Tepuy - Cesta do hlbín Zeme (2006)

Něco málo jsem v přírodě pobyl. Kromě krásné přírody a hrdiného vystupování expedice vůbec nedokážu pochopit jak je vůbec ještě možné to vše natočit tak aby se člověk skoro cítil, že je součástí výpravy. Díku tomu moje závist těchto zážitků není tak obrovská.

Temný rytíř (2008)

Dlouho jsem se těšil na tento film, předcházela mu skvělá pověst. No a opravdu bylo to dobré. Výborně jsem se bavil. Herecké výkony celé řady herců jen umocňovali Nolanovo veledílo. Pravda příběh není zrovna filozofický, ale co se týče své škatulky tak špička.

Připravte si kapesníky (1978)

Blier opět ukázal, že stavět netradiční pojetí jakékoliv situace mu není cizí. Skoro až zenově nastavuje tvář a situaci ohlodává až na kost. Bohužel však mi připadá, že příběh jde ode zdi ke zdi a nemá jasnou strukturu i když i to mohl být úmysl.

Rolling Stones (2008) (koncert)

Rolling Stones mě vždycky objeli velkým obloukem a tak jsem je uznával jen jako celebrity. Nicméně ti děkuji Martine, že jsi mi opravil názor. Ukázka jejich šou dobře nasnímaná a setříhaná, vhodně doplněná rozhovory, vzpomínkovými vstupy mě tuto skupinu polidštila a já získal pocit, že jejich vystoupení může být zážitkem i pro neskalního fanouška. Na druhé straně místo s tak pěkným výhledem jako měli kamery by asi bylo nad mé finanční možnosti. ono to jinak vypadá s 10 metrů dobře nazvučené než ze 100m, v dešti, potichu a v davu uřícených fandů. I za to dík.

Final Cut (2004)

Opravdu to mohl být krásný film kdyby se ujal nějaký akčnější režisér. Mohlo to být něco ve stylu Deja Vu, Total Recall, atd. Takhle se to několika neštrnými střihy rozostřilo a na konci zůstává stejně otázek jako na začátku. Ne že bych neměl rád když si film musím pustit ještě několikrát abych ho rozpletl, ale nudné tempo, ostudné výkony béčkových či kastingových herců (mimo Williamse, ale i ten se ztrácel) s filmu dělaj nudu.

Monstrum (2008)

Dvě hvězdy, za slušný nápad jak ušetřit peníze za efekty, druhá za kutálející se hlavu sochy svobody ulicemi Manhatanu. Jinak vcelku o nic nešlo.

Žít po svém (2005)

V podstatě poslední film Roberta Redforda, protože ty dva které šly později do distribuce se již miotaly okolo jiných hlavních postav. Asi již herec byl poznamenán nemocí neboť ji zahrál stakovou hořkostí, že to buď vypovídá o jeho genialitě nebo již trpěl bolestmi. V podstatě banální dílko o domácím násilí, medvědovi a sbližování vnučky a dědy, který v ní vidí svého tragicky zesnulého syna.

Okamžik zlomu (2007)

Brilantní zápletka. Hopkins skvělý, dobře sekundoval madičký Gosling i detektiv Strathaim..

Soukromé pasti (2008) (seriál)

Nové bakalářské etudy na Nově zaujmou především tím, že každý příběh má větší prostor a spojuje je pouze formát jakési zpovědi před kamerou či závěrečné shrnutí, někdy pointa, po letech. Výrazným plusem je herecké obsazení a kvalita zpracování, čímž jako by Nova popřela sama sebe. Vadí mi, že v titulkách nejsou uvedeny použité skladby pouze autoři scénické hudby. Všiml jsem si, že mladé herečky hojně obsazované do juniorských rolí se běžně odhalují. Ne že by mě to vadilo, ale připadá mi to jako by tím chtěli zaujmout nebo ve snaze neodmítnout ztrácí zábrany. 1.Něžný vetřelec - žena řeší dilema mezi kariérou a dítětem, člověk za život řeší nespočetně rozporů kdy neví jak se rozhodnout aby toho nelitoval. Hlavní hrdince jsem to uvěřil, zahrála to velmi dobře. Lukáš Vaculík už o něco hůře ale stále ještě nadprůměrně od svých jiných rolí. ***** 2.Fajn brigáda - mladá dívka z rozvrácené rodiny začala studovat v Praze a stane se profesionální společnicí. Trochu nevyzrálý výkon v hlavní roli, také p.Langmajer mohl do pasáka vložit více sil. Pěkná, ale čitelná pointa na závěr s trochou happy endu, který v životě přichází jen ojediněle.**** 3.Jiná láska - o dvou kolegyních ze školy v lesbickém vztahu. Jedna mladá, Z.Norisová, je moderní tlačí vztah ke svým ideálům, druhá, Z.Stivínová, je již vdaná a má dvě děti. V ní se teprve potlačovaná orientace probouzí. Příběh sleduje jak se vztah a orientace přeměňuje. Jaké problémy může přinést. Všechny role byly umě zahrány. Snad jen chápající ředitelka školy byla až moc in.**** 4.DNA jako důkaz - mladý pár řeší své rozhodnutí zda se vzít či ne. J.Budař se role zhostil precizně, ale příběh je příliš vykombinovaný a Z.Bydžovská v roli matky hraje příliš afektovaně.*** 5.Láska v moll - starší muž řeší stárnutí, kdysi hřebec dnes pociťuje příznaky nemoci, osciluje mezi dvěmi kamarádkami, starší jenž se o něj stará a mladší jenž mu je milenkou a můzou. Zatím asi nejsilnější příběh. Starší generacce herců předvádí vyrovnaný výkon, zvláště pak Bartoška připoután po mrtvici na pomoc druhé osoby výbornou mimikou dává najevo kdy je v depresi a kdy pro něj svítí slunce. Obě hlavní protagonistky zahráli velmi civilně osudová rozhodnutí.***** 6. Malý terorista - o doktora - otce usilují dvě děvčata, úspěšná manažerka a profesionální chůva. K chůvě má vztah syn, který dělá všemožné naschvály aby si otec nepřivedl domů novou mámu kterou ztratili po těžké nemoci. Herecky nevýrazné u Geislerové hodně podprůměrné. Zach nevybočil se seriálového hraní. Synek hodně přehrával a svým mladým kolegyním z předchzích dílů nešahal ani po kolena.** 7.Tatínkova holčička - Otčím se zhlédne ve své nevlastní dceře, začne ji sexuálně zneužívat, příběh vyústí až k pěknému prozření dívčiny, jenž ví, že udělala chybu a dala zlu další šanci. Toto silné téma ve mě vzbuzovalo vlny emocí, asi možná tím, že mám stejně starou dceru. Na jedné straně touha po potrestání takových činů, na druhé straně částečné pochopení, že takto nemocný člověk, pokud mu to oklí dovolí, není schopen sám bojovat s pudy chtíče. Herci zahráli své role docela přirozeně. Hudba tuším, že M.Pavlíčka vše dokreslovala.***** 8. Ukradená spermie - mladá dvojice řeší partnerskou krizi. Žena (K.Issová čím dál tím strhanější mi připadá) tlačí na pilu chce dítě, partner chce spíše ještě volně užívat života. A.Polívková působí jako karikatura svého otce. Zajímavá zápletka ale jinak víceméně nuda. *** 9.Smím prosit o lásku - starší pár na přelomu důchodu, řeší stereotyp soužití. Muž hledá klid, Žena chce aktivní stáří. Trochu pomalé téma, ne příliš silné výkony herců nezachrání ani Polášek se svojí rozervanou postavou. Skoro to vypadá že seriálu dochází dech.***

Malý Rambo (2007)

Těžko říct zda je film určen mládeži, výhradně mladé postavy, dospělí hrají kompars, ale téma není zdaleka tak dětinské. Výborný počin, ukočírovat maldé herce, navodit atmosféru 80. let se skvělou hudbou, hluboká témata přátelství, zrady, mainstreamu atd. Skvěle parodovaní francouzi (i britové), pohled do komunity sekte Plymhoutského Bratrstva. Velmi jsem se pobavil.