Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární
  • Krimi

Poslední recenze (852)

plakát

Král psanec (2018) 

Dobry historicky film, presne za 3,5 hwiezdicky. Takze Statecne srdce dostalo pokracovani. Sice se zde narace ani herecke vykony na nej nechytaji (i kdyz i zde jsou herci ok), ale i tak to bylo na Netflix dobre. Problemem je zde zkratkovitost a stopaz. Napr. ze startu se porad mluvi o Williamu Wallaceovi, ale vubec jeho finalni pocinani neukazou. Vse, co vidime, je jeho leva (prava?) ruka, ktera okamzite vede ke konci primeri. Film ma 121 minut a ukazuje se, ze je to na jeho pribehovou rozmachlost malo. Napr. Statecne srdce bylo snad o hodinu delsi. Zcela paradoxne natocil Netflix prilis kratky rozmachly film - tedy ta sama firma, ktera nema problem roztahat banalni truestory krimi do 4 epizod plnych slizkych internetovych badatelu nebo natocit 70 minutovou krimi epizodu o uplnych idiotech, vykradajicich nejaky bezvyznamny sklady na Floride. Veskrze zajimavy paradox. Mohli se klidne i vice zabyvat vztahem Skota Roberta Bruce a jeho anglicke nevesty, ci lovehate vazbou anglickeho krale na sveho zpupneho syna, hodit tam nejaka intermezza dulezitych souvislosti z minulosti - ja bych se na to s chuti podival.

plakát

Slunovrat (2019) 

Nesouhlasím s hatery ani s fanboyi :) I přes tu stopáž mě film přišel poutavý, ale realisticky musím uznat, že je to taková originálně natočená hovadina. Zejména je to mnohem více vizuální a lyrický či filozofický film než horor. Dále budu sázet jeden masitý spoiler za druhým. Hlavní problémy filmu: [1] Prostředí samotné. Kamera je záměrně přesvětlená, aby se zdůraznila ona slunovratóznost. Přitom je to (kvůli prachům?) natočené někde v Maďarsku, vzhledem ke kopcům předpokládám v Aggteleku. Má se to odehrávat ve studeném balíkově za polárním kruhem (kde reálně dominuje kombinace rašelinišť, lesů a tundry), ale vesnice je na kameře obehnaná suchomilnými stepními svažitými trávníky jihu mírného pásma. Ráz přírody severního Švédska je ve skutečnosti zcela jiný. Kulisy jsou vyloženě ostentativní, ale to je možná záměrné a vůči celkové atmosféře filmu to není zas tak na škodu. Celkově kulisy působí amatérským dojmem. [2] Hlavní mužský hrdina je fakt dietní a herecky ani ve scénáří nesahá Májové královně ani po kotníky. [3] Film je plný náznaků a easter-eggů (see Youtube), z nichž jsem nezpozoroval ani jediný, ale jde o snůšku hovadin. Např. dva staršinové se jdou rituálně zabít ve věku 72 let, ale před kamerou vidíme mnoho dalších těžkých minimálně sedmdesátníků, kteří si žijí dál, jako by se nechumelilo. Nikomu z amerických studentů nepřijde divné, že jeden po druhém za divných a špatně vysvětlitelných okolností mizí. Ve vsi je signál, ale nikoho nenapadne zavolat policajty, právníky, Batmana nebo Uber. _____ Přesto jsou celková atmosféra, vyznění a způsob vyprávění velmi zajímavé. Pomalé tempo, obskurnost a přesvětelný vizuál mi připomněly film Melancholia od známého dánského úchyláka Von Triera. Severská rustikální mytologie je velmi sofistikovaně ztvárněna, veškeré rituální, sexuální a obětní scény jsou patřičně exponované a úchylné a vcelku úspěšně šokují. Horor (nebo spíš lyrický, psychologický film s nábožensko-filozofickým podtextem) není šablonovitý, lacině-krvavý ani lacině-lekavý, není to nic, co by člověk vyloženě již viděl, a rozhodně nic, nač by zapomněl. Chyby, které by potopily průměrný film od průměrného režiséra, jsou zde i přes tučnou stopáž méně fatální a člověk (jako já) chtě-nechtě "potřebuje" vidět konec, který je relativně originální a otevřený. Mnoho vedlejších linek zůstává nedořečeno, nikdo na konci nezpytuje svědomí, ani nic polopaticky nevysvětluje atp. Škoda toho Maďarska... (3,5*)

plakát

D.B. Cooper: Kde je mu konec? (2022) (seriál) 

První díl je skvělý, má švih, nenudí a sexy způsobem vysvětluje, jaká pohodička byla lítat ve vzduchu v 70. letech před nástupem komerčního létání a logicky narůstajícím počtem heistů. Druhý díl je naopak naprostý odpad, natahovaný a věnující se harašení skupiny nesympatických předpojatých idiotů - takyvyšetřovatelů. Odszuju Netflix za to, že něco takového odvysílal a schválil, obtěžovat takhle někdo ve dnešním myšlenkovém kvasu třeba mladou hezkou barevnou holku, má tisíce žalob a hejtrů na krku, ale holt šikanovat starého bílého dědka Rackstrawa s divokou minulostí dnes tematicky nikoho nepobuřuje, no. A oni se ještě tuze diví a pokládají to za dílčí důkaz, když se bývalý kriminálník "kupodivu" nechce o minulosti s idioty bavit, konzultuje s právníkem o 106 a zašívá se někde ve dvoře... Neslušnost, seznacechtivost a především naprostý nedostatek faktických důkazů a nic, co by se nedalo označit za pouhou spekulaci. Udělal jsem si jen rámcovou rešerši případu, ale překvapuje mě, že se nikdo nepozastavuje například nad faktem, že drobná odlišnost barvy nebo odstínu očí je prakticky irelevantní díky snadné možnosti záměny, možnosti aplikace speciálních kontaktních čoček apod. Dále dle závěru FBI člověk s domnělým jménem Dan Cooper nemohl být zkušeným parašutistou či vojákem s paragánským výcvikem, protože si počínal zkratovitě a vyskočil z letadla za šílených podmínek s velmi pravděpodobně nefunkčním padákem. Tedy se potenciálně někde vymáznul a umrzl (někdo jej mohl najít, zahrabat a ponechat si prachy, i když ty se v oběhu taky nikdy nenašly, jenom prapodivně v řece), a největším překvapením je, že se nikdy nenašlo tělo/neexistoval profil konkrétního pohřešovaného... Pokud mu v době činu bylo okolo 45 let, pak nemá smysl nahánět dnešní dědky, kteří byli v té době o dekádu či více mladší a celkově vzato by takový pachatel měl být půl na půl již pod drnem, i kdyby ten heist přežil. Vezmeme-li v potah, že ukradl relativně zanedbatelné množství peněz, nikoho nezabil a dokonce propustil drtivou většinu nic netušících rukojmích, jeví se celý případ jako totální mrhání prostředky emerických daňových poplatníků... Holt to chtěli asi uzavřít just for the sake of it. Přitom vstupuje podle mého do hry to samé, co v případu Jacka Rozparovače, a sice bohapustá smůla nebo náhoda, aby byl nalezen nebo dopaden. Cooper byl nepochybně inteligentní, ale nikoli bezchybný, jinak by neskočil do tmy za takových šílených podmínek a už vůbec ne s atrapou padáku:) (Paradoxně - pokud to chcete ještě více zamotat - i volný pád s bugovým padákem lze při určité konstelaci a znalostem přežít!) Rozhodně mu pomohlo, že FBI ztratila ty nedopalky s otisky, které tam tutově byly a které se nějak neobtěžoval vzít s sebou...

Poslední hodnocení (1 659)

Král psanec (2018)

22.08.2022

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

21.08.2022

Slunovrat (2019)

06.08.2022

D.B. Cooper: Kde je mu konec? (2022) (seriál)

16.07.2022

Love, Death & Robots (2019) (seriál)

05.07.2022

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

28.05.2022

Hnüs (2019)

28.05.2022

Cry Macho (2021)

12.05.2022

Devadesátky (2022) (seriál)

13.02.2022

Reklama