• Krátkometrážní

Hranaři (2011) odpad!

Film o ruské a americké tajné službě, lobbingu a dalších jiných temných zákoutích nejen české politiky je nepřekvapivě naprostým odpadem. Opravdu otřesné herecké výkony a příběh vypadající jako slepenec náhodných novinových titulků natočený pod dohledem nezkušeného režiséra. Zasloužený propadák na který si dnes už snad málokdo vzpomene.

Fighter (2024)

Fighter je po vzoru amerických a čínských komerčních propagandistických snímku tím správným indickým zástupcem. Již pomalu zvyklí na zdejší dlouhé stopáže jsem si příběh Pattyho plný akce, romance a patosu bez problému užil. Co se triků týče to ještě pořád není světová špička. I tak je ale poměr kvalita/cena víc než obdivuhodný. Jako exotická náhražka pro fanoušky Top Gunu rozhodně fajn záležitost.

Z lovce kořistí (2017)

First Kill je až překvapivě dobrý film Haydena Christensena. Vlastně se jedná o první snímek mimo Star Wars kde ho vidím hrát a je docela škoda že není víc obsazovaný. Tady hraje starostlivého otce a nebýt ne úplně kvalitního scénáře, dal bych i třetí hvězdu. Možná by ale úplně stačilo nenajmout Bruce Willise a za ušetřené peníze investovat do trošku lepší akce. Na druhou stranu uznávám, že nebýt účasti Willise, film bych si sám od sebe nikdy nepustil. Celkově tedy silné dvě hvězdičky znuděné filmové legendě navzdory.

Malé byty (2012) odpad!

Jonas Akerlund je docela zajímavý režisér. A tady se mu podařilo navzdory slabšímu scénáři sehnat plejádu uhasínajících hvězd. A pak taky člověka s kterým bude spolupracovat i v budoucnu a já ho opravdu hodně nemám rád, Matta Lucase. Zde bohužel hraje hlavního hrdinu který je krajně nesympatický a odsouzení hodný. Pořád nechápu jak se mi to podařilo dokoukat celé, ale rozhodně si to už znova nikdy nepustím.

Sázka na život (2014) odpad!

Úplně nerozumím záměru tvůrců s tímto filmem. Hlavní postava George Eadse je naprostý nesympatický skoro bezdomovec co chodí z místa na místo nebo někde sedí a tváří se smutně. Zbytek více či méně známých herců se tu pak vždy na chvíli objeví, ale neslouží k posouvání špatného děje, jsou tu jenom pro jejich fotku a jméno na obal DVD. Zcela nudný až otravný zážitek.

Balkánská pomsta (2017)

Z béčkových akčních hrdinů je Van Damme asi můj nejoblíbenější. I díky tomu to zde málem dotáhl na dvě hvězdy. Nepříjemně třesoucí se kamera, vyprávění děje pomocí flashbacků a minimum zajímavé akce mi ale i přes snahu nejen JCVD ale i Daniela Bernhardta, kterého vždycky rád vidím, přeci jen nedovoluje hodnotit jinak.

Mstitel (2009)

Hodnocení tomu možná tak úplně nenasvědčuje, ale rok 2009 byl z pohledu tvorby Stevena Seagala až na jednu hororovou výjimku jeden z těch jeho posledních lepších ročníků. A řadí se sem i film Mstitel. Docela dost akce spojená v rámci žánru s dobrým obsazením a stále ještě aktivně se zapojujícím Seagalem je přesně ta ideální jednohubka na rychle plynoucí film, který si člověk pustí unavený z práce.

Na vlastní pěst (2015)

S velkým sebezapřením při pohledu na „Prahu“ i slabý děj a občas nenavazující scény, jsem ještě pořád dostal film kde Kellan Lutz bojuje líp jak v Expendables 3, Gina Carano mu skvěle asistuje a Bruce se tu ukáže na delší dobu než v pozdějších svých filmech, a trochu se u toho i hýbe. Neříkám že mi to stačí ke spokojenosti, ale k hraničním dvou hvězdám překvapivě přeci jen ano.

Přání zabít 5 (1994)

Neslavný konec jedné překvapivě dlouho se držící série. Charles Bronson už je opravdu starý, rozpočet byl naprosto minimální a scénář jako by ani nebyl psán pro Death Wish, ale jen se v textu u nějakého random filmu změnilo jméno hlavní postavy na Paul Kersey. Ještě že po zaslouženém finančním neúspěchu nevzniklo další pokračování, to by totiž mohlo jedině fungovat jako scéna ze seriálu Simpsonovi, kde Paul leží v nemocnici a pronese I wish i was dead.

Geissenovi: Těžký život milionářů (2011) (pořad)

1. Řada: Přiznávám se že i když tomu sám úplně nerozumím tak je pro mě tato realitka jedním velkým guilty pleasure. Jednak jí sleduji v originále a trénuji tak svojí němčinu a taky to lze brát jako takovou humornou cestománii. Asi proto považuji za nejlepší díly první řady ty kam se někam cestuje. Nejnudnější byl naopak díl narozeninový a první, seznamovací. I přes tyto drobné výkyvy v dílech ale můj zájem přetrval a už se těším na druhou řadu.