Demeterovci (1976) (TV film)

Chudíkov fantastický herecký koncert

Jáson a Argonauti (1963)

Keď som ten film videl prvý krát ako 14 ročný(1980), pozeral som na tie filmové triky s nemým úžasom. Dnes mi to už iba vyvoláva úsmev na tvári

Columbo (1971) (seriál)

Columbo je sympatický ťuťmák s IQ vyšším ako najväčší mrakodrap. Jeho poznávacím znakom je starý ošumtelý baloňák a starý polorozpadnutý Peugeot. Páchateľov poznáme už v úvode a všetci majú jedno spoločné. Sú bohatí, abnormálne arogantní a ich ego aj sebavedomie je omnoho vyššie ako Columbove IQ

Swingtime (2007) (TV film)

Herecký koncert bratov Dlouhých

Sedmilhářky (2017) (seriál)

Nechápem prečo sa tento seriál uvádza ako komédia. Z komédiou a humorom nemá tento rýdzo dramatický seriál absolútne nič spoločné

Tajný život pana Ávily (2013) (seriál)

Nakoľko je tento seriál z mexickej kuchyne, neočakával som skoro nič, ale prekvapujúco som dostal dosť

Rodina Sopránů (1999) (seriál)

Sopránovci sú skôr paródia ako seriózny seriál z mafiánskeho prostredia. Skoro všetci rozprávajú a správajú sa ako idioti,myslím že títo "mafiáni" by v reálnom svete mali veľmi krátku životnosť. Mimochodom,už scenárista predpovedal Gandolfinimu(Tonymu) predčasnú smrť na následky infarktu. V štvrtej sérii,desiatej časti je scéna keď Tonymu vyčíta synovec Christopher jeho rozožranosť; "Tony, ty sa stále prežieraš,v päťdesiatke zomrieš na infarkt"

Americká elegie (2020)

Naozaj zaujímavý a dramatický životný príbeh, ale filmové spracovanie je mizéria. Dve hviezdy len vďaka vynikajúcim hereckým výkonom Amy Adams a Glenn Close

Metanol (2018) (TV film)

Veľmi slabý scenár,réžia tiež nebola žiadna hitparáda. Okrem toho, vo filme sa nedozvedáme o nič viac než čo už bolo po vypuknutí metanolovej aféry prezentované v médiach