• Krátkometrážní

Čung_E (2023)

Film co celou dobu hledá sebe sama a ani ke konci filmu nic nenachází. Akce je tu proklatě málo, o dramatu se snad ani nedá mluvit a naprosto nudné a zkratkovité „velké finále“ trochu vykrádající snímek Já Robot je jenom tím m posledním hřebíčkem do rakve. Další rutinní netflix film kterému je lépe se vyhnout.

Chyby (2021)

Obyčejný film o obyčejných lidech a jejich lásce přerušené „temnou“ minulostí dívky. Naprosto přesné vykreslení venkovských charakterů a skvělé zahrané hlavní role. Zvláště Pavla Gajdošíková si všechna ocenění za svou roli rozhodně zaslouží. Mé menší hodnocení je tak dáno bohužel urychleným koncem který částečně kazí do té doby budované drama a taky faktem, že toho dramatu na mou osobu bylo subjektivně až moc. Jako zástupce českého filmu bych ale Chyby doporučil všem. Věřím že valná část diváků bude ještě víc spokojenější než já.

Poslední přežije (2000) odpad!

Člověk neznali tvorby pana Simandla by mohl při zakoupení nabýt dojmu, že u nás třeba vznikl americký akční sci-fi film, co konečně předvede české herce světu. Opak je ale pravdou a divák dostává klasický odpad z Milína co vypadá hrozně, probíhá příšerně a končí dementně. Kromě lidí co rádi při špatných filmech trpí by film neměl nikdo vidět, nikdy.

Halloween (1978)

Horory jsou zcela mimo můj filmový zájem a o to větší překvapení a úžas jsem pociťoval po shlédnutí původního Halloweenu. Kombinace začínající Jamie Lee Curtis, maskovaného vraha představující nezničitelné zlo a naprosto úžasně atmosféru dotvářejícího soundtracku, zvláště ústřední hudební motiv, to vše dohromady dalo vzniknout nejen dobrému hororu, ale skvělému filmu jako takovému.

Chrám Shaolinu (1976)

Chrám Shaolinu jsou takový „Avengers“ studia Shaw Brothers. Setkání jejich největších hvězd dané doby mohlo pod vedením Chang Cheha dát vzniknout v rámci žánru ke skvělému filmu , což se ale bohužel nestalo. Až na samotné finále, které je dlouhé a velkolepé se celý film odehrává v duchu výcviku a intrik. Běžně se jedná o fajn část filmu, ale tady to díky velkému množství postav působí naprosto nudně až uspávavě. Snímek mi navíc potvrdil že z nějakého důvodu mi je krajně nesympaticky Alexander Sheng Fu. Bez zmíněného finále by u mě film skončil neslavně, takto si ho budu pamatovat jako lepší průměr.

Jak okrást Mussoliniho (2022)

Sice jsem od Rapiniamo il Duce nic neočekával, ale i tak jsem celkem zklamaný. S krátkou stopáží jakou snímek má jsem doufal ve svižný, dobrodružný heist film. Místo toho jsem bohužel dostal dílo , které má pocitově přes dvě a půl hodiny, sterilní akci a neuspokojivé finále. Promarněna příležitost.

The Grand Tour - Eurocrash (2023) (epizoda)

Na tento speciál jsem se dost těšil ale zároveň k němu přistupoval s velkou obavou. Obavou že všechny navštívené státy hodí do jednoho pytle pod pojem Sovětský svaz . A až na takové označení u Velorexu bylo naštěstí vše tak jak má. Vtipný díl, zajímavě zvolená auta a finále u nádherného jezera. Když bude Grand Tour v takových jednoduchých, ale humorných cestách pokračovat, vůbec bych se nezlobil.

Prázdniny (2006)

Nancy Meyers je bezesporu v rámci žánru dobrá scenáristka a režisérka. Ale tentokrát se jí v mých očích dodat dobrý film nepovedlo. Není to úplně o tom, že by tu bylo něco špatně, když teda pominu úvodní půlhodinu ve které je Kate Winslet přehnaně submisivní a Diaz nic moc sympatická. Film není dobrý v tom, že nepřináší nic nového. Konec i to jak se k němu postavy dostanou bude znalejší divák vědět už po deseti minutách. Když se pak vše opravdu stalo víceméně tak jak jsem čekal, musím i přes filmové prostředí snímku které mě baví Prázdniny hodnotit jako lehce podprůměrnou romanťárnu.

Sestry v sedle (2022)

Příjemná a hlavně rychle ubíhající komedie, která téměř až do konce oplývá dobrým humorem. Zvláště postavy mladších sester a vlastně i matky představené člověka rozesmějí bez vyloženě trapného okamžiku. Problémem se stal až samotný závěr. Ten je až moc rychle utnut v jakýsi happyend. Často to neříkám, ale kdyby měl film o trochu delší stopáž, která by motivace a chování ze závěru více rozvinula, užil bych si film jako celek mnohem víc.

Láska nebeská (2003)

Mírně kontroverzní, „vánoční“ romantická komedie u které po shlédnutí pořád ještě nevím jak zhodnotit ale asi k tomu přistoupím po jednotlivých linkách. Premiér a sekretářka, když pominu narážky na její postavu, jedná se o normální holku která není vůbec ani trochu větší, tak tato část byla fajn, stejně jako nevlastní otec se synem a vážně vtipná část kdy Brit hledá dívky v USA. Část o spisovateli v úvodu zlá a pak už průměrná, linka manželský pár zvláštně nudná a nejhorší byla linka cedulka, po tolika vykrádání této scény napříč kulturní sférou jsem čekal něco hezkého, milého a ne jak nejlepší kamarád ženicha vyznává lásku jeho šťastné manželce s kterou nikdy moc nemluvil a ona ho za to bez racionálního důvodů radostí políbí. Okamžik který u mě film poslal do velice rozporuplných tři hvězdiček. Málem bych zapomněl na fajn „porno“ linku a až na závěr skvělého Billa Nighye. Celkově se během Vánoc snímku bez problémů vyhnu. O moderní vánoční klasika se bohužel nejedná ani omylem.

Časové pásmo bylo změněno