S čerty nejsou žerty (1984)

Přidávám komentář. A musím říct jen jedno: "Bez komentáře úžasná pohádka, ta nejpohádkovější".

Ano, trenére! (2015) (pořad)

Potenciál seriál má, provedení zatím pokulhává a bojím se, že to tak bude pokračovat. Chybama se člověk učí a první špatný díl neznamená hned nutné zlo. Teď jde jen a pouze o to jestli se tvůrci opravdu poučili. Hodnotím po prvním díle, který byl vážně špatný a podle názvu má být spojitost s Ano, šéfe, ale nemá to s tím společného vůbec nic. Pohlreich lidem v restauraci pomohl s jídlem, s ekonomickou stránkou, s rozmístěním stolů v hospodě, s výzdobou, se vším. V Ano, trenére byl ukázanej jeden trénink, pak cíl, být do 5. místa, a Straka jede pryč. Špatný! Ať je víc trénuje, hecuje a peskuje a pak to třeba bude alespoň na tři hvězdy. Zatím je to s bídou jedna, jen kvůli tématice Fotbal.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Na druhý díl jsem se těšil neskutečně. Moje očekávání bylo naplněno beze zbytku. Svěží animovaná komedie plná skvělých hlášek. Perfektně navazuje na první díl a neztrácí, spíš vylepšuje její renomé. Sandlera mám rád, ale často dělá filmy, které jsou hrozné. Hotel Transylvánie 2 je ale výjimkou. Shlédnul jsem to v kině - 2D + CZ dabing a náramně jsem se bavil, ale chystám se i na anglický jazyk a možná nezůstane jen u jednoho shlédnutí. Skvělá odpočinková zábava, která nikoho neurazí ale pobaví. P.S. Blobík byl skvělým doplněním party. Blé ble blé

Manituova bota (2001)

4 hvězdičky naprosto zaslouženě. Celý film, až na Šošony, mě velice bavil. Vinetač a Žakelína z Pudřenky fantastický i s přispěním Petra Rychlého jako dabérem. A největší záporák všech záporáků, kterej dokáže vyšvihnout jako poslední přání Vinetačovi reklamu na super děrovačku, Santa Maria jen dokresluje skvělou atmosféru tohohle filmu. Rozhodně super volba pokud se chcete pobavit a nechcete koukat na novodobé "komedie", protože nejsou vtipné.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Velice mile mě překvapilo, že akce začala hned jak jsem se pustil do popcornu. Začátek filmu měl skvělý spád, tempo, není mu co vytknout. Druhá půlka nabídla nástup do ateliérů natáčení "World War Z", kde zombie, teda Raplové, dávají hlavním hrdinům zabrat. Jediné co se mi na filmu nelíbí je, že příběh nemá konec. Trendem moderní doby je asi točit minimálně trilogie. Nesnáším čekat na vydání nového dílu, oblíbeného seriálu, týden. U filmu je to přes rok. Podobné je to i u Hunger Games, ale Labyrint byl minimálně o 60% lepší. Jednu hvězdičku si nechám do zásoby => 4* P. S. Víc rasově nevyhraněný film snad neexistuje

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Po "Hunger Games: Vražedná pomsta" jsem se těšil na další díl, i když jsem se bál, že přijde zase jen natahování a umělé vytváření příběhu pouze za účelem vytřískání z toho co nejvíc peněz. A Síla vzdoru část 1. byla toho důkazem snad nejpádnějším. Ve filmu se nestalo snad nic, kromě toho, že Katniss sestřelila letadlo, které spadlo na nemocnici čímž jako jediná, ve filmu, zabila civilisty. Takže včetně brečící a řvoucí Jennifer Lawrence ve filmu není nic co stojí za obdivování. Slabých 20%

Čelisti (1975)

Absolutně skvělý film o velkém bílém. Na rok, ve kterém byl film natočen úžasně zpracovaný žralok. Do toho hudba, která každou scénu vygradovala neuvěřitelným způsobem. Krásný film, po kterém jsem začal obdivovat žraloky a bát se vstoupit do moře. Skvěle zrežírované, skvělá hudba, skvělí herci => skvělé - 100%

Čelisti: Pomsta (1987) odpad!

Sledovat jak žralok, jestli se tomu tak dá říkat, sleduje ženskou a její rodinu aby jí mohl povečeřet je neuvěřitelně hloupá. Žralok z umělé hmoty, se kterým jsem si hrál jako malý, by se do filmu hodil daleko víc než to co to tam plavalo. I hodnocení *odpad* je pro tento film moc vysoké.

Jezero (1999)

Musím říct, že mám rád filmy o zvířatech. A pokud jsou ještě několikrát větší, než by měla být, tak tím je to lepší. I přes pár "nechutných" záběrů je to koukatelný film i s komediálními chvílemi. Viděl jsem a za 5 let pustím znovu. Krásný 3*

Živí mrtví: Počátek konce (2015) (seriál) odpad!

Doufal jsem ve vyprávění příběhu člověka, který je "schopen" apokalypsu, ve znamení zombie, přežít. "Přežijí jen ti nejsilnější" říká se, tak proč by měli přežít učitelé a drogově závislý člověk? Jasně, v pilotním díle, bylo ukázáno, že Travis zná všechno, takže díky tomu bude v budoucnu určitě přežívat, ale co se týče fyzické připravenosti na potlačení zombie, tak ta tu prostě není. Už mě nebaví sledovat jak slabí hlavní hrdinové přežívají útoky zombie za pomocí štěstěny, tak jako Carl v The Walking Dead (vždycky narazil na chodce, který se s ním chtěl pomazlit, ale nikdy ne ho kousnout, nebo dokonce sníst). Pak se tam objeví 2m vysoký bouchači (viz. vězni ve vězení) a po těch jde jiný typ zombie, takoví, kteří je kousnou okamžitě a odsoudí je ke smrti. Na závěr: vážně jsem se na to těšil a doufal jsem, že se budu dívat na příběh někoho kdo je připraven na boj a ne zase na někoho, kdo se přes noc naučí střílet chodce do hlavy za letu. Zatím oba díly mě zklamaly - 20%