Americká krása (1999)

Tolik životních pravd v jednom filmu by těžko pohledal. Film jako takový je to pak velice kvalitní, ale nevím, jestli mu dát plné hodnocení, protože i když první půlka byla dokonalá, ta druhá už je méně zajímavá, sice dramatičtější, ale ne tak zábavná a originální. Navíc jsem doufal v nějaký brutálnější závěr, ale abych nekecal, jsem spokojený.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Kdybych měl tento díl hodnotit ve srovnání s původní trilogií, dal bych mu maximálně slabé tři hvězdy, ale to dělat nechci, protože v rámci ostatních Hollywoodských bijáků to je celkem nadprůměr, takže si to čtyři hvězdy zaslouží. Bohužel, jak říkám, už je to jen ten biják pro široké spektrum diváků, kteří dnes zkonzumují takřka cokoliv. Duch opravdových Star Wars prostě zmizel.

Den nezávislosti (1996)

Pan prezident po boku svých spoluobčanů nasedá do bojového letounu a chystá se s nimi do bitvy proti nemilosrdným emzákům! No opravdu, tohle v tom filmu je.

Mars útočí! (1996)

Jako malej jsem tuhle kreativní bláznivinu zbožňoval. A hrozně jsem chtěl tu marťanskou pistolku!

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tarantino zde ukazuje svůj ohromný cit pro běžnou lidskou psychiku a běžné lidské problémy, které vloží do rukou výjimečným postavám a pošle je do obyčejného světa zažít neobyčejné příběhy. Nikdo kromě něj nedokáže tak bravurně vykreslit zabijáka jako obyčejného člověka a ukázat jeho slabé a silné nebo lidské a zvířecí stránky, nikdo nedokáže do filmu vložit tak velký nadhled a vdechnout mu opravdový život. Tarantinovy filmy jsou pro mě neskutečně lidské a za to má můj respekt.

Televizní noviny (1994) (pořad) odpad!

To nejhorší místo ke hledání informací a odpovědí, zato nejlepší místo pro trapnost, lži, manipulaci a přetvářku. Ať už to zruší, je to k ničemu.

Vlk (1994)

Samozřejmě nadhodnocuji, ale tak to u filmů, na kterých jsem vyrůstal, už zkrátka bývá. Vlk pro mě má neskutečně silnou atmosféru a Jack Nicholson je vlk, kterýho si prostě zamilujete, takže když si pak začne "značkovat teritorium" ve stylu sousedovo vypelichanýho ratlíka, je to zábava k popukání. No a ten závěr mi vždycky udělá neskutečnou radost. Takto vykreslit happy end bez toho aby byl plný otravnýho klišé, jsem snad nikde jinde neviděl, na konci filmu jsem tak měl příjemný a zároveň mrazivý pocit, což je k nezaplacení!

Braindead - Živí mrtví (1992)

Jo scéna s pudingem pro mě byla jedna z nejodpornějších. Co je ale legendární, je scéna se sekačkou, to je teprve nádhera! Až bude zombie apokalypsa, tak vím jak na ně! A stejně tak bych sesekal i Peterovo CGI skřety v Hobitovi (musím si své zklamání léčit i zde, bohužel).

Predátor 2 (1990)

Je fakt, že scénář je trochu blbej a všechno ostatní taky nešlape zrovna dobře, ale jak už někdo zmínil, závěrečná půlhodinka je prostě skvělá! Díky scénám v masně, na okapu, v paneláku, ve výtahu a v létajícím talíři se na tuhle lahůdku vždycky rád podívám! Zatracení ptáci!

Mise (1986)

Krásný, ale smutný film, zachycující to nejlepší a zároveň nejhorší z lidských vlastností, vykreslený naprosto dech beroucí intenzivní, napínavou, fyzickou, syrovou, naturální, opravdovou a nepřikrášlenou podobou, uchvacující krásou přírody, silou lidského ducha i lidskou podlostí. Skvělý film.