• Krátkometrážní

Přiznej se, Fletchi (2022)

Bez velkého očekávání jsem si pustil tento film a i teď několik dní poté, jsem pořád příjemně překvapen z toho, jak dobré to bylo. Jon Hamm je v hlavní roli sympatický, půvabná Lorenza Izzo a jí zdatně sekundující Marcia Gay Harden jakbysmet. Příběh není moc složitý, ale pár vtipných momentů se najde. Vše dohromady jako celek z toho pak tvoří příjemnou jednohubku.

Lupin - Série 1 (2021) (série)

I když má seriál v sobě spoustu prvků, které nemám zrovna v oblibě, nejvíce asi retrospektivní vyprávění příběhu a celkově návraty do minulosti, k tomu i občasný slabý scénář, pořád se jedná o zajímavou, dobrodružnou a v rámci Netflix tvorby svěží věc. Už teď se chystám pokračovat s její druhou částí a jsem zvědav, jak se bude příběh dál vyvíjet.

Hádkovi (2022)

Každý filmový či seriálový fanoušek má občas někoho, kdo je mu nehledě na projekt krajně nesympatický. Pro mě je takovou jistotou v ČR Sandra Nováková. Zde se bohužel neobjevuje jen na plátně, ale je spoluzodpovědná i za scénář. Zbytek herců je fajn a se ctí si své role odehraje. Jako celek je to i tak ale moc nudy a málo humoru na velice střídmou stopáž. Duo Moravec Nováková tedy za mě příště už rozhodně ne.

Kravaťáci - Série 5 (2015) (série)

I přes proměnlivou kvalitu epizod je příjemné se po pěti řadách konečně dočkat toho, jak se zdejší domeček z karet rozpadá. I díky otevřenému konci se pořád těším jak budou osudy postav pokračovat, ale to že tvůrci skončí v nejlepším už tak realisticky nevidím.

Hrabě Monte Christo (2024)

Hrabě Monte Christo je jedna z mých nejoblíbenějších nejen filmových postav. Proto mám velkou radost, že jsem mohl toto nové zpracování shlédnout v kině. I když má snímek v sobě pár chybiček a nedokonalostí tak se pořád jedná o až dech beroucí dílo a jeden z nejlepších evropských filmů minimálně tohoto roku. Skvělé obsazení, úžasný soundtrack a všem tak známý příběh v trochu nové podobě. Ty tři hodiny utečou opravdu hrozně rychle. Až tak že si je někdy v budoucnu znova zopakuju.

Přání smrti (2018)

Jeden z posledních kino filmů Bruce Willise se svou kvalitou řadí spíš k té horší polovině jeho snímků. Vše se tu děje tak nějak nahodile, bez větších emocí. To se projevuje i během akce, která postrádá jakoukoliv snahu o kreativitu. Úplná ztráta času to není, ale že bych to někomu doporučil se říct opravdu nedá.

Sergio Leone: Ital, který vynalezl Ameriku (2022)

I když ještě nemám shlédnutou úplně kompletní tvorbu Sergia Leone, jeho filmy velice oceňuji, obdivuji a mám je rád. A tudíž jestli si někdo z filmových tvůrců zasloužil dokument o svém životě, tak právě on. Vcelku se jedná o ničím vyčnívající dílo, nebýt tedy záběrů ze zákulisí, ale zvláště pak tou plejádou režijních a hereckých legend jenž zde promlouvají. To spolu s poutavým životním příběhem dalo vzniknout přeci jen víc než dobrému dokumentu.

Reacher - Season 1 (2022) (série)

První řada Reachera pro mě byla trochu jako zjevení. I když jsem o něm slyšel mnoho chvály, něco tak staromódního a zároveň tak svěžího jsem ani v nejmenším nečekal. Skvělá kombinace akce, humoru i kriminálky, tomu všemu vévodí úžasně zdařilé herecké obsazení v čele s Alanem Ritchsonem. Tady lze jen souhlasit s autorem předlohy že Ritchson zkrátka je Reacher. Pochválit si ale zaslouží i Willa Fitzgerald, která zde zdatně sekunduje. Celkově se tedy jedná o skvělý seriál který si snad dokáže udržet kvalitu i v následujících sezonách.

Dvojníci (2016)

Ondřeje Sokola a jeho humor mám rád. Ne vždy se trefí do mého vkusu a občas je i vyloženě trapný, ale jeho snahu obecně i tady oceňuju. Právě díky němu film navzdory otravné postavě jenž hraje Jakub Kohák celkem funguje a i když rozhodně není skvělý, vyloženě špatnou volbou na filmový večer není určitě.

Vocasy na tripu (2023)

Sice nejsem pejskař, ale obecně s nimi nemám problém. Natočit film o sprostých psech toužících po pomstě mi pak rovnou znělo jako svěží závan potencionálního humoru. Ale bohužel se tvůrcům předvést cokoliv vtipného moc nepovedlo. Zdlouhavě nudný příběh s jasně očekávaným koncem opravdu nedokáže i přes kratší stopáž moc zabavit. Takže díky, ale znova už ne.