P.S. Miluji Tě (2007)

Moje spolužačka Lusynda by z toho měla kalhotky úplně durch. A ten cocky & funny týpek si zasoužil ŠUKAT.

Centurion (2010)

Jeden z těch serióznějších a kvalitnějších akčních filmů l. p. 2010... Viděl jsem letos kompletní Velký vypatlaný čtyřúhelník (EXPENDABLES - PREDATORS - MACHETE - CENTURION), ale byl to kupodivu jenom relativně nezkušený ušák Neil Marshall, kdo nakonec předvedl víc, než nasliboval. CENTURION patří kvalitou, obsahem a cílovým zaměřením spíš mezi klasické historické filmy "velmi volně podle historické předlohy" GLADIATOR nebo BRAVEHEART. A všecky ženské zde zahrály velice dobře.

Predátoři (2010)

Díky bezchybné první polovině v perfektním prostředí je to pořád lepší film než EXPENDABLES nebo MACHETE. Pak už mi to "kvalitou" připomínalo VAN HELSING.

Machete (2010)

Když už nic jiného, nemůžu dát míň než tři hvězdičky filmu, kde si ženská vytahuje telefon z vlastní frndy, jako by se nechumelilo - jakkoli je násilí devalvující, amplifikovaný a totálně necivilní. MACHETE je jako krvavý biftek, který by mi měl sice papírově chutnat, ale v praxi mám z něj pořádnou sračku.

Vražedná stěna (2008)

Myslel jsem si, že dva nazdárci slezou Eiger, Hitler je oba poplácá po zádech, zabéká se nějaká patetická bavorská lidovka, a samozřejmě společně ošukají tu reportérku, protože mají koule a duši, zatímco ten vyčuchlý reportér (kolem kterého se děly ve filmu fakt nudný věci) jako že né. Naštěstí ze Stölzlovy kinematografické dělohy nakonec vylezlo něco docela jiného. I když, naštěstí, to mohlo v případě NORDWAND znít pěkně masochisticky. Jo, jo. Někdy i každý nezmodralý nepomrzlý prst dobrý.

Expendables: Postradatelní (2010)

Dovedu si představit, že se Sly během natáčení docela dobře pobavil: uždibl si ždibíček vysoce erektivní Hispánky, sešel se s mnoha starýma pákama (nebo pakama - záleží na úhlu pohledu) a prolil ještě o pár hektolitrů krve víc, než většina jeho předchůdců (tento axiom lze uplatnit taktéž na krájení končetin).

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Lidi obyčejně nejsou moc odvázaní z toho, když jim někdo ukáže koloběh jejich jediného a jedinečného života v 98 minutách. Kim Ki-duk to věděl a věděl taky, jak občas zaútočit na ty nejnižší pudy, a tak se těžko mohl trefit mimo mísu. Zároveň staví na hlavu mou oblíbenou zásadu, že chybovat je v rámci vývoje přirozené a běžné. 80%, krásná Asie, krásný panickopanenský sex a škoda rybičky a hada.

Robin Hood (2010)

ROBIN HOOD je můj typický tříhvězdový film. Ne moc chytrý, ne moc nudný, scénáristicky, choreograficky i jinak zachybený, s nepřesvědčivou postavou krále, s Cate, jenž přehrála všechny, obsahem nečekaný, audiovizuálně doopravdy zajímavý paradoxně až u titulků. Závěrečných. Plus všechno to, co labužnicky napsal a popsal můj oblíbený uživatel Enšpígl. Ridley Scotte, navalte dvojku.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Nesmírně kvalitní film vzácně lehkonohý v dialozích a hereckých výkonech, kameře i střihu. Živá ukázka toho, že si mohou být dva filmy "beztrestně" podobny jako vejce vejci, pokud se mi po většinu času stopáže smíchy svírají moje vejce. Tohle a PODFUK / SNATCH jsou k sobě zhruba jako první dva FALLOUTY.

Čas (2006)

Co ke SHI GAN napsat, když je to tak excelentně znepokojivé, smutné, strašidelné, jiné. V interiérech, které mají společné s těma našima snad jenom zásuvky. Neřešící pracovní, ba ani příbuzenské a přátelské, ale jenom ryze párové problémy. Původně "mezlidský" film, který se ochotně zvrhne v paranoidní thriller. Divné, ta holka se chovala jako úplná čubka, a ani jsem jí to neměl za zlé. Z duše má trhací kalentář, ale přijde jí to perfektně normální, dokonce i okolí to přijde perfektně normální... Přitom většího blázna jsem snad ještě neviděl, jak se ke konci zmazaná od barvy na vlasy, patlátek a krve z (cizí) rozjeté hlavy ušklíbla při mámivé myšlence na další plastickou operaci, no to bylo doopravdy něco. Rezonuje ala VERONIKA DECIDES TO DIE, a troufám si říct, že právě od Veroniky jsem lepší film po niterní stránce neviděl, úplně jasná pětka.