• Romantický
  • Thriller

Královský krejčí (2014)

Zaujímavá historická dráma o láske obyčajného krajčíra k nešťastnej kráľovnej. Zaujímavý námet aj spracovanie. Páčilo sa mi, či už obsadením aj výpravou.

Sei no Gekijaku (2020)

Jeden muž sa snaží zachrániť život druhému, aby ten druhý potom mohol zachrániť život jemu a to skutočne zvláštnym a napodiv fungujúcim spôsobom.

Eoneu Nal Uri Jib Hyeongwaeuro Myeolmangyi Deuleowassda (2021) (seriál)

Smrť k vašim službám, doslova a do písmena. myslím, že zatiaľ je toto pre mňa vrchol tohto roka. Neskutočne ma to bavilo, vládla tam neskutočná chémia medzi hlavnými predstaviteľmi, že ma až zarážalo, že až na niekoľko pusniek to ustáli v počestnom stave. Druhým úžasným párom bol Soo Hyeok Lee s partnerkou, ich príbeh by si v každom prípade zaslúžil samostatný seriál, mám ho rada a bol vo svojej postave úžasný. Príbeh ako taký, je pomerne plný životných múdrostí ale podaných v príjemnej forme. Boh, ktorého predstavovalo mladučké dievča, bol zaujímavý a všetko čo napáchal mu bolo odpustené. Od začiatku som mala neodvratné tušenie katastrofického konca a až do úplne posledného okamihu som niečo podobné čakala, v podstate, by som to možno bola aj vítala, chcelo sa mi poplakať si nad ich šťastím alebo nešťastím, pri nejakom konci, ktorý by prišiel ako blesk z jasného neba, ale žiaľ kórejské seriály tak zväčša nekončia, majú skôr radšej konce a žili šťastne až kým nepomreli. Napriek všetkému to ale bol úžasný zážitok na ktorý tak ľahko nezabudnem.

Vincenzo (2021) (seriál)

Tak nebola to jazda, akoby sa dalo predpokladať z prvých pár minút, ale aj tak to bolo skvelé. Vincenzo a pán Pesnička si sadli, zápletka slušná vo viacerých rovinách, akurát hlavného zloducha som prehliadla okamžite ako sa objavil na scéne. Záver v duchu spravodlivej pomsty sa mi páčil. Koniec bol tak neurčitý aspoň pokiaľ ide o milostnú zápletku, že by sa doslova dalo čakať pokračovanie :-)

Lovely Writer (2021) (seriál)

Lovely writer určite patrí medzi tie kvalitné BL snímky. U mňa je čo sa týka kvality a zaujímavosti deja druhý po We best love. Ale ako inak aj tu som si našla postavu, ktorú som skutočne nemala rada a to Ayea, tažko povedať či je taký dobrý herec, ktorý dokonale zahral svoju postavu, alebo to čo hral je on sám :-) Hlavné postavy sú obe veľmi sympatické a záver bol teda hodne vtipný, nasmiala som sa....

Láska sladká i kyselá (2021)

Priznám sa, že ten záver som si pozrela asi trikrát, než som si ho nejako uložila v hlave. Záver tomu pridal niečo ako level naviac. Zaujímavo stvárnené a reálne. Obsadenie bolo skvelé.

Nae ireumeun Kim Sam-sun (2005) (seriál)

K tomuto kúsku staršieho dáta som sa dostala náhodou a napriek tomu, že je to staršie, je to veľmi pekné, svojrázna hrdinka v podaní Seona Kim a mladší muž v podaní Hyun Bina boli skvelá dvojka až by si divák prial priam rozprávkový koniec... Hodne ma to bavilo, bolo to vtipné, odvážne a romantické...

HIStory: Stay Away from Me (2017) (seriál)

Pekný príbeh zblíženia dvoch chlapcov, jeden dobrý študent a druhý superstar s maniermi aké môže mať len superstar. Navzájom sa spoznávajú a vzájomným zbližovaním sa zároveň menia. Zveriteľný a zaujímavý príbeh, herecké výkony boli naozaj dobré. Páčilo sa mi to.

Třída z Itaewonu (2020) (seriál)

K tomuto seriálu ma pritiahla titulná pieseň a vôbec neľutujem, Seo-joon Park  je skvelý herec, ktorý vlastne nikdy nesklame, nech už hrá akúkoľvek rolu, ale tieto role životom skúšaných a nešťastných sú pre neho ako šité. Charaktery postáv boli jasné a zaujímavé, páčilo sa mi, že tu zvíťazila tá druhá. Ako celok to bolo skvelé a zaujímavé.

HIStory: My Hero (2017) (seriál)

Podľa môjho názoru to má trochu prihlúply námet, ako ja duchádrinu môžem, ale tu to bolo prevedené viac ako amatérsky a vôbec ma to neočarilo.