Klan Gucci (2021)

Nikdy jsem na sobě neměl nic od Gucciho a ani jsem nikdy nezkoumal, kdo za touto slavnou značkou stojí nebo co to stojí. Nakonec mi ani nevadila, možná, delší minutáž snímku. Je tu pár pěkných zvratů, potěšila mne přítomnost Lady Gaga a Al Pacina a samozřejmě důležitý je závěr filmu, na který jsem čekal. Cením také doplňující informace po skončení filmu. Děkuji za doporučení A :) /80%/

Taková normální rodinka - Před svatbou (1971) (epizoda)

„Copak jsem ženská, abych pil po ránu kafe, takhle pívo kdyby bylo.“ Hamouzek je pro někoho malíř, pro někoho blázen, pro babičku bestiální maniak. Až budu chtít někdy vymalovat světničku, vím, na koho se obrátit.

Taková normální rodinka - Ženich (1971) (epizoda)

„Copak jseš babička, abys otravoval lidi?!“ Uřvaná Káča se bojí pozvat domů svého ženicha, protože se bojí, že maminka začne zpívat její operní árie, Pavla bude poskakovat na jedné noze v pruhovaném triku, babička ho otráví cijan... arsenem, tatínek bude namísto svou ženu líbat želvičku Poldinku a Petr bude mluvit s plnou pusou, protože má hlad, a u toho bude číst noviny. Není možné, aby utekl.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

„Chci s tebou být každičkou vteřinu, a právě proto musím odejít.“ Chvílemi zábavné, chvílemi nudné. Film s klasickým Sandlerem. Takový ovladač se mi nikdy nesmí dostat do rukou, já si totiž vychutnávám sprchu celou a stejně tak i večeři. A mít doma takovou kočku jako je právě Kate Beckinsale, tak to bych přeci nemohl přeskakovat. „Včera večer jsem se snažil ten problém vyřešit, div jsem ho neměl v pr*eli.“ /65%/

Ten svetr si nesvlíkej (1980)

„Formuluj přesně. To není křáp, ale auto Trabant.“ Petr Nárožný mě bavil skoro po celý film, Iva Janžurová už po chvilce ne a nejvíce mi lezla na nervy Stella Zázvorková jako tchyně. Mě vždy učili, že cizí zprávy nebo dopisy se prostě nečtou. /60%/

3096 dní: Příběh Nataschi Kampuschové (2013)

Všichni to znáte. Jdete si do obchodu koupit nějaký vercajk a u poklady najednou uvidíte malou holčičku, jak se na vás usmívá. Co vás napadne? Unést ji na cestě do školy, zamknout ji ve pro ni vytvořené místnosti pod garáží a vychovat si ji podle svého a jelikož jste psychopat, děláte jako by to bylo v pořádku. Fujtajbl, když si jen představím, že se to skutečně stalo, běhá mi mráz po zádech a mám husí kůži. Je až neskutečné, co se v tomhle světě může stát. Vždyť ona byla uvězněná u toho chlapa přes 8 let! A další fakt, Natasha Kampuschová si na to pořád pamatuje a bude si to navždy pamatovat, hrozný. Škoda, že si snímek nezasloužil tolik pozornosti, alespoň tady na ČSFD. /85%/

Debbie a její parťačky (2018)

Dannyho parťáky jsem viděl a až na první díl mě to moc nebavilo. To samé mohu říct i o tomto, bohužel. Jedna hvězdička pro Sandru Bullock. /25%/

Signál (2012)

„Vyšlem signál na všechny družice, ať rozšíříme obzory i hranice.“ No jo, když spojit Dyka a Kotka nebyl moc dobrý nápad. Film skoro o ničem, ale na tom vysílači na konci filmu jsem mohl oči nechat, stejně tak moje uši směřovaly k reproduktorům, ze kterých se linuly slova titulní skladby. Ale to je tak vše. Ne, ani Eva Josefíková to nezachránila. /30%/

Ať žijí duchové! (1977)

„Jouzo, Jouzo, Jouzo, ty jsi pořád stejný jako jsi byl. Ve škole ti šly jenom počty, dějepis tě nebavil, v mateřském jazyce samá hrubka.“ Tak to já zase vím, že ve slově „Posázaví“ se píše měkké i. Kdybych ale měl spočítat, kolik žampionů se může vysadit na plochu o několika hektarů, byl bych vedle, jak ten jasan. Dana Vávrová byla jako malá opravdu krásná, krásná jako tenhle film plný pozitiv, chytlavých písniček a supr triků. Ještě lepší ale bylo navštívit hrad Krakovec naživo a spojit si ho právě s tímto filmem, který mě nikdy neomrzí a kdybych měl někdy špatnou náladu, vím po čem sáhnout. /95%Maxim Turbulenc - Ať žijí duchové/

Policajt v Africe (1978)

„Když něco chceš, musíš mi říct a já ti to stejně nedám.“ Bodo, ten roztomilý a vtipný klučina, by v jednom kuse baštil, Caputo by rád vlastnil restauraci, ale už při pohledu na jeho FÁRO je to mizivá představa, no a Bud Spencer v roli komisaře Rizza obstál jako obvykle na výbornou. Při tomhle filmu se vždy dobře pobavím a zarelaxuji. A chtěl bych jeden ten malý stříbrný kamíneček, ehm ehm. /90%/