Ještěřák

Ještěřák

okres Frýdek-Místek
obyčejný chlápek s velkým pérem

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 24.3.2014  23:52

Sotva odhodili bavlny plný žok, už se stávají prezidenty...:) Netušil jsem, že tohle kdy napíšu, ale film dost rozsvítil svým příchodem Brad Pitt (samozřejmě v roli kladné prdelky). Možná ho ukecal nějakej bratránek jenom kvůli plodným tržbám, každopádně však vnesl na plátno tremendózní kus charizmatu, krutopřísňáctví a morálního frajerství. (70%)

• 20.4.2011  00:53
    127 hodin (2010)

Protože jsem srágora, cíťa, srola, bolestínek a hemofobik, přijal jsem amputaci ručky metodou švýcarského nože asi tak s povděkem jako vypasená filcka v lůně osmdesátkový francouzský herečky zastříhávač chloupků. Abych sebou nešlehnul a nezezelenal velmi, musel jsem opravdu hodně, hodně pít a hodně, hodně štelovat s dějem. _____ Apropo, rčení CO MŮŽE ZMĚNIT CHARAKTER ČLOVĚKA tímto filmem už zastaralo, nyní je aktuální: CO MŮŽE PŘIMĚT ČLOVĚKA VYPÍT VLASTNÍ CHCANKY?

• 22.2.2007  00:12

Asi největší emocionální vzpomínka z dětství, která se mi k filmu váže, je jisté rozčarování nad podvyužitím mojí favoritky Sigourney Weaver, zde ztvárňující pyšnou španělskou královničku. :-)

• 6.5.2008  02:09

Wooow! To byl teda pořádně temný nízkorozpočťákový výplach. A to jsem jej dnes ukořistil v trafice hlavně proto, že jsem potřeboval půjčit propisku... K obsahu filmu - je to smutné, ale někdy si masa X opravdu začne postavy Y všímat, až se třeba oddělá. Notak, nebuď blázen napůl, ale úplně!

• 22.2.2007  00:17
    1984 (1984)

Lidská slepota, bezradnost slovem i obrazem, čistá deprese. 1984, ač snímek nepopiratelných kvalit, mi dělalo mimořádné problémy dokoukat do konce. Skoro bych řekl, že by se měl před děckama cenzurovat - jako Playboy nebo zápalky...

• 31.8.2011  00:50
    21 gramů (2003)

Co život, to průser jak mraky v případě hrdinů filmu, který je zrovna tak dobrý jako bradavky Naomi Watts. Těžká váha, ze které vás chtě nechtě časem trefí šlak, plně na úrovni energetických upírů a nálado vycucávaků formátu 1984, CRASH, HELEN, nebo - následuje moje oblíbená depresivní kurvárna nejhrubšího zrna - VERONICA DECIDES TO DIE. Jen soundtrack, pravda pravdička, mohl být lepší. Zvítězilo lidství? Těžko říct. Kinematografie? Bezesporu.

• 11.1.2008  17:36

Dvě pecky za herce + dobové kulisy, nikoliv za scénář (děravější než švýcarský sýr). Mangolda rozhodně nechvalte, vždyť to není normální, v čem donutil dvojici "zesračekvytahovačů" Crowe / Bale perlit... ;)

• 7.6.2009  17:29
    40 let panic (2005)

Hromada puberťáren, sprosťáren a dalších prciprciprcičkáren, spousta předvídatelnosti při stopáži delší než koňskej falus, málo zadečků, koz a frnd, a zoufale mnoho patosu na konec (SPOILER - svatba, sexík n' taneček - no fuj) vs. příjemní herci, vděčné téma a s tím souvisejících pár podařených kameňáků. Tak si vyberete. Já myslím, že Apatow poněkud přestřelil, protože na to, aby mě po dvě hodiny udržel koukat na jeho komedie, nemá ani náhodou.

• 22.2.2007  00:28
    60 sekund (2000)

Standardní akce se slabou Angelinou a silnými auty. Je to celé taková laciná srandička...

• 31.8.2012  21:44
    8 MM (1999)

Vzpomínám si, že jsme někdy kolem roku 2000 (po nocích, na staré okřápané zďorbo televizi značky Daewoo) s matkou koukali ponejvíce na filmy s Nicolasem Cagem, hercem tou dobou neomylně uprdeleném na hollywoodské špičce ledovce, a Angelinou Jolie, v jejímž případě bylo úplně nejsměrodatnější, jakou velezajímavou část svého těla ukáže. (Pozn. otec zpravidla chodil domů až po filmu, a ne zrovna rovnou z práce, erhm.) K tomuto kousku se matka nějakou nešťastnou náhodou dostala v telce až minulý týden a totálně mi ho - spolu s některými uživateli ČSFD - zprasila a zaspoilerovala, což se asi projevilo na mém hvězdozhodnocení. 8 MM musel přitom vypadat nadupaně už na napíře a takový Fincher by ho asi dostrkal na plátno v ještě drsnější a mastnější podobě, ale o to můžeme po 13 letech leda tak blbě kafrat nad nějakým moc fajn online snuffem:-) Cage je každopádně zvláštní herec a 8MM zvláštní film s fajně znepokojivou páskou ala Kruh a celkovou atmoškou ne nepodobnou "Aktům" nebo "Jehňátkům".

• 20.4.2011  00:46
    8. míle (2002)

Že se mi líbil film s Eminemem je důkazem, že už na filmovým talíři zežeru fakt všechno. Eminem jako známý egoista a krutodrsňák zahrál introvertního tichošlápka, čili hrát asi umí, a šukat Brittany Murphy mu jde přímo náramně. A song Lose Yourself je fakt krasavec, dvakrát škoda, že hip hop jako side-effect plodí debily. Dvěma slovy: DÉMANT VULGÁRNOSTI.

• 24.9.2015  00:32
    9. rota (2005)

Trochu spoilery, trochu sprosťárny. Pokud mermomocí chcete tento komentář číst, odvelte svá milá antikoncepční selhání do jiného pokoje. _____ Byl-li by Kotaku filmový server a já byl jeho recenzentem, napsal bych na jejich obligátní fundamentální otázku "Should you watch this movie?" jasné "Yes!" _____ Tak jednoduché to s DEVÁTOU ROTOU ale zase není. V podstatě je to další, tentokrát akorát ruská, variace na téma "kterak drzí klackové ve výcvik vstoupili, buzeraci prožili, v bojiště vlezli, často pařili, v bitvě pomřeli a domů skoro nedolezli". Výjevy a výlevy z tréninkového tábora jsou natočeny celkem bezpřekvapivě a velmi žánrově, leč kvalitně, ale nejlepší je beztak scéna, kdy všichni kluci šukají jednu a tu samou holku - babochlapa ostříhaného na chlapa, jejíž intimní nasnímání bohužel pěkně odflákli, poněvadž to byla vskutku vydařená Nastěnka. Normálně, pokud by vrchol nějaké pasáže válečného filmu spočíval v bum-bum, měl by asi pořádnej problém, ale tenhle hrc-prc měl fakt grády! _____ Ve druhé části se toho, bohužel, velmi málo děje - rusáci a slimáci si navzájem přes šutr nadávají do nejhorších matčiných potratů, šustí po sobě bazukami, blázní z vederek, chrní na hlídce a řeší prochcaný zápalky. _____ Třetí pasáž je rámus, rachot, rokenrol, Saigon, bordel a punk - a závoreň to největší hovadné klišé: sotvaže jste si ony drzé klacky oblíbili, teď o ně v 15 min "absolutního rachotu z nebe" přijdete. Je to vlastně jako ČETA, ZTRACENÝ PRAPOR atd. parusky - film s mimořádně našlapaným (tedy výsostně hnusným) závěrem, kde si urvaná noha podává kliku u dveří s urvanou rukou, avšak vrávorající "výplní" mezi startem a cílem. Silnější tři a díkes za Sněhurku. Nedík za týpka s nůžkami - střih místama jest velmi chaotický! Asi měl nějaký vostrý šmiky.

• 4.4.2009  22:19
    96 hodin (2008)

Výborná Bourneovka (občas možná spíš Terminátorovka, vzhledem k tomu, že rozzlobený taťka byl zde doslova nepoškrábatelný). Od první minuty mě to vyloženě bralo, jen škoda, že to odsejpalo až příliš rychle. Je to sice pořád kýč, trochu (dost) černobílé a celkově né moc věrohodné, ale brutální, řekl bych až nakažlivé tempo TAKEN všechno přebíjí. Plus jsem rád, že Liam Neeson konečně vyrostl v pořádnýho chlapa a od dob např. Excaliburu pravděpodobně i navštěvoval hodiny herectví. :-) P.S. teď koukám, že pětadvacítka Maggie Grace hrála čerstvě 17 letou pannu k vyfackání - tuze zajímavé.

• 15.7.2012  11:42

Do jednotky těžkooděnců infiltruje praxí a úctou nepolíbený zajíc, který se snaží ve svojí nové jamce všemožně zapadnout, aby nakonec po krysím způsobu vzdoroval určitému myšlenkovému kvasu, který v azurově opřilbených hlavách nebezpečně bují zhruba jako maminovské špeky v pase mých kdysi výstavních spolužaček. Stefano Sollima, a pojďme mu na chvíli slepě věřit, vykresluje Řím, jak ho ze sluníčkovatých turistických kartinek asi neznáte, latentně feministický, bez jasné národní identity, morálně vachrlatý, trochu multikulti. Na základě průsernatých zpráv zevnitř (TV aj. mediální mrdky) i zvenčí (štrapáce jejich rodin) začínají emoce na bengárně bobtnat a vařit jako v papiňáku. O to smutnější je, že film de facto končí v době exploze...

• 19.2.2009  22:11
    Absolvent (1967)

30letý Dustinek se převlík za 21letého študáka, pravděpodobně panice, hehe. Jenže mě to neokouzlilo, nebavilo a v podstatě to ani nehodlám dokoukat. Jak by řekla jedna moc hezká hnědooká holka z mýho okolí, jsme zřejmě každý na jiné vlně. Kladně lze hodnotit soundtrack.

• 30.6.2014  13:28
    Acid House (1998)

"Takhle jsem si tě vždycky představoval." - "To protože nemáš žádnou představivost, píčo blbá." Tak přinejmenšim jedno je jistý, někdo se na dialozích zhusta vyřádil.

• 19.9.2008  13:44

Vedle dvou svých slavnějších sequelů se THE BOURNE IDENTITY nemá za co stydět. Zasněžená Francie a Švýcary maj něco do sebe. Ačknost se mi zdála dostačující (ve 2. a 3. je strhující, já vím). Nabídnout mě jako divákovi více opravdu dobře rozepsaných charakterů (jako Heat) + aspoň jednu "zaručeně cool scénu na celej život" (jako Heat), dal bych fullhouse.

• 16.2.2010  23:26
    Agora (2009)

Přijmi ode mne tento dar. Je to kapesník s krví z mého cyklu. _____ Tenhle film je strašlivě zlý z toho pohledu, že tolik buranů, křupanů a vidláků na jedné smradlavé hromadě aby člověk pohledal s baterkou. A oni ještě vyhrajou! Holota nohatá! _____ Nula doopravdy zapamatovatelných scén, což se ale naštěstí nerovná nulovému napětí. Intelektuální sideline, představující diváctvu Hypatii jako hloubavou astronomku průkopnici, je IMHO mnohem zajímavější, než rozpuk křesťanství. _____ Ač zabíraje poměrně značné množství událostí, osobně bych AGORU ještě o pár minut ošmikal. _____ Vyvstal mi v hlavě problém ne nepodobný APOCALYPTU: je to docela svižný film, ale z určitého úhlu si ho hnusím. Přesto - více filmů z Egypta a přilehlých historicko-geografických oblastí, pls (65%).

• 17.3.2008  14:28
    Air Bud - Fotbalista (2001)

Epicky špatné, hihňal jsem se tomu jako idiot: seš ty filme ale mizernej!

• 21.11.2007  16:19
    Akta X (TV seriál) (1993)

Inteligentní, trvanlivé, originální, osobité, skvěle zahrané a hlavně pro mě tematicky vděčné. Tolik nezapomenutelných postav narvaných do jednoho seriálu, tolik vrcholů zápletky, to nemá obdoby. Při některých mytologických dílech jsem skoro umřel zvědavostí. :) ----- Pro mě osobně nejlepší zkouknutý seriál ever - ne pro nějakou "konstantní genialitu", nýbrž pro bravurně zpracovanou (alespoň cca do roku 1999) těžkou látku.

• 13.12.2007  20:00

Velmi kvalitní, ostatně jako celá první série. Hlavní charakterové rysy Muldera a Scully se hned zkraje hezky vybarvily. Bláznivá scéna s bláznivým Mulderem se sprejem ("X") v oregonském lijáku je prostě nezapomenutelná. Co to děláš? -- Ani nevím.

• 29.6.2007  00:13

Jako samostatný film trochu divné, jako malý dílek z monstrózního celku smsl dávající, kvalitní, leč ve srovnání se seriálovou mytologií té doby nikterak výjimečné. --- SPOILER --- Smutná smrt Muže s pěstěnýma rukama taktéž nepotěší.

• 15.5.2008  03:19
    Akta X - Pravda (S09E19) (epizoda) (2002)

Je mi, jako kdyby mi po devíti letech umřel pes nebo tak něco. Jasný plný počet za 9 (většinou) krásných sérií, za Muldera, Scullyovou, Skinnera, Muže z Pentagonu, Pana X, Maritu, Syndikát, zelené mužíčky... a hlavně za zábavu, nad kterou lze i přemýšlet. Sem tam nás diváky vodili za nos a předváděli všelijaké držkopády, ale pořád to byla velká jízda, ne?

• 21.11.2007  16:15
    Akta X – Akta 1: Neotevřená akta (video kompilace) (1995)

Spolu s některými kousky 3. a 6. sezony možná ta úplně nejlepší mytologie, která se mě opravdu dotkla. Škoda, že se na to jen tak pro srandu králíkům nekoukne víc lidí - možná by čuměli.

• 17.9.2008  04:14

Obdivuju mytologii THE X-FILES i s celou plejádou herců, kteří ji během těch šesti skvělých (a dalších třech solidních) let symbolizovali, a ani sebeblbější nápad Chrise Cartera na tom nic nezmění. Tato closure se ale zřejmě od samého začátku nemohla povést. Chvílemi nesměle ťuká na přivřené (mytologické) dveře, chvílema se snaží rozdrásávat starý rány v dávno nefungujícím vztahu Mulder & Scully, což Akty nepostižený filmový čumil nepochopí a 50% zainteresovaných tak akorát nasere, a ani jedno filmu neprospívá. No a vezmeme-li (přísně) v potaz, že se vláda Muldera posledních X sezón nepřetržitě pokoušela zabít, vypadá děj opět jako nesmysl. _____ David Duchovny, již spíše šoustal Hank Moody než ufař Fox W. Mulder, nemá motiv (rýpání do sestry Samanthy je vyloženě trapně zinscenováno), trápí se a přehrávaj ho i ty tužky zapíchané do lustru. Gillian Anderson, ač zřejmě nepatrně horší herečka než její kolega, je lepší, jenže ani její doktorská dilemata na pozadí mě nebrala. Amanda Peet je nejvýš podprůměrná. Xzibit je - jaké překvapení! - blbě napsaný i zahraný. Billy Connolly jako sympatický (heh) pedofilní kněz ujde, s průměrným scénářem se pere jako chlap a tento souboj jako jednooký mezi slepýma vyhrává. _____ Nemíním tady křičet že je Carter zřejmě po lobotomii, jak je scénka s Bushem vykonstruovaná a trapná, takže vlastně pohřbívá celý film, atp. atp., nijak výrazně se mě tenhle fuckup nedotknul. A to je možná celkový problém filmu - polovina good old smellu je v čudu a celé to funguje asi jako chlap bez koulí. Dobrý drink je přece blbost ředit, že? Nebo jinak - dříve, když šel člověk kolem bedny a dávali tam třeba 04x01 (což je Talitha Cumi nebo Herrenvolk, mimochodem :-)), každý "Iksař" vycítil tuhle svou sladkost podle prvních pár obrázků. To bylo tenkrát. I WANT TO BELIEVE je holt přinejlepším někde mezi a vzhledem k mimořádným zážitkům, kterých jsem se dočkal v epických epizodách typu Darkness Falls, Anasazi, Nisei, Herrenvolk, Memento Mori, Two Fathers & One Son (o kolik lacinější tyto krásné epizodky asi byly) musím ohodnotit tento propad za **. Pokud nášup, tak jedině mytologický - osobně bych klíďo píďo zkousnul i prequel a nezaujatí by se tentokrát, vzhledem k obvyklé akčnosti a nesmírné dynamice těchto epizod - nechápajíce souvislosti alespoň bavili nad prima thrillerem. _____ P.S. kde vyhrabali komparzistku Veroniku Hadravou zůstává největší záhadou od doby, kdy Kuřák vyhrabal Alexe "Játěmulderezabiju" Kryceka.

• 29.2.2008  19:37

Jako malému děcku mě mě to přišlo "hustý", popřípadě "fascinující". Vám ne?! :)

• 19.6.2009  19:21
    Alles Gute (2009)

"Kdybys nebyl blbej, nestal by ses Hitlerem!" Teď si ještě na noc pustit Orlíky a můžeme jít krásně volnomyšlenkářsky složit hlavu na polštář. Tlučící se Santa s Ježíškem - slovensky komentovaní - nemají chybu.

• 2.2.2008  15:56
    Alvin & the Chipmunks (TV seriál) (1983)

Celkem náhodou jsem tuhle věc jednou viděl a myslím, že to byl celkem prima seriál pro smrkáče.

• 1.5.2009  19:39

Kde selhává rodinná terapie, tam nastupuje Sam Mendes, jehož kariéru bych bral - i když JARHEAD byl trochu nuda, nevidím za ním většího přešlapu. Rozkošná rošťanda Thora Birch má nádherný poprsí! Mmmuc!

• 2.2.2010  01:32

Rozhodně je to obsahově cenný film z kategorie "déčko pro celou rodinu", akorát je to místy příliš zmatené a hlavně, duchové mrtvých holčiček a sorry-ování s k pomodlení zaťatýma pěstičkama týhle matky roku do vážného filmu s údajně věrohodným skriptem ze soudní síně prostě nepatří, to se na mě pane O'Havere (kdo to sakra je?) nezlobte. _____ Jestli klučina z IDI I SMOTRI potřeboval na place dětského psychologa, kohopak asi využily zde se mihnuvší dětičky po čas svých největších "chuťovek"? _____ Při filmu jsem si hned několikrát vzpomněl na BOYS DON'T CRY, takže výsledná katarze bude asi v něčem obdobná (dále též na KLANSMAN, AMERICAN BEAUTY, SCHINDLER'S LIST).

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28