Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Akční
  • Dokumentární

Recenze (625)

plakát

Iveta - Léto (2024) (epizoda) 

Troufnu si říct, že v tomto díle životní role Prachaře středního.

plakát

Jubilee (1977) 

Viděl jsem to příliš stár. Dnes už to mě dojem neudělalo.

plakát

Pěkná rebelka (2024) 

Informační hodnotu to mělo. I to, že tuto roli odehrála téměř celou docela dobře 31 letá herečka. V 80. létech se nedalo tuto zpěvačku minout v rakouských či německých hitparádách. Její hlas byl hodně zajímavý. Duety se Stingem, manažer od The Cure, ale pověření ve složení znělky pro MS ve fotbale v  Itálii, je opravdu vrchol. Co mě však v té době nenapadlo (neumím italštinu) bylo, že texty byly na tehdejší dobu a hlavně katolickou Itálii hodně za hranou. Film má smysl pro Netflix v Itálii kde je zpěvačka dobovou modlou.

plakát

Křiváci (2024) (seriál) 

SPOILERT ALERT! Do 4-5. dílu to ještě šlo. Vykreslování postaviček podsvětí různých měst kdy Němec je ještě ten nejmenší zločinec. Pyramida jde k vrcholu Balkánec, Turek, nácek, Rus, Alžířan, Korsičan, policajt atd. Směšné to začíná být když dva, skoro by se dalo říct lůzři, typu Bud Spencer a Terence Hill projedou celou Evropu v rozbitém vraku. Po cestě vymlátí jakýkoliv gang, včetně umění jejich ženy, která s malým klukem vodí Marseillské dealery několik dní za nos. Vrcholem je italská diskotéka ten větší z dvojice vypije po deseti letech abstinence cca 3-4 vodky na ex a je v trochu lepší náladě se pobít z dvaceti mladíky. Dodíval jsem se, mám rád karikatury zločinců jako byli v Sopránových či belgických Undercover.

plakát

Dobrý Will Hunting (1997) 

Po téměř 30 letech, při 2. projekci, zvedám na maximum. Tak nějak jsem celou dobu mysle, že je to Ripley a pak jsem přece jenom v té době nebyl tak sečtělý, vzdělaný a vůbec, abych si vychutnal vědomostní přestřelky mezi Williams/Damon. A vůbec jsem o životě ještě věděl hovno a tak doporučuji se podívat v 50+.

plakát

Přišla v noci (2023) 

Komedie? To asi ne. Pechová, Kratina hrají tak, že by je jeden zabil. Co ten konec? Fakt nevím...

plakát

Napoleon (2023) 

Ty kokso! Co to bylo? Buď jsem asi většinu filmu prospal a nebo to v něm nebylo. Hlavní (bohužel) téma paní Josefína, kde z hlavy nemůžete dostat postavu sestry Alžběty II. Politiku převratů ve Franci ukážou jako lusknutí prstů 2-3 historických postav. Napoleon kde jeho nejznámější vlastnosti jsou zpracovány do 25% děje. Mocnáři tehdejšího světa vyobrazeni jako homosexuální děcka, kteří se domlouvají kavárenským stylem, bude takhle, ne, nebude, bude trochu jinak, tak jo. A to to ještě trochu zachránil Phoenix...

plakát

To se vysvětlí, soudruzi! - Jak uškrtit mistra Šálka (2024) (epizoda) 

Mě to snad začne i bavit. Je zajímavé (i u jiných seriálů) jak se mění režiséři, scénáristi. Jak přistupují k tomu vypsanému příběhu čí se drží téma. Pak tu budou situace s vlivem vstupu známějších herců coby epizodní hlavní postavy. Jinak tento díl v pop odkazech docela dobrý. S herci docela bojuji, ale Macháček ten svůj styl v poslední době posunul k lepšímu, skoro bych řekl, že obrátil.

plakát

Metoda Markovič: Hojer - Poslední facka (2024) (epizoda) 

Baví mě to, je to dobrý. V poslední době mě dostal Petr Uhlík alias Hojer, též Mám v piči Dědku v Adikts, nemluvě o divadelní činnosti v ztvárnění díla Martina Magora Jirouse. Hodně to tento herec táhne s výborným Lněničkou, Isteníkem, ale i Neužilem. Dobová výprava taky dobrá. Jinak si pamatuji jako mladík co se vykládalo po městě. Běželi vcelku podložené fámy o arabském studentovi. Pamatuji si ten hon po diskotékách na Arabi, kteří hojně ve městě studovali a dokonce jsem jednu noc strávil v zadržovačce. Teď se mi to úplně vybavilo a je to o to zajímavější se dozvědět, sice zkreslené, ale detailnější informace. Byla to sestřenice spolužáka a zároveň neteř matčiny kolegyně

plakát

Bod obnovy (2023) 

Byl jsem moc zvědavý, ale unudilo mě to k smrti. Bod obnovy jsem ale měl zálohovaný před filmem.