Mistr (2012)

*****Phoenix ***Seymour*film

Ripper Street (2012) (seriál)

bože, jak to v tom BBC dělají a rád bych ti ještě jednu přidal..

Skyfall (2012)

* Bardem + * kulisy + * příběh/scenérie + * Mendes/příběh = zajímá mě jak na to naváží pokračovatelé

Saxána a Lexikon kouzel (2011)

1x* za animovaného Jardu Jágra zhmotnělého Rarachem Kérkafousem. Nedokoukáno, snad mi něco neuteklo..

Tenkrát na Balkáně (2011) (TV film)

Nevyvážené !!! Nějak tam chybí začátek 25.6.1991 vyhlášení nezávislých států Slovinska a Chorvatska. Následné střety mezi slovinskou Teritoriální obranou a Jugoslávskou lidovou armádou, která hájila federální předpisy . Ten byl ukončen Brionskou deklarací. Dokumentární příběh začíná až 08/91 Vukovarem. Také nám nějak vypadla část 1995 o chorvatských etnických čistkách v operaci Oluja.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Prostě v této kategorii pouze 2.místo. A to dle mého názoru zachránily jen úvodní titulky, sem a tam hudba, rukopis režiséra. Tenhle boj se nedal vyhrát, producent a režisér vsadili na špatnou kartu, já bych volil třeba Hypnotizéra od pseudonymu Larse Keplera. Nadruhou stranu trochu závidím těm co první zpracování neviděli..

Sherlock (2010) (seriál)

Andrew Scott - excelentní ! Poslední záběr druhé série - škoda ! S03 *** nuda bohužel předpověď posledního záběru se naplnila !

Hlad (1983)

28 let po jsem našel, viděl a byl spokojenej, úvodní sekvence s Bauhaus a opicí je inspirující, obrazy světla a stínu malebné, střih pettingující, hudba edukativní, tři hlavní hrdinové k pomilování, jenže ke konci se nám to nějak rozdrobilo a k výronu nedošlo.

Fighter (2010)

Víceméně **** za Balea, čímž si konečně vykoledoval vstup do mé síně slávy, že mu to ale trvalo.