• Romantický
  • Thriller

Cheolinwanghoo (2020) (seriál)

Úžasne skĺbili komédiu s drámou na historickom pozadí. Intrigy na dvore, láska, podivný cestovateľ v čase ocitnuvší sa v tele kráľovnej dodal tejto postave živosť. Veľmi sa mi to páčilo, hltala som jeden diel za druhým a kľudne by som v tom ešte pokračovala.

A Round Trip to Love (2016)

Páčilo sa mi to, napriek tomu, že v druhej časti už priveľmi tlačili dej do drámy. Inak postavy sa mi páčili, Nate Huang ma svojim herectvom neočaril ale Gao Tai Yu bol skutočne dobrý.

Manyeosikdangeuro Oseyo (2021) (seriál)

Námet, ktorý mám rada a ani seriál nesklamal. Smutné príbehy, záhady, mágia, odkrývanie osudu hlavných hrdinov, minulosť a súčasnosť. Všetko pekne do seba zapadalo. Páčilo sa mi to a dúfam, že seriál bude mať pokračovanie, hlavne pre to, že mi tam chýbalo citové zblíženie hlavných hrdinov, v ktoré som od začiatku dúfala.

Zubní nit (2019)

Do 15 minút vtesnali naozaj všeličo, o tom je asi krátky film, aj keď...

Startup (2020) (seriál)

Som trošku sklamaná, dávam síce 3 *, ale myslím, že tento seriál ani spolovice nevyužil potenciál námetu. Scenárista zmeškal príležitosť, konečne dať v seriáli šancu "tomu druhému". Aj keď oči Nam Joo Hyuka boli také, že by im nikto neodolal, v určitej časti filmu som bola schopná ho obetovať a dať šancu Kim Seon Hoovi. Bolo to ťažké rozhodovanie, ale scenárista to mohol využiť. Inak mi seriál veľmi námetom pripomenul Itaewon class a možno som od určitého miesta mala naň vyššie nároky, ako mohol splniť, čo sa žiaľ nekonalo.

Sweet Curse (2021)

BL horor, už to samo o sebe je zvláštna kombinácia, na môj vkus zvláštna a na Kóreu odvážna. Aj keď ide o krátky film, chýbalo mi tam viac vysvetlení deja a vzťahov, dosť času vyplytvaného na "hlúposti" by bolo deju a jeho pochopeniu na prospech.

Gen Y (2020) (seriál)

Seriál zo študentského prostredia. Keby nebolo hlavnej dvojice, tak sa priznám, že ma to nezaujme veľmi. Dosť priemerný seriál.

Unconditional Love (2013) (seriál)

Prečo ženy neposlúchajú aspoň niekedy mužov. Ono aj muži majú niekedy pravdu a keď povie zostaň doma, tak tam mala zostať a nie liezť za ním a všetko pokaziť. To by ale potom nemalo ten tragický (trochu prehraný) koniec. Príbeh je veľmi zaujímavý, spočiatku sa zdá, že trafila na sviňu chlapa, ale po niekoľkých dieloch sa to trochu objasní a v zásade som jeho správanie nakoniec dokázala pochopiť. Tak miloval mŕtvu ženu, že si v nedokázal pripustiť, že môže milovať aj inú, a keď na to prišiel, zomrel, to je asi pointa seriálu.

Keonbbang seonsaengkwa byeolsatang (2005) (seriál)

Seriál staršieho dáta, ale skutočne dobrý, bavila som sa celý čas, hlavné postavy boli sympatické aj vďaka smutným osudom a neopätovaným láskam. Yoo Gong bol zlatý ako v tomto veku býval a jeho čistá impulzívna "šteňacia" láska bola očarujúca. Celý seriál som im držala palce.

연남동 키스신 (2019) (seriál)

Veľmi pekná web séria, takmer detektívna, o hľadaní páchateľa prvého bozku. Páčil sa mi netradičný námet, spracovanie a napriek krátkosti to bolo zaujímavé.