• Krátkometrážní

Ospalá díra (1999)

Pořád si nejsem jistá jestli měla být Ospalá díra horror nebo komedie, ale půvab tohoto filmu nejspíše zpočívá ve schopnosti setřít všechny rozdíly mezi těmito dvěma žánry. 90% zaokrouhleno nahoru obsahuje tu naprosto nejdokonalejší líbací scénu, co jsem kdy viděla :D.

Druhá nebo první (1998)

Columbus se tolik snažil, aby ten film nebyl urážlivý, až jsem se urazila, za jak snadno urazitelnou mě to považuje.

Aqua - Barbie Girl (1997) (hudební videoklip)

Mě osobně to připadá vtipné.

Batman a Robin (1997)

Musela jsem to vidět dvakrát, abych se ujistila, že to opravdu není geniání komedie. Arnold Schwarzenegger natřený namodro - tomu se budu smát ještě roky...

Geriho hra (1997)

Až mi bude sto, chci být stejná, jako tenhle Geri. (Akorát furt ženská).

Jana Eyrová (1996)

Zoufalá a nekonečně prázdná výmluva, že román, jako je Jane Eyre, nejde zfilmovat tak, aby se zachovala jeho mnohovrstevnatost a musí zákonitě dojít ke zploštění. Gainsbourg by za jiných okolností byla ideální představitelka hlavní hrdinky, ale Zeffirelli ji nejen, že nevyužívá - on se o to ani nesnaží. Zcela zbytečný počin.

Ghost in the Shell (1995)

Blade runner/Matrix po Japonsku. Myšlenka, že duše je jen souhrn informací z vašeho života je zajímavá. Myšlenka, že pokud lidem podáváte informace nepravdivé (=lžete jim), v podstatě jejich duši rozbíjíte, taky. Jen ten příběh na mě nezabírá. Osmdesát dva minut je málo na to, aby dostalo prostor tolik postav a aby autoři mohli použít všechny motivy své futuristické vize. Celé působí víc jako pilot televizního seriálu než samostatný film. BTW Mohu zcela v klidu prohlásit, že Japonci využívají počítačovou animaci mnohem smysluplněj než Američané, protože narozdíl od nich jim nejde jen o to, aby se od třicátých let někam posunuli (ač se to nezdá mezi Sněhurkou a Kráskou a zvířetem je 60 let), ale vypravějí způsobem, jaký by v klasické ploché kresbě nefungoval.

Forrest Gump (1994)

Asi jsem cynik, ale nemám ráda filmy, co mě učí, že cesta k úspěchu a štěstí je nemyslet a dělat to, co vám říkají ostatní...

Komisař Rex (1994) (seriál) odpad!

Aneb jak to vypadá, když z celého štábu tvůrců je nejchytřejší pes.

Nebeská stvoření (1994)

Bohužel ani režijní talent, nadané herečky, krásný vizuál a šikovný kameraman nezakryjí fakt, že Fran a Peter nedokázali pochopit, proč ta Pauline zabila svou matku.