne paty, svede její sestřenici, zabil ;) Ještě nechápu, co Argentovi tak strašně vadilo na Morriconeho hudbě, že s ním odmítl dál spolupracovat. PS. Ta scéna s parkem je skutečně vypůjčená z o jedenáct měsíců starší Mrs. Wardh.

• 10.10.2017  12:46

Oslňující giallo na rozmezí mezi psychologičtější větví žánru, vznikající koncem šedesátých let, a tou poněkud akčnější po vzoru Daria Argenta. Logické chyby se dají najít v každém giallu (i na místech, kde nejsou), důležité je, že film je nakonec oslňující zábavná podívaná plná pamětihodných scén, a dobrých hereckých výkonů, které z nepříliš sympatických postav znuděné fifleny (ne, nemá masochistické sklony, jak tvrdí dvě nepříliš důvěryhodné postavy s jistým účelem) a namyšleného playboye dělají postavy skutečně zajímavé, kterým i držíme palce. Tím lépe pak vyzní konec (ano, je třeba dávat pozor, aby nám to došlo), kdy je pomsta opravdu sladká. Vše korunuje úžasná hudba Nory Orlandi.

• 10.10.2017  12:34

Když Praha, tak Kafka, řekl si Lado a natočil zcela zmatený film, u kterého už ani nevím, o co vlastně šlo. Barbara Bach i pražské památky (střídané se Záhřebem, kde se film dokončoval) jsou sice krásně nasnímané, ale to je tak nějak všechno.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16