• Pohádka
  • Rodinný

Něco, co stvořil Bůh (2004) (TV film)

Krásný film. Příběh dvou lidí a důležitosti jejich spolupráce. Doktor Blalock by nezvládl operaci bez Viviena a Vivien by se ve své době neprosadil bez Blalocka. Vnitřní boj obou postav je nádherně ztvárněn dvěma bezvadnými herci. Alan je (byl :-( ) sázka na jistotu.

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Moc zajímavě udělaný film podle kvalitní předlohy. Člověk se skvěle pobaví a přitom důležitější je vážná rovina - myšlenka, která se vine celým příběhem - dětské sny pana Wonky, které si plnil ve své čokoládovně, a vyřešení jeho "dětského" problému v postavě Karlíka. Kdo má rád Johnyho Deppa, nebude zklamán. A vedlejší linie - chudá rodina, která přes všechny překážky drží spolu - to je všeobecný sen, nebo největší výhra v životě.

Na Hromnice o den více (1993)

Moc krásná komedie. Inteligentní humor nutící k přemýšlení. Mám tento film moc ráda.

Kopyto (1981)

Moje nejoblíbenější francouzská komedie. Skvělé výkony, skvělý námět i režie, vše podbarevené dokonalou hudbou. Téma se musí dotkout každého, i toho, kdo náhodu neuznává.

Zloduch Albert (2004)

Každému se líbí něco jiného...Filmový kritik nejsem (kde jsou všichni kritici, když film vzniká???). Mně se film líbil. Přiznávám, že hlavně kvůli Chistianu Clavierovi. Mám ráda herce, kteří zahrají typově naprosto odlišné role. Myšlenky filmu také nejsou zanedbatelné. Nečekala jsem nic náročného. Je to taková milá oddechovka.

Šifra mistra Leonarda (2006)

V rámci svého žánru - thrilleru - je předloha k filmu - kniha - vynikající (není to jen bezduché pátrání po pachateli, ale nabízí mnoho informací o historickém pozadí) a scénář filmu rozhodně není stejný jako kniha. Pravda je, že v něčem je film zkratkou a čtenář ocení, že zná souvislosti. Na druhou stranu Dan Brown si vybírá témata, která cituji "by měl průměrný středoškolák znát". Trochu mě zarazil konec filmu, který se od knihy liší. Ale vždy hodnotím knihu a film jako svébytné umělecké dílo. Proto hodnotím tak vysoko.

Sněhový dort (2006)

Tento film jsem si vybrala kvůli Alanu Rickmanovi a nelitovala jsem. Byla jsem spokojená nejen s jeho výkonem (nemusí ani mluvit a člověk vidí, co chce vyjádřit), ale i námětem. Není přece účelem filmového umění přesně zobrazit realitu, ale umělecky ji ztvárnit. Hodnotím hlavně kouzlo náznaku, kdy je divák nucen k přemýšlení a nemá vše jednoznačně naservírováno. A výkon Sigourny Weaver - perfekto mundo. Kdo zná různé odstíny autismu, ví. V roli je scénárista a režisér spojili do jednoho obrazu. A že život někdy zamíchá kartami naprosto nečekaně, jsme zažili všichni.

Aristokratka ve varu (2024)

Milý film. Na knížky samozřejmě nemá. Ale kdo četl, ví, že text pana Bočka se prostě přesně zfilmovat doslova nedá. Odhlédneme tedy od knížek a bereme je jen jako "na motivy", je film velice pěkně zpracovaný stejně jako jednička. Jen mi bylo líto linie Zdeňka Piškuly, ta je ve filmu jakoby navíc, lacině předvídatelná a nefunkční. Ale to je jen postesk, ne výčitka. Jdu si připít ořechovkou :-)