Legenda (1985)

Tato lesní výprava není nic pro alergiky, neboť vzduch v těchto končinách je silně zamořen nějakými odpornými spory, které ale Legendě dodávají tu správnou pohádkovou atmosféru a bude to právě atmosféra, kterou se zde chystám vyzdvihnout. Nevím, jak velké množství osazenstva CSFD vidělo Legendu v originálním znění, dokonce ani nevím, jak zní český dabing, ale jsem si jistý, že právě dabing tomuto filmu může dosti uškodit, protože Tim Curry si svou roli nanejvýš vychutnává a celkové ozvučení filmu je naprosto dokonalé a kvalitní, takže perfektně vykresluje nezapomenutelnou atmosféru a spolu s úžasným vizuálem vytváří celou řadu ohromně intenzivních scén plných pocitů, nálad a emocí. Bohužel střídání nálad je někdy příliš prudké a tak intenzivní, že místy Legenda působí jako nějaký megalomanský artový snímek, ale myslím, že druhá projekce by mohla divákovi dolovit takové scény si lépe vychutnat. Všechny ty hrátky s působením obrazu a zvuku jdou ale na úkor příběhu, pročež je tento film pak vystavěn trochu jako divadelní hra, která se snaží příběh podat co nejzkratkovitěji, což ale nemusí být úplně špatně. Přes tato negativa dávám čtyři hvězdy, neboť film je to výjimečný a mě osobně dal něco nového.

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Zde už to není tak dokonalé jako u předchozích dvou dílů, příběh je roztrhanější, předvídatelnější a plný klišé, ale pořád to dobře šlape a obstojně uzavírá celou starou trilogii.

Barbar Conan (1982)

Možná nadhodnocuji, ale tento film je prostě takový unikát a klasika, že si to zaslouží. Nádherná hudba, skvělý Arnold, nekompromisní příběh.

Blade Runner (1982)

Jak už mnozí psali, je to skvělé dílo s unikátní atmosférou a pokud se necháte vtáhnout, nebudete litovat.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Jak mnozí píší, opravdu tento díl předčí svého předchůdce i mnohé díly ostatní. Jakoby zde svět Star Wars dozrál a všechno bylo opravdovější, velkolepější a dospělejší. Perfektní podívaná, napínavá až do konce.

Pomáda (1978)

Dokonalý film, který se zájmem zhlédne úplně každý, protože s neuvěřitelným šarmem a drzostí servíruje problémy a touhy mladých lidí, kterými většina z nás snad někdy byla. Komu se Pomáda nelíbí, tak je starej panic nebo zapšklá vdova.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Jiné než plné hodnocení si to nezaslouží, vždyť je to legenda, která navždy změnila tvář kinematografie, stvořila jednoho z nejlepších záporáků všech dob a v té době nadchla svou technickou vyspělostí a nevím co všechno.

Čelisti (1975)

Jako malej jsem z toho měl noční můry, což samo o sobě signalizuje, jak je to skvělý film a proto ho všem rodičům, kteří vlastní malého potomka, doporučuji zařadit mezi ostatní výchovné a vzdělávací prostředky. Nebudete zklamáni.

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Tohle se musí líbit snad každýmu, a jestli se najde nějakej cynik, kterýmu to není po dobru, alespoň uznejte, že je to kvalitně zpracovaný. Nádherná pohádka a basta.

Byl jednou jeden král... (1954)

Klasická pohádka plná vtipu, mouder, ponaučení a skvělých herců. Werich a Burian hází jednu perlu za druhou.