• Romantický
  • Thriller

Photograph - Ein Foto verändert ihr Leben für immer (2019)

Som sklamaná, film postráda akéhokoľvek ducha, je to tichý komorný príbeh s neurčitým koncom a neviem sa rozhodnúť, ako by som chcela, aby skončil. Od tohto režiséra po filme Dabba by som čakala niečo omnoho viac, možno to len bol chabý pokus o niečo podobné, ktorý rozhodne nevyšiel. Nedokázala som sa vcítiť do postáv a Nawazuddin, ktorý väčšinou nesklame nemal s v tomto žiadnu šancu sa nejako prejaviť, obe hlavné postavy boli vlastne o ničom. Žiaľ.

Roboti aniya (2017) (seriál)

Skutočne veľmi pekné, sladké, romantické, vtipné aj naivné. Usmievala som sa pri tom celý čas a bolo mi s nimi fajn. Dobrí vyhrali, zlí boli potrestaní, krivdy sa napravili a každý našiel svoju lásku, čo viac môže človek chcieť. Ten jeho priblbučký úsmev mi zostane v hlave dlho a na úplnom konci vyzeral fakt super.

Yaara (2020)

Príbeh 4 priateľov a ich kriminálneho života, odohrávajúci sa vo flashbackoch do minulosti. Hudba pekná aj keď hodne nostalgická. Samotný príbeh a osudy priateľov nie sú veľmi za srdce berúce a ako divák som sa do nich nedokázala vcítiť. Takže príbeh je priemerný ničím nevynikajúci.

Jsi taky člověk? (2018) (seriál)

Mať takého milého robota, asi by mi tiež nevadilo, že je robot. Príbeh klasický, námet je dobrý a pozerať sa na jeho tvári s úsmevom anjela bol bonus naviac. Celý seriál túžite po happy ende a stále dúfate, že robotická láska zvíťazí. Mohli to občas síce trošku zintenzívniť s tou romantikou, ale čo už by človek chcel od robota, ktorý nemá city... :-) Páčilo sa mi to, bavila som sa a to je hlavné.

Girlfriend (2020) (seriál)

Roztomilá čínska sladkosť. Romantický seriál so všetkým čo k tomu patrí, milými postavami a samozrejme aj nepríjemnými, aká by to bola láska keby si ju nezaslúžili odtrpením si problémov a protivenstiev. Nenáročné na zrelaxovanie vo svete romantiky.

Gumihodyeon (2020) (seriál)

Tento seriál je skutočná pecka. Fantasy mám rada a v tomto poňatí bol napínavý a dobre obsadený, možno až na Bo-ah Jo, ktorá mi síce vcelku nevadila, ale ani veľmi neočarila. Zato všetky ostatné postavy, včítane vedľajších si silno konkurovali, možno aj kvôli hlavnej mužskej hereckej dvojke, Bo-ah Jo tvorila len nejaký doplnok. Lee Dong-Wook a Beom Kim mali skvelé postavy a skvele ich zahrali. Som očarená a nadšená. Krásny seriál.

Pyeongil ohoo seshiui yeonin (2019) (seriál)

Keď som sa púšťala do prekladu som absolútne nečakala, že to bude také skvelé. Skutočný a uveriteľný príbeh o nájdení pravej lásky až po uzavretí manželstva s niekým iným. S hlavnými hrdinami prežijete okamihy šťastia aj absolútnej beznádeje a nešťastia. Veľmi pekný seriál, ktorý mi dlho zostane v hlave.

Objímej mě (2018) (seriál)

Pôsobivý seriál, niekedy až príliš realisticky natočené scény sa dostávajú pod kožu a odtrpela som si to. Príbeh psychopata a jeho blízkych, problematické vzťahy a rôzny dopad jeho jednania na členov rodiny. Jang Ki-Yong je zvláštny herec, krásne sa na neho díva pre jeho zaujímavú tvár, ale je z tých hercov, ktorí nevedia zahrať smútok, ale šialenstvo mu išlo dokonale. Určite na tento seriál dlho nezabudnem pre jeho drsnosť a súčasne silu.

Bi bei shang geng bei shang de gu shi (2018)

Na túto tému, už bolo natočených hodne filmov a niektoré určite lepšie. Napriek tomu, sa mi vlastne páčilo, hlavný hrdinovia boli taký "iný". Ťažko povedať, ako by sa kto v danej situácii správal, ťažko posudzovať čo je láska a čo sebeckosť, proste to tak bolo a bolo to smutné. Čo dodať...

Man-choo (2010)

Mám rada takéto smutné, pochmúrne filmy, kde sa dá veľa pochopiť aj bez slov. Hyun Bih s bradou bol nezvyk a ako sa hovorí, muži starnú do krásy, tak u neho to platí dvojnásob. Príbeh pekný, smutný, krutý. Niekedy je dobré si poplakať. Páčilo sa mi to.