• Western

S tebou mě baví svět (1982)

Rozhodně bych netvrdil, že se jedná o veselohru století. To ti hlasující diváci museli být v rauši, či co?! Nicméně se jedná o slušnou taškařici, kde zejména hlavní mužská trojka hraje velice sympaticky a přesvědčivě. Co tomuto filmu dosti ubližuje, je fakt, že ho dávají každý rok min. 2x, což vede k tomu, že u dosti lidí už upadá v nemilost. Kdyby ho pouštěli v zimě, je to OK, ale i v létě?! Však jeli na hory a vzali si Rossignoly =D Na druhou stanu musím říci, že spousta hlášek už zlidověla, což také o něčem svědčí.... Takže bych to svým způsobem za klasiku považoval, o tom nemůže být pochyb. 4* a 82%

Rambo: První krev (1982)

Jednoznačně jeden z nejlepších filmů se Slyem. Válka ve Vietnamu byla největší prasárna, kterou můžeme USA připsat (kdyby se alespoň poučili...) a vždycky na to doplácí jenom obyčejní lidi. Tím spíš, když potkáte trotla v policejní uniformě, kterej si myslí, že má moc všechno řídit. Závěrečný výbuch emocí ve mně zanechal hluboký dojem a důvod k zamyšlení. Bravo. 90% "Vy, jste zákon ve městě, tady jsem já. Nechte toho, nebo bude válka!!! Ukončete to!!"

SuperStar 2021 (2021) (pořad) odpad!

ach můj bože! Každý rok stejná kravina, která mě snad nikdy nepřestane udivovat (rozčilovat)! Jediné, co stojí za to, jsou výstřihy Moniky Bagárové =D

Superpolicajti z Miami (1985)

S novějším dabingem (Mrkvička, Schánilec) je to lehce nadprůměrný film s touto dvojicí. Původně jsem to ovšem viděl s původním dabingem o 6 lidech a to se prostě nedalo... Kolikrát ani nebylo jasné, kdo to mluví... Ale jak říkám, když se dá vybrat, tak se jedná o celkem slušnou komedii. "Aha, vy myslíte bloody Mary... " Já jsem proti násilí" :) 70%

Povídka o policajtovi (1975)

Naprostá klasika, a to i přesto, že Alaina Delona zrovna dvakrát rád nemám. Možná to bude tím, že ho skvěle nadaboval pan Abrhám.... 5* uplně zaslouženě.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Když jsme na tom byli s rodinou v kině, tak jsem se královsky bavil. Na podruhé už to tak super nebylo, ale i tak: celkem dost dobře nechápu, proč tomu všichni na ČSFD dávají tak prachbídné hodnocení? Znám mnohem horší filmy, které zde jsou nadhodnocovány.... 3,5*. Carda jako Brutus byl geniální...

Zelená karta (1990)

Herecký konzert Gerarda... Nic víc psát nebudu ani nechci.... To normálně rom. komedie moc nemusím, ale ZK mě dostala, a nestydím se to přiznat :)

Strážní andělé (1995)

Naprosto neřízená taškařice ve stylu Francouzů. Upřímně jsem se u toho včera zasmál, a o tom přeci komedie jsou... To že to bylo místy dosti uřvané a přitažené za vlasy, je už jenom malá kaňka. Postava dábla našeptávače, byla skvěle úlisná, naopak Depardieu jako anděl byl roztomilý. Ještě musím pochválit vynikající dabing (skvělí Pyško a Soukup), který i díky necenzurovaným výrazům značnou měrou dopomohl ke skvělým gagům a hláškám. No a Eva Herzigová?! No ty vole..... to byla lastonka =D. 90%

Vybíjená (2004)

Vynikající taškařice se skvělým Benem, který se tentokrát skutečně mistrovsky zhostil hlavního záporáka, a nutno dodat, že mu to sedlo mnohem lépe než "obyčejný" hlídač v muzeu.... Vždycky jsem strašně rád, když v dabingu slyším Davida Prachaře... A myšlenku o tom, co je v životě důležité, rovněž chválím, neboť stojí za zamyšlení. 91%

Cutter (2005)

Klasický film s Chuckem Norrisem, který nemá čím překvapit. Na druhou stranu děj se celkem hýbe, je tam skvělý záporák a tematika holokaustu se nikdy neomrzí... Kdo ví, zda na tom něco nebude - nacisti byli schopni všeho... Ještě musím vypíchnout velmi kvalitní dabing (Pospíchal je standardem, dále Z. Adamovská či L. Hruška). 70% spíše by tomuto snímku odpovídalo 3,5* hodnocení, ale polovičky dát nejdou, takže nechám takto.