Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární
  • Krimi

Poslední recenze (863)

plakát

Černé zrcadlo - Série 4 (2017) (série) 

USS CALLISTER zaobírající se myšlenkou vybouřením nevybouřené frustrace, chtíče... ve virtuálním prostoru... ne až tak košer způsobem. Skvělá myšlenka i provedení, sympatie k dílčím postavám se přelévají rychleji než covidové helicopter dumb money na trollerských spekulacích znuděných mileniálů. Skvělá myšlenka i provedení - 90%. ARKANGEL (příhodnější název by snad byl "Who shags my daughter?") je studie starostlivé matky, které postupně hráblo fest. Díl řeší vliv trackovacích = šmírovacích moderních zařízení, kontraproduktivních útlocitných dětských filtrů apod. na rodinné vztahy. Místama hlušší zdlouhavé pasáže - 70%. KROKODÝL je podceňovaná kriminálka skandinávského střihu, odehrávající se na futuristickém Islandu se skvělou Andreou Riseborough, která se do vezdejšího prostředí výborně hodí (...svou bílou hlavou). Rafinované a napínavé, ale závěr už poněkud přešpikovali, přeamplifikovali a celé to trochu znehodnotili - 90%. DJ NA ODSTŘEL - jeden z asi tak tří "sladších" dílů Black Mirror. Bravurně udělaný futuristicko-romantický cajdák s myšlenkou, že pravá láska kilometrovou zeď s jedním malým žebříkem přenáší. Mezi hlavními hrdiny panovala neuvěřitelná chemie - 90%. ŽELEZNÁ VŮLE: neviděno/nehodnoceno. ČERNÉ MUZEUM: některé dcery mají dlouhou paměť. Díl se podobně jako LOVNÁ ZVĚŘ (2. série) zaobírá myšlenkou spravedlnosti vložené do rukou sadistického úchyla - hledá nedefinovanou hranici mezi adekvátní výší trestu "alternativními způsoby" a zločinem páchaným na osobách, které předtím spáchaly ohavný zločin. Složeno ze tří souvisejících futuristických povídek, jedna vedle druhých ujeté jedna báseň. 80%. _____ Jako jediné sérii dávám 5 hvězd, ačkoli jsem ji neviděl úplně celou, 3 ze 6 epizod hodnotím jako fantastické (Callister, Krokodýl, DJ) a jednu jako velmi dobrou (Muzeum).

plakát

Černé zrcadlo - Série 3 (2016) (série) 

Pro většinu lidí kultovní, pro mě spíše nevyrovnaná série. _____ PÁD STŘEMHLAV: S přehledem nejlepší díl série a nejspíš i celého seriálu, skvělá a dokonale zrealizovaná i zahraná (jako obvykle příšerná) myšlenka. Bryce Dallas Howard (která jako by z oka vypadla jedné mé bývalé spolužačce co rovněž nadměrně řešila své okolí) v roli falešné mějměrád pipiny doslova válí. Hvězdičkové ohodnóco vládne všemu a všem (Hello CFSD! Hi Pomo!), na hlubší průzkum člověka jako "produktu" nemáme čas, spěcháme přeci za dalšími hvězdičkami. Pomalu se to děje. Pane ynternetu - děkujeme! 100% _____ ZKUŠEBNÍ VERZE: x-té zpracování látky o čuráckých zákoutích virtuálna, citově zploštělých developerech apod. V hlavní roli uvěřitelný mladý tápající backpacker, kterých jsem po Asii či Latinské Americe potkal ťapat mraky. Nepřišlo mi to bůhvíjak zajímavé, snad kromě osobní linky mezi dvěma mladými lidmi (která se řekněme nestihla nikam rozvinout). 60% _____ SKLAPNI A TANCUJ: řeší téma online vydírání přes noťas. Normálně vzatý thriller, opět nepřináší nic nového. Borderline materiál, skoro až narušuje povahovou charakteristiku seriálu. 50% _____ SAN JUNIPERO: zabývá se otázkou simulace věčného mladého života po smrti. Originální a vhodné téma, ale tento díl mě vyloženě nebavil a nepřišel di dobře zpracovaný ani zahraný (ty mladé herečky mě docela iritovaly). 40% _____ MUŽI POD PALBOU: velmi slušný post-apo díl. Čitelné, ale zábavné. Armáda je sviňa. 70% _____ NENÁVIST NÁRODA: Black Mirror meets X-Files (Gethsemane, 3. série). Online hlasující "vyhlasují" likvidaci za pomoci nejmodernějších technologií pro jeden lidový terč za určité hlasovací období - dokud si neodnesou svůj díl viny. V hlavní roli skvělá Kelly Macdonald (2x Trainspotting) s břitkým skotským výrazivem a humorem. Škoda že to ustřihli a neudělali delší. 90%

plakát

Černé zrcadlo - Série 2 (2013) (série) 

Skvělá série, všechny 4 díly jsou plné emocí a každý přitom řeší něco úplně jiného. _____ PŘIJDU HNED: otázka problematiky možné podoby smrti v budoucnu. Bude možné žít naplno s něčím, co sice nabízí nekonečnou erekci a perfektní sex, ale je pouhou kopií někoho na základě digitálního profilu a neumí zareagovat na žádné spontánní či nečekané situace? 8/10 _____ LOVNÁ ZVĚŘ: skoro dokonalý díl, metoda odplaty oko za oko v budoucnosti, aneb kde je hranice mezi spravedlností a sadismem. Úžasné titulky. Příliš krátké. 9/10 _____ MEDVÍDEK WALDO: poukazuje, že vtipný odrzlý hejt nemůže být zábavný donekonečna, protože přináší jen sebefrustraci a nulovou protihodnotu. Prostředí trochu jako S01E01, ale úplně jiné téma. Trochu to připomínalo satiru Děkujeme, že kouříte. První 'modrý' díl na CSFD, ale za mě rozhodně ne nejslabší. V díle vystupuje nesmírně sexy hnědoočka Chloe Pirrie, kterou bych rozhodně nechal večer zahřívat svůj skromný pelíšek. 7/10. _____ BÍLÉ VÁNOCE: dva chlápci žijí za podivných okolností v jednom bytě, ale pouze jeden z nich ví, která bije. Jeden hajzlík se snaží dostat druhého, aby se vykoupil. Oba herci jsou skvěle hrající sympaťáci a ačkoli byli u něčeho fakt hnusného, tak se nedá říct, že by byli špatní lidé - spíš takové chaotic good men s normálními neřestmi... Kdežto zasraná štětka víceméně uchází pořádnému trestu. Emociální a mrazivé, ale obě hlavní pointy jsou poměrně předvídatelné. 9/10.

Poslední hodnocení (1 687)

Arnold (2023) (seriál)

18.09.2023

Filmy našeho dětství (2019) (seriál)

18.09.2023

Černé zrcadlo - Série 6 (2023) (série) (S06)

29.08.2023

Černé zrcadlo - Série 4 (2017) (série) (S04)

29.08.2023

Černé zrcadlo - Série 3 (2016) (série) (S03)

29.08.2023

Černé zrcadlo - Série 2 (2013) (série) (S02)

31.07.2023

Černé zrcadlo - Série 1 (2011) (série) (S01)

31.07.2023

Africké královny - Královna Kleopatra (2023) (série) (S02)

15.05.2023

Děti Nagana (2023)

12.05.2023

Reklama