To byl zítra flám 2 (2015)

Bál jsem se, že dvojka nebude mít co nabídnout, a že to prostě nebude ono, ale opak se stal pravdou. Pravda, jednička sice byla lepší, ale dvojka bez problémů udržela nastolený standard. Potěšilo mě příjemné oživení v podobě Gillian Jacobs, která, i když neměla velkou stopáž, zahrála snad všechny scény skvěle. Za mě spokojenost a film bych doporučil, nelogická kravina to určitě není.

Na lince je vrah (2006)

Slabší záležitost. Dobré herecké obsazení, Camilla Belle je roztomilá, ale to ještě film nedělá správným bijákem. Je to laciné, až moc. U hororu člověk nemůže moc přemýšlet, ale tady pitomosti přímo byly do očí. Spoiler alert: Jak to,že si nevšimla stále stojícího auta kamáradky na příjezdové cestě a mylně ho pokládala za auto uklízečky, jak to, že když viděla, že ji volá ten chlap z mobilu té kamarádky, neřekla to policii s tím, že by se jí mohlo něco stát? Proč si myslela, že v guest housu bude někdo, kdo jí pomůže? Konec spoileru. Otázky, samé otázky, které film hrozně degradují. Nevím, při jaké příležitosti bych si When a Stranger Calls znovu pustil. Asi tak neudělám.

To byl zítra flám (2010)

Za mě naprostá pohoda. Dobrá komedie, která plní všechny úkoly komedie. Je plná prazvláštních scén, o kterých byste si nemysleli, že by někoho mohly napadnout. Nicméně jsou vtipné. Hot Tub Time Machine se zadařila naprostá většina věcí, na které sáhla. Za mě naprostá spokojenost s výběrem na klidný večer.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Na svůj žánr velmi povedené. Originální, propracované, zábavné. Hlavně zápletka byla velmi dobře promyšlená, což je polovina úspěchu filmu. Grafika taky super, pár hláškám se člověk zasměje. Za mě jednoznačně čtyři hvězdy, pohodová záležitost.

Zdrojový kód (2011)

Source Code přesně splní to, co od něj divák očekává. Je to přesně ten druh filmu, nad kterým se vám příliš nechce přemýšlet a utahaní ho s úsměvem na tváři sledujete při hutné večeři. Nenabídne ale víc. Je to relativně kvalitní záležitost, i když některé scény mi do filmu prostě nezapadly, hlavně ze začátku to bylo takové kostrbaté. Vylezla z toho ale pohodová záležitost se super koncem, jež bych doporučil. Jake Gyllenhaal se do role jednoznačně hodil a podle toho to také vypadalo tak, jak to vypadalo. Na zaplnění času kvalitní film!

Výchozí bod (2014)

Velmi, velmi silná záležitost. Za mě naprosto fantastický film, dokonalá úvaha, která byla podána tak, že z mrazí i odolnější povahy. Všechno, hlavně první půlka filmu, byla svým způsobem perfektní. Výborně udělaná. Perfektní. Nevím, jak bych to popsal, ale film se dokáže vcítit do každého, samozřejmě i do mě. Donutí divákovi si najít věci, se kterými se ztotožní nebo si je oblíbí. Jsou to téměř dvě hodiny zvláštní a neuvěřitelně poutavé podívané. Na konci jsem si přál, aby film skončil přesně při scéně, když ruku v ruce vycházejí z hotelu. Ne, že bych se už dál nechtěl dívat, ale tohle byla perfektní chvíle tuto silnou záležitost utnout. Utnout jedinečnou myšlenku bez rozuzlení. Nezabít ten mystický tón ve vaší hlavě. Doporučuji. Ne, ale zhlédnout, ale hlavně film pořádně prožít. Pak bude opravdu silným zážitkem, o kterém budete minimálně pár hodin přemýšlet.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Není to trhák, ale naprosto super film. Dobrý je začátek, a naprosto fantastický konec. Ten jsem opravdu nečekal a byl jsem hrozně rád, že celá záležitost neskončila zabitím záporáka a útěkem. Jsem taky nadšený z toho, že některé otázky zůstaly nezodpovězeny. Jako například, co se doopravdy stalo s tou dívkou z fotky nebo jestli byl Howard skutečně bad guy. Nakonec z 10 Cloverfield Lane vznikla docela zajímavá podívaná s extrémní racionálností hlavní hrdinky. Jasně, její těsné několikanásobné uniknutí smrti bylo bezpochyby nereálné, ale vůbec mi to nevadilo. A ten konec, byl skvělý. Upřímně mě překvapil a celkový dojem z filmu vyhnal minimálně o pět procent výš.

Dívka ve vlaku (2016)

Udělal jsem obrovskou chybu v úsudku a zhlédl jsem tento film podle poutavého traileru. Očekával jsem cokoliv jen ne toto, zajímavý byl tak maximálně začátek, který se ale zbytečně natahoval a působil nepřehledně, poté už se z toho začal stávat menstruační deníček Rachel, menstruační deníček Megan a menstruační deníček Anny. Vážně vřele nedoporučuji. Je pravda, že film má světlejší body a je i relativně dobře natočen s tím, že herci vypadají přirozeně a hlavně Emily Blunt si roli vyšisované skoro čtyřicátnice opravdu užívá, nicméně nakonec ze všeho vyleze jenom neskutečná slátanina. Konec je vážně mizerný, čekal jsem daleko, daleko, daleko víc. Tohle je na jednu a půl hvězdy, maximálně 3/10.

Prokletý ostrov (2010)

První hodinou se člověk musí prokousat, není až tak záživná a člověk pořádně nemůže tušit, co všechno se nakonec zvrhne. A že toho je, film naprosto neskutečně graduje a až na trochu zmatečnou scénu v majáku, která mohla být podle mého udělaná daleko lépe, vyrazí divákovi dech. Skvěle napsané dílo, jedinečné. Je to jeden z mála filmů, kde nemá cenu hodnotit výkony herců, prostředí, kameru a další, ale je podstatné se soustředit na děj a jeho základní myšlenku. Může se stát ze zdravého člověka blázen tím, že ho za něj utvrdí? Odpověď je ano. A poslední věta? Šepotem mně vrazila kůl do srdce, čímž mi způsobila ránu z milosti. Je to potřeba to vidět a zažít!

Příchozí (2016)

Film tohoto typu má jediný úkol, dostat diváka svou originalitou. To se v tomto případě jednoznačně povedlo. Chtějí aliens zdevastovat planetu? Nebo o něco žádají? Koho by asi v původní chvíli napadlo, že budou nakonec lidstvu pomáhat, a to i přestože do nich vojáci pustili nálož. Druhá polovina filmu je geniální a na konci člověka mrazí. Hodně celkovému dojmu dodal výkon hlavní hrdinky, která do role perfektně zapadla. Kamera a hlavně prostředí taktéž naprosto parádní, ponuré okolí se stalo pro film jednoznačně charakteristické. Za mě čtyři hvězdy!